Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení  (Přečteno 58938 krát)

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #25 kdy: 19 Dubna 2007, 15:00:58 »
čl. I, bod 4) by se mohl rozšířit na ...v němž se sdružují uživatelé a příznivci operačního...

čl. II, poslední věta - navrhuji vypustit "a nevýhodách", nerozumím proč by to tam muselo být

čl. III, bod 2) začátek věty navrhuji přeformulovat na "Hlavní formou dosahování cílů sdružení je působení v oblasti podpory..."

čl. IX, bod 3) Co když tajemník bude chtít udělat oprávněný výdaj, který ovšem nebude zmíněný v plánu, který schvaluje členská schůze?

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #26 kdy: 19 Dubna 2007, 15:30:23 »
vojtech.t++
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #27 kdy: 19 Dubna 2007, 21:42:38 »
Myslím, že tato žabomyší válka o pravopisu je zcela nesmyslná - chytat za slovíčko umí každý, kdo má znalosti jazyka českého, viď Petře Tomeši...ale i tak to někdy na té klávesnici ujede, že ano...
Tady jde nyní o to, aby se z nápadu zrodil projekt, tj. občanské sdružení, proto návrhy vojty.t a Jendy, aby se doplňovaly zásadní věci. Je jedno, jestli jde o pátou verzi stanov, protože první verzi od páté verze odlišují věci spíše obsahové a doplňující. Je to jako s vývojem našeho Ubuntu ;)
Projekt o. s. je výborný a určitě užitečný. Nejprve vyladíme formu a pak by jsme se měli vrhnout na spisovnou češtinu, ne. Navrhuji, aby závěrečnou korekturu celého textu provedl právě Petr Tomeš, aby byl v tomto projektu užitečný. Jeho připomínky mají hlavu i patu, to nepopírám - jen ten tón je jaksi "nadřazený" - ale to je můj osobní dojem.
Radši to už dejme dohromady, ať to šlape...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #28 kdy: 19 Dubna 2007, 21:59:54 »
marp: Nadřazený tón není záměrem, ale kurnik když si tu dávám opakovaně práci s korekturou, protože autoři údajně sojí o připomínky,jak všude píší, a po několika dnech se vypustí nová verze ještě s více chybami, no tak to já nevím, jak to chcete omlouvat. Namísto řady příspěvků tady to mohlo být dávno opravené. Mě osobně by to zabralo asi tak 2 minuty. Tady vidím velké rezervy týmu právě v přístupu. Poznámky o tom, jak je to pracovní verze, pokládám za nemístné, když je na to odkazováno (zprostředkovaně) z hlavní strany ubuntu.cz. Byla to už čtvrtá verze a měla nějak vypadat, jinak to nemáte odkazovat a dávat na veřejnost. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu, korektora si zaplaťte a nebo se naučte česky i s normou pro úpravu písemností (ČSN).

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #29 kdy: 19 Dubna 2007, 22:12:38 »
Petře, nechci se s tebou hádat, vlastně v mnohém s tebou souhlasím, ale zdá se mi (jak sleduji více diskuzí), že je chyba někde jinde a trošku v minulosti... Ale, kurnik, pochop, že jde stále o pracovní verzi, která se stále vylaďuje.
Až budou zásadní věci jasné a schválené, pak bude obsah neměnný a proběhne korektura textu a stanovy budou oficiálně vydány. Klidně se ujmu z části korekturské práce a zadarmo, ale myslím, že vojtech.t to zvládne na výbornou. Včera na srazu jsem viděl, kolik různých věcí se ještě projednává a bude projednávat.
Určitě je dobré, že je odkaz na hlavní stránce ubuntu.cz, takhle se může komunita svobodně vyjádřit a o to jde.
Osobně se domnívám, že poslední verze, která je, má k finální verzi jen krůček a mnoho zásadních věcí se už nezmění. Myslím, že do konce dubna by se to mohlo stihnout a v květnu může být první ustavující schůze, kde se zvolí výbor a o. s. začně fungovat. nebylo by dobré to dál protahovat...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Pavelp

