Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problémy s Kubuntu 15.04 a jak z nich ven  (Přečteno 1685 krát)

KIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Problémy s Kubuntu 15.04 a jak z nich ven
« kdy: 24 Května 2015, 08:47:36 »
Zdravím všechny. Počítač jsem naposledy přeinstalovával před asi pěti lety a od té doby jen pravidelně aktualizuji. Ještě s Kubuntu 14.10 jsem si chrochtal blahem jak mi vše funguje, ale s přechodem na poslední verzi se vše totálně podělalo (a problémy se neustále zrychlují): Pustím film, nechám ho zvětšit na celou obrazovku a.. počítač zamrzne. Spustím Krusader (po startu počítače) a zobrazí se mi jako černé okno - musím ho shodit na lištu a zase rozevřít aby se zobrazil normálně. Píšu do tohoto fóra a najednou opět zamrzne počítač (nejčastěji se k tomu roztočí HD jako ventilátor v parném létě). Nejdou mi po chvíli přepínal jednotlivé obrazovky (musím myší doleva nahoru a kliknout na program který mám otevřený v jiné obrazovce) atd.
Jak z toho?
1) Pokusit se přeinstalovat Kubuntu ze staženého DVD (třeba se mi při aktualizaci přes net něco podělalo)
2) Pokusit se downgradovat na Kubuntu 14.10
3) Přeinstalovat Kubuntu na Mint (poraďte jaký)
Děkuji za tipy

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Problémy s Kubuntu 15.04 a jak z nich ven
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2015, 11:18:17 »
Citace
Počítač jsem naposledy přeinstalovával před asi pěti lety a od té doby jen pravidelně aktualizuji
Praktickým riešením je LTS, máš 5 ročnú podporu.
Ak chceš zostať u Kubuntu, nainštaluj si verziu 14.04, pozri tu
Ak si chceš vyskúšať KDE v Minte 17.1, pozri  tu
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

KIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Problémy s Kubuntu 15.04 a jak z nich ven
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2015, 14:23:04 »
Tento víkend už nic dělat nebudu, ale vše jsem zazálohoval a smiřuji se s kompletní přeinstalací. Instalační DVD Kubuntu 14.10 nedokážu přemluvit aby vzalo na vědomí že připojení k internetu fakt ve fázi instalace nemám (tam se instalace zastaví a čeká.... a čeká....), takže asi migruji k Mintu. KDE mi vyhovovalo (ještě v Kubuntu 14.10 bylo super), ale možná už bych si měl spíš stáhnout Mint s Xfce (přece jen, mému starouškovi bude přes osm let).  Názor někoho kdo už vyzkoušel obojí? ;-)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Problémy s Kubuntu 15.04 a jak z nich ven
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2015, 14:38:36 »
Citace
Názor někoho kdo už vyzkoušel obojí? ;-)
Starouška si nešpecifikoval, keďže nevlastním krištálovú gulu, zo skúsenosti môžem doporučiť následovné distrá postavené na Ubuntu 14.04 LTS:
- Linux Mint 17.1 Mate (funguje mi na 10 ročnom stroji) Recenzia
- Linux Mint 17.1 Xfce (odskúšaný na 10 ročnom stroji)

To je tá nádhera a sloboda Linuxu, že si môžeš vybrať  ;)

 
« Poslední změna: 24 Května 2015, 16:14:08 od vxmery »
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.