Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojení přes ODBC  (Přečteno 2131 krát)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Připojení přes ODBC
« kdy: 23 Června 2010, 17:28:49 »
Zdravím,

měl bych dotaz..v práci, kde mám Windows XP se připojuje do DB přes ODBC. Otázka zní, jak to udělám v Ubuntu..? O ODBC nevím takřka nic, takže bych jen zmínil následující:

Vím, že v Ovládacích panelech > Nástroje pro správu > Zdroje dat ODBC (Windows XP) jsou nějaké ovladače. V defaultu (po čisté instalaci) se ovladač, který potřebuji nenachází..konkrétní znění ovladače bych mohl napsat zítra z práce, kde mi toto připojení funguje. Chtěl bych se ale připojovat z Ubuntu, kde mám rozjetý LAMP a mohl tak skriptovat ve spojení s touto databází. Jsem zvyklý, že mám v config.php udělaný connect do mé klasické databáze, pak do jakéhokoliv projektu vložím tento config: include ("config.php"); a můžu s databází pracovat...

Jak to udělám, abych mohl prohlížet DB, která funguje přes ODBC v Ubuntu?? Vím, že je spousta manuálů a čeho všeho, samozřejmě tohle všechno prohlížím - asi špatně, bohužel mě tlačí čas a pokud to nerozjedu, budu muset používat Win, což mi tak uplně nevyhovuje..

mám k dispozici tyto údaje:

User, Password, název databáze, server, IP

díky
« Poslední změna: 23 Června 2010, 17:30:28 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Připojení přes ODBC
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2010, 18:03:10 »
Takže z tadyma http://www.howtoforge.com/adding-an-odbc-driver-for-mysql-on-ubuntu jsem si vytvořil téměř vše potřebné, tady https://help.ubuntu.com/community/ODBC jsem si vytvořil odbc.ini, když spustím "iodbcadm-gtk", nahraju ovladač a dám test spojení, vyhodí to tuhle chybu:

Kód: [Vybrat]
1: SQLDriverConnect = [iODBC][Driver Manager]Data source name not found and no default driver specified. Driver could not be loaded (0) SQLSTATE=IM002
1: ODBC_Connect = [iODBC][Driver Manager]Data source name not found and no default driver specified. Driver could not be loaded (0) SQLSTATE=IM002

Tedy problém s ovladačem a že nenašel zdrojová data či co ...ve Win se ještě zadávala IP adresa, tady se mi nepodařilo najít kolonku, kde by se nastavit měla...nesetkal se někdo s něčím podobným?
Výstup z odbc.ini:

Kód: [Vybrat]
[ODBC Data Sources]
nazev_odbc     = MyODBC 3.51 Driver DSN

[odbcname]
Driver       = /usr/lib/odbc/libmyodbc.so
Description  = MyODBC 3.51 Driver DSN
SERVER       = server
PORT         =
USER         = user
Password     = passwd
Database     = nazev_DB
OPTION       = 3
SOCKET       =

[Default]
Driver       = /usr/local/lib/libmyodbc3.so
Description  = MyODBC 3.51 Driver DSN
SERVER       = localhost
PORT         =
USER         = root
Password     =
Database     = test
OPTION       = 3
SOCKET       =

EDIT:// Kdyby teda čistě náhodou někdo věděl, ten driver je: Adaptive Server Anywhere 7.0
« Poslední změna: 25 Června 2010, 11:09:53 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.