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #30 kdy: 20 Dubna 2007, 10:10:31 »
Citace: Petr Tomeš
marp: Nadřazený tón není záměrem, ale kurnik když si tu dávám opakovaně práci s korekturou, protože autoři údajně sojí o připomínky,jak všude píší, a po několika dnech se vypustí nová verze ještě s více chybami, no tak to já nevím, jak to chcete
Pokud je toto pravda, nechapu u pomerne "pocitacove" vzdelanych lidi zpusob prace s textem. Predpokladal bych, ze zkorigovany text si zkopiruji do svych stroju a dale s nim budou pracovat. Dale bych predpokladal, ze tam znova nenatriskaji chyby, ktere korektor opravil, nebo snad je dokonce vrati zpet!  Ze si mezi sebou zvolili jakehosi koordinatora, ktery bude mit ve sprave jednotlive verze, jejich korekce, atd., atp. Dokoce, mozna se budete divit, i na Linuxu existuji systemy pro spravu verzi.
Jestli si nechaji zkorigovat text a pak pracuji dal s tim starym plnym chyb, byl bych nasrany minmalne stejne, jako PT.

U PT vidim chybu v tom, ze problem "vlaci medii". Cela ta vymena nazoru mela probehnou soukromymi maily.
Tim, ze problem takto zverejnuje zbytecne jitri cleny fora a nic jineho neovlivni.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #31 kdy: 20 Dubna 2007, 10:16:01 »
Citace: Pavelp
...Predpokladal bych, ze zkorigovany text si zkopiruji do svych stroju a dale s nim budou pracovat...
Jenomze ono to skoro zacina vypadat, ze chyby, na ktere upozornuje PT, zustanou zamerne neopraveny, protoze by se tim dalo za pravdu PT, ktery je z nejakeho (me ne uplne jasneho) duvodu u vetsiny "vedeni" ceskeho Ubuntu dost v neoblibe.

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #32 kdy: 20 Dubna 2007, 11:37:54 »
Citace: lukas.svoboda
Citace: Pavelp
...Predpokladal bych, ze zkorigovany text si zkopiruji do svych stroju a dale s nim budou pracovat...
Jenomze ono to skoro zacina vypadat, ze chyby, na ktere upozornuje PT, zustanou zamerne neopraveny, protoze by se tim dalo za pravdu PT, ktery je z nejakeho (me ne uplne jasneho) duvodu u vetsiny "vedeni" ceskeho Ubuntu dost v neoblibe.
Nemyslím, že by to bylo až na této rovině. Po dokončení obsahové stránky se text upraví, aby odpovídal pravidlům. To, že ho nikdo neopravil teď, je spíše tím, že se toho nikdo neujal a odkládá se to na závěr.
Petrovy češtinářské připomínky jsou v pořádku a bude se k nim přihlížet. Způsob jejich předkládání je o něčem jiném, ale tím se teď nehodlám zabývat (už jsem na to reagoval tolikrát, že mi to přijde jako házet hrách na zeď).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #33 kdy: 20 Dubna 2007, 14:09:27 »
Tak jsem vytvořil další upravenou verzi (snad již bez chyb).

Ještě bych potřeboval dořešit pár věcí:

III
2) - praktická činnost všech členů... ---> toto bych vyřadil

IX
1) ve výčtu příjmů chybí příspěvky - je to záměr?
3) tajemník - nikde dříve v textu není řečeno, kdo to je


Dále bych rád upozornil, že stále probíhá hlasování o názvu sdružení.

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #34 kdy: 20 Dubna 2007, 14:20:13 »
Bod I, 4) a III, 1) "Vykonávání obecně prospěšných činností v oblasti" - co to znamená? Mám pocit, že tento termín se spíše vztahuje k úklidu veřejných prostor. Navrhuji přeformulovat. Např. "činnost v oblasti" nebo "působení v oblasti".
Jiné návrhy na formulaci?

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #35 kdy: 20 Dubna 2007, 14:49:22 »
BTW, přidal jsem návrh na název: Ubuntu ČR, o.s. (ačkoli si myslím, že oficiální název by měl být delší a výstižnější - tyto zkráceniny mohou a budou používány i když nebudou ofic. názvem).
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #36 kdy: 21 Dubna 2007, 11:00:22 »
Kdo vlastně zanáší návrhy změn do stanov?

