Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Memtest, porucha ram  (Přečteno 2415 krát)

Kedrigern

Memtest, porucha ram
« kdy: 31 Prosince 2012, 13:49:27 »
Zdravím,

rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s poruchami ram? Memtest mi našel chyby. Lze na základě toho úspěšně reklamovat? Jaké další metody pro nalezení chyb používáte?

Jak poznám, že jsou chyby kritické? Mám tu notebook od kamarádky a chová se skutečně prapodivně. Memtest selhal témněř hned. Pak jsem memtest vyzkoušel u sebe a také to našlo chyby (ale mnohem později). Můj noťas normálně chodí.

S HW nemám moc zkušenosti a vlastně ho vůbec nemám rád, protože nejde lehce opravovat a generuje chyby... čili jakékoliv rady uvítám.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2012, 14:00:22 »
Kazda porucha RAM je kriticka.
Akym memtestom si to robil?
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=65610.0
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Kedrigern

Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #2 kdy: 31 Prosince 2012, 14:03:49 »
Jo přesně tímhle. Takže předpokládám, že chyby u mě na zdravém noťasu jsou bug v softu.

Ale u toho dalšího noťasu chyby začaly mnohem dříve než na 50%. Jak to tedy otestovat?

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #3 kdy: 31 Prosince 2012, 14:11:41 »
Mám už hodně let koupený český goldmemory, tenkrát jsem taktoval všechno a toto byl jediný test který odhalil hraniční chyby.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #4 kdy: 31 Prosince 2012, 14:24:11 »
Jo přesně tímhle. Takže předpokládám, že chyby u mě na zdravém noťasu jsou bug v softu.

Ale u toho dalšího noťasu chyby začaly mnohem dříve než na 50%. Jak to tedy otestovat?
Starsia verzia livecd.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #5 kdy: 01 Ledna 2013, 20:57:21 »
12.04 U mě zatím spolehlivé ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Josef Němec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
    • http://www.grovik.net
Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #6 kdy: 10 Ledna 2013, 01:34:34 »
Ta chyba nastává v TESTU #7. Ne v 50%
Je to ofiko chyba hlášená do vývoje Memtestu.
Těch 50% prostě jen náhodou vyšlo někomu.

Kedrigern

Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2013, 10:20:55 »
Děkuji za odpovědi. No s tím memtestem v ostré verzi je to fakt epic fail v Ubuntu.

Druhá část mé původní otázky zněla na reklamaci ram? Stále by mě to zajímalo (zkušenosti se vždy hodí). Projedete pamět (funkčním) memetestem, selže a dojdete na reklamaci s ramkou a řeknete: "neprošlo to memtestem, dejte mi jinou"?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #8 kdy: 10 Ledna 2013, 10:28:46 »
Projedete pamět (funkčním) memetestem, selže a dojdete na reklamaci s ramkou a řeknete: "neprošlo to memtestem, dejte mi jinou"?

Rozhodně ne jen říct ústně. Vytisknout screenshot, na výtisk napsat datum, podpis, scvaknout s kopií dokladu a poslat s RAM na reklamaci. Já jsem paranoidní, tak si ještě reklamovanou věc nenápadně označím, aby mi nevrátili stejnou. Například někam vyryji špendlíkem milimetrový x apod. Vždy jsem uspěl, ale možná je to tím, že kupuju v osvědčených obchodech a vyhýbám se moravskoslezským "rodinným garážovým" eShopům.
« Poslední změna: 10 Ledna 2013, 10:33:06 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #9 kdy: 10 Ledna 2013, 10:33:17 »
S reklamacemi nebývá u RAM problém... Snad jen nějaký malý obchodníček by mohl dělat problémy.

ps: od teď se budu pozorně dívat až budu někde skupovat RAM jestli někde nemají malý vyrytý křížek :))
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #10 kdy: 10 Ledna 2013, 11:00:17 »
ps: od teď se budu pozorně dívat až budu někde skupovat RAM jestli někde nemají malý vyrytý křížek :))

Vyrejvám to na vše, takže kontroluj i HDD, boxy, modemy, přehrávače... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Josef Němec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
    • http://www.grovik.net
Re:Memtest, porucha ram
« Odpověď #11 kdy: 10 Ledna 2013, 11:55:21 »
Je reklamuju snadno. Vezmu ramku napíšu kde jsem chybu našel (MB). A jdu.
Řeknu jim to, dám paměť a jdu. Jestli si to testnou je to na nich. Ještě se mi nestalo, že by dělali krky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.