Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pokazený panel v Gnome  (Přečteno 3172 krát)

1daemon1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Pokazený panel v Gnome
« kdy: 04 Května 2012, 23:29:59 »
Zdravím,
kúpil som si nový monitor (DELL u2412m - 1920x1200) a chcel som ho používať naraz so starým (Asus VW191s - 1440x900). V 11.10 som mal staré ovládače na grafiku a nešlo mi ich prepojiť, tak som dal update na 12.04. Prebehol reinštal, mám nové ovládače a bez problémov som spustil 2 monitory (zálohu xorg.conf som robil stále). Potom som PC reštartol a celá horná aj spodná lišta sa mi v podstate strojnásobila. Vyzerá to takto: http://img31.imageshack.us/img31/5112/screenshotfrom201205042.png
Skúšal som obnoviť xorg z 11.04, z 12.04. Vyzerá to, že v ňom ale problém nebude. Preinštaloval som Gnome panel, compiz, obnovil ich configy podľa návodov, ktoré som našiel na nete. Ale nič nepomohlo. Neviem, čo by som ešte vyskúšal a tak vás prosím o pomoc.
Ďakujem.

//edit: Dalsia vec je ze, ked zapnem PC zobrazi sa mi plocha ako je na screenshote. Ked dam ale logout, vyberiem prostredie a login, nahodi ma na uplne cistu ubuntu plochu ako pri novo nainstalovanom systeme. Na vstup do /home nemam opravnenia a aktualny /home je v /tmp. Ked PC restartnem zasa je vsetko ako na zaciatku.

//edit: Vyriesil som to tak, ze som si zalozil novy ucet a povodny zmazal. Ten novy uz nemal problem.
« Poslední změna: 05 Května 2012, 14:59:04 od 1daemon1 »

Laurelinad

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Pokazený panel v Gnome
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2012, 09:24:50 »
Něco podobného se mi taky stávalo, přidávají se ti tam panely. Zkus je ručně smazat - nabídku panelu aktivuješ pravým klikem + alt + super (win tlačítko) - občas to funguje jen s alt+pravý klik. Z nabídky vyber smazat panel a mělo by to fungoval. Takhle to udělej na všech panelech co se ti tam přidaly a je po problému :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.