čl. II, třetí odrážka - opravit "do Českého jazyka" na "do českého jazyka"

ty "obecně prospěšné činnosti" prosím nahradit něčím srozumitelným.

čl. III, bod 2), čtvrtá odrážka - nešlo by trochu jasněji formulovat?

čl. III, bod 2), poslední odrážka - co tato znamená činnost? Buď je potřeba upřesnit nebo zrušit.

v čl. VI, bodu 4), třetí odrážka - zde se mluví o "zprávě o činnosti" a v čl. VIII, bodu 4) o "výroční zprávě". Občanské sdružení nemá povinnost zpracovávat výroční zprávu. Pokud ji chce zpracovat, musí tato zpráva splňovat požadavky dané zákonem. Navrhuji zůstat u zprávy o činnosti.

Zásady hospodaření, bod 1) doplnit "příspěvky"

Zásady hospodaření, bod 3) ten "tajemník" se skutečně zjevuje zčista jasna bez zvolení či jmenování a už rozhoduje o využití financí :-) Je nutno doplnit, kdo to je, kdo ho volí/jmenuje, popřípadě ho zrušit.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #37 kdy: 21 Dubna 2007, 11:40:44 »
Citace: Kingskid
Kdo vlastně zanáší návrhy změn do stanov?
Asi já.

Citace: Kingskid
čl. II, třetí odrážka - opravit "do Českého jazyka" na "do českého jazyka"
Stydím se :(.

Mám návrh - všichni lidé, kteří chtějí nějakým způsobem upravit stanovy by se měli někdy sejít a celé to prodiskutovat. Jelikož chápu, že osobně se někde sejít je náročné, tak navrhuji, abychom vytvořili nějakou místnost na jabberu a tam to projednali.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #38 kdy: 21 Dubna 2007, 11:41:32 »
Nepletu-li se, vojtech.t
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #39 kdy: 21 Dubna 2007, 11:58:00 »
Jsem spíš pro IRC kanál nebo osobní setkání :)
ostatně #ubuntu-cz by asi mohlo posloužit obstojně, a pokud ne, není problém dočasně otevřít #ubuntu-cz-os .
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #40 kdy: 21 Dubna 2007, 12:05:42 »
Citace: Jenda
Jsem spíš pro IRC kanál nebo osobní setkání :)
ostatně #ubuntu-cz by asi mohlo posloužit obstojně, a pokud ne, není problém dočasně otevřít #ubuntu-cz-os .
Ono je to v podstatě jedno jak, ale hlavně nějak - teď jsme tam s Kingskidem objevili nějaké nesrovnalosti (hlavně ten tajemník) a já si to netroufám upravovat sám (hlavně nevím jak).

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #41 kdy: 21 Dubna 2007, 12:23:11 »
Nechme to ještě pár dní zrát a pak se sejděme na IRC a odsouhlasíme si změny a úpravy. Udělal bych to na #ubuntu-cz, aby tam měli přístup i další lidé a neřekli, že si to loco team udělal jenom podle sebe.
Co myslíte?

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #42 kdy: 21 Dubna 2007, 12:44:46 »
souhlas
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #43 kdy: 21 Dubna 2007, 13:11:41 »
K názvu sdružení. V zákoně se nikde nuvádí, že součástí názvu musí být termín "občanské sdružení" nebo "o.s." Alespoň jsem to tam nenašel. A osobně jsem se ani nesetkal s tím, že by to sdružení nějak zvlášť používala.
Proto bych navrhoval dlouhé varianty názvů zkrátit o text "občanské sdružení".

