Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tisk knižních publikací.  (Přečteno 25724 krát)

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Tisk knižních publikací.
« kdy: 03 Ledna 2010, 18:22:43 »
Nemusíte být zrovinka sdružení Ubuntu. Pokud by jste měl někdo zájem a doma vlastnil svůj rukopis a chtěl ho vytisknout jako knihu ve formátu A5 nebo A4 tak se na mě můžete obrátit. Vazbu můžete mít pevnou, kroužkovou nebo lepenou s barevnou obálkou. Stejnou jako kniha o Ubuntu. Samozřejmě laminovanou. Počet výtisků? Klidně i jeden nebo 10 000. Pokud máte zájem tak mi napište. Neudělám vám korekturu, ostatní ano a to včetně přidělení ISBN nebo lisovaných CD/DVD a jiných příloh.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

NoWin

  • Host
Re: Tisk knižních publikací.
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2010, 18:25:37 »
Nemusíte být zrovinka sdružení Ubuntu. Pokud by jste měl někdo zájem a doma vlastnil svůj rukopis a chtěl ho vytisknout jako knihu ve formátu A5 nebo A4 tak se na mě můžete obrátit. Vazbu můžete mít pevnou, kroužkovou nebo lepenou s barevnou obálkou. Stejnou jako kniha o Ubuntu. Samozřejmě laminovanou. Počet výtisků? Klidně i jeden nebo 10 000. Pokud máte zájem tak mi napište. Neudělám vám korekturu, ostatní ano a to včetně přidělení ISBN nebo lisovaných CD/DVD a jiných příloh.
Ó, to je zajímavý! :) Máš pro orientaci někde nějakej ceník (nebo to je pro nás, kamarády, zadarmo? ;D).

maydule

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Tisk knižních publikací.
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2010, 18:29:29 »
Vypadá to vážně moc zajímavě!!! Připojuji se k dotazu na ceník :)

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Tisk knižních publikací.
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2010, 18:39:38 »
Toto opravdu nelze tak jednoduse rici. Zalezi na formatu, barevnosti a poctu stran. Odhadem. rukopis dodany v jiz naformatovanem a hotovem pdf, format A5, cernobile, barevna obalka, lepena a laminovana vazba, pocet stran 330, naklad 20 ks. Orientacni cena by byla cca 160,- Kc za kus.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

pvlsnx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Tisk knižních publikací.
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2010, 19:30:25 »
Na knihovnicka.cz mi podobná kalkulace vyšla za 40,10 Kč/kus. V čem jsi výrazně lepší?

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Tisk knižních publikací.
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2010, 19:57:03 »
Na knihovnicka.cz mi podobná kalkulace vyšla za 40,10 Kč/kus. V čem jsi výrazně lepší?
A to si prosim te zadaval co ?  ;D Smesny a predpokladam, ze tomu vubec nerozumis  :D :D
Jenom ISBN te vychazi na castku kolem 2000, A co distribuci ?  :D Tu si zajistis taky sam? Budes jezdit po republice na kole  :D :D
Nez neco napises tak si o tomto alespon neco precti. Ono to neni jen o tom ze nekdo napise text ale treba i o prodeji. K cemu ti doma bude 1000 knih kdyz si je sam nedokazes prodat. Ach jo.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

maydule

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Tisk knižních publikací.
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2010, 20:06:05 »
Jestli se nepletu, tak knihovnicka.cz nabízí při první objednávce jen tisk, vazbu... bez ISBN a distribuce. Prodej je tak zcela na autorovi. Až pokud se mu podaří první náklad rozprodat, a chtěl by u knihovnicky dotisk, pak se myslím starají o ISBN a distribuci - a jak to pak mají s cenami, nevím.

roninn: O ISBN jsi psal hned na začátku, že můžeš zařídit, distribuci tedy taky??? Jak to máš zařízené, přes někoho, nebo svou firmu...? :) Díky  ;)

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Tisk knižních publikací.
« Odpověď #7 kdy: 03 Ledna 2010, 20:49:17 »
Jestli se nepletu, tak knihovnicka.cz nabízí při první objednávce jen tisk, vazbu... bez ISBN a distribuce. Prodej je tak zcela na autorovi. Až pokud se mu podaří první náklad rozprodat, a chtěl by u knihovnicky dotisk, pak se myslím starají o ISBN a distribuci - a jak to pak mají s cenami, nevím.

roninn: O ISBN jsi psal hned na začátku, že můžeš zařídit, distribuci tedy taky??? Jak to máš zařízené, přes někoho, nebo svou firmu...? :) Díky  ;)

Ano ale to jsou zbytecny starosti pro autora. Navic nekteri lide si nepreji, aby na jejich knize bylo jakekoli upozorneni na tiskarny, firmy nebo jine. Distribuce? Zajistena okamzite do vsech knihoven ktere pouzivaji software Lanius. A to jsou skoro vsechny v CR. Minimalne jeden kus do knihovny. Distribuce do prodejen knih také a jako posledni moznost distribucni dohoda s nejmenovanym megamarketem. No tyto veci a mnoho jinych uzivatel PVLSNX s nejvetsi pravdepodobnosti opomel  :D ale ta jeho kalkulace mi neni jasna doted. Asi si musel prat tisknout toaletni papir se svym portretem  :D :D :D :D Sorry to byl zert.  ;)
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

pvlsnx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Tisk knižních publikací.
« Odpověď #8 kdy: 06 Ledna 2010, 07:44:14 »
Mea culpa - místo 330 stran jsem zadal 33  :)
Ale i tak, po opravě mi to vyšlo na 114 Kč/ks (s DPH, bez ISBN).
« Poslední změna: 06 Ledna 2010, 07:46:30 od pvlsnx »

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Tisk knižních publikací.
« Odpověď #9 kdy: 06 Ledna 2010, 20:37:22 »
Mea culpa - místo 330 stran jsem zadal 33  :)
Ale i tak, po opravě mi to vyšlo na 114 Kč/ks (s DPH, bez ISBN).

No a zacina to stoupat. Ted jeste to ISBN a budto jezdit na kole a knihy prodavat sam po kamaradech nebo si pricist distribucni naklady a nestarat se o nic  ;) . A v neposledni rade nejsem charita. Ostatni veci neni jiz potreba zminovat.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

Kuribon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Tisk knižních publikací.
« Odpověď #10 kdy: 09 Června 2014, 20:12:25 »
Dobrý den. Měl bych zájem o vytisknutí zhruba tří stejných knížek mojí kamarádky. Pokud by to šlo zařídit, odepište prosím na email kuribon@seznam.cz a já vám zadám přesnější informace. (zhruba 135 stran A5 plus desky)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.