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #44 kdy: 21 Dubna 2007, 13:24:11 »
Citace: Kingskid
K názvu sdružení. V zákoně se nikde nuvádí, že součástí názvu musí být termín "občanské sdružení" nebo "o.s." Alespoň jsem to tam nenašel. A osobně jsem se ani nesetkal s tím, že by to sdružení nějak zvlášť používala.
Proto bych navrhoval dlouhé varianty názvů zkrátit o text "občanské sdružení".
Nevím - v zákonech se nevyznám, ale vycházím z těchto stránek, kde se píše
Citace
Stanovy musí obsahovat :

    * název sdružení (název sdružení musí od července 2006 obsahovat označení "občanské sdružení" nebo zkratku "o. s."; stávající sdružení musí provést změnu do 3 let - tedy do července 2009) ...

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #45 kdy: 21 Dubna 2007, 13:30:07 »
Pravda, tohle je se zákony problém, že když je člověk nesleduje, nepozná, která verze je poslední :-(
Zde už je paragraf doplněný o povinnost uvádět v názvu sdružení text "občanské sdružení" nebo "o.s."

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #46 kdy: 21 Dubna 2007, 14:02:16 »
Nebylo by opravdu lepší umístit ty stanovy na Wiki?
Kubuntu forever :-)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #47 kdy: 21 Dubna 2007, 14:14:04 »
II - poslední bod. Opravit na: Informovat veřejnost o existenci Ubuntu a výhodách jeho používání.
Odstranění "nevýhod" už navrhl Kingskid a já plně souhlasím. Dále by tam nemělo chybět slovo Ubuntu, protože bez není jednoznačné o čem se mluví. Kdyby to nebyl nesmysl, tak to vyznívá, jako by se poslední věta týkala sdružení a ne Ubuntu.

VI - bod 1 - nepsal bych že musí být program zveřejněn na serveru ubuntu.cz (to je faktický nesmysl), ani stránkách ubuntu.cz, ale spíše - na webových stránkách sdružení.

VIII - bod 3. - mělo by být její místo jeho, případně jejich, pokud se bavíme o členech komise a ne o komisi.

Chybí IX u bodu Zásady hospodaření.
Kubuntu forever :-)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #48 kdy: 21 Dubna 2007, 14:55:38 »
Citace: corwin78
II - poslední bod. Opravit na: Informovat veřejnost o existenci Ubuntu a výhodách jeho používání.
Odstranění "nevýhod" už navrhl Kingskid a já plně souhlasím. Dále by tam nemělo chybět slovo Ubuntu, protože bez není jednoznačné o čem se mluví. Kdyby to nebyl nesmysl, tak to vyznívá, jako by se poslední věta týkala sdružení a ne Ubuntu.

VI - bod 1 - nepsal bych že musí být program zveřejněn na serveru ubuntu.cz (to je faktický nesmysl), ani stránkách ubuntu.cz, ale spíše - na webových stránkách sdružení.

VIII - bod 3. - mělo by být její místo jeho, případně jejich, pokud se bavíme o členech komise a ne o komisi.

Chybí IX u bodu Zásady hospodaření.
Opraveno.

VldýŠek

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #49 kdy: 21 Dubna 2007, 15:35:38 »
...chlapci /prominte mi to osloveni, ale jsem dost stary na to abych si to mohl dovolit rici ;-) /, jak to tady procitam, myslim si stale vice co jsem jiz napsal: OS je dobra myslenka, ale zcela zbytecna.
Rozmelnujete a plytvate silami, vedete zabomysi spory, a vubec se chovate jako male deti. Ja zustanu "ubuntak" i bez nejakeho obcanskeho sdruzeni. Linux uz take neopustim - tedy pokud se neobjevi neco prevratneho, napr. system ctouci myslenky :-D A s problemy, ktere jako lama mam si poradim proste tak, ze googlim a hledam a ucim se...
V cem mi muzete pomoci vy vsichni? Snad jen radou v pripade, kdy jako BFU tapu... Dobrovolne a nezistne, budete-li chtit. Jinak ne. Na to vsak nepotrebujete/me OS.

Na nasazeni Ubuntu do firem, skol, apod. si zalozte regulerni firmu. Tam se pak ukaze, jestli si na sebe budete schopni vydelat ;-)

(Sorry, zrusil jsem si cestinu na svem Ubuntu systemu, a zatim neuspesne to resim. Nechce se mi reinstalovat.)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.