Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory  (Přečteno 2146 krát)

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« kdy: 07 Června 2014, 10:26:49 »
Při  ukládání vyskakuje konfigurační obrazovka která se se po chvíli ukončuje následující hláškou.

Stáhnul jsem tedy nejnovější msxml 6, nainstaloval ale žádná změna, hláška je tam stále .

Našel jsem podobný problém a zkusil první návod v linku ale nic ..

Kód: [Vybrat]
http://askubuntu.com/questions/102119/microsoft-word-excel-and-powerpoint-wont-save-or-open-files
[příloha smazaná administrátorem]

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 07 Června 2014, 11:00:37 od karcer »
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

Rover623

Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2014, 11:08:27 »
Ale msxml 5 není to samé co 6

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2014, 12:16:29 »
Já myslel že je to jen novější verze 
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #3 kdy: 07 Června 2014, 12:23:10 »
Našel jsem více o tomto problému leč zůstává nevyřešen

Kód: [Vybrat]
http://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=30785
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

janek-m

  • Host
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2014, 12:50:13 »
MS Office 2007 funguje pod (K)Ubuntu 12.04 (vyššie verzie neviem potvrdiť) bez problémov ale treba ho nainštalovať cez PlayOnLinux. Inštalácia cez Wine je vždy problémová.

[příloha smazaná administrátorem]

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #5 kdy: 07 Června 2014, 14:59:44 »
Stejně stále nechápu, že člověk jde do Linuxu hlavně proto, aby se odpoutal od proprietárního Microsoftu a pak začne koumat, jak zprovoznit v Linuxu MS Office, Photoshop, hry a různé další programy pro Windows ap. Takovým lidem říkám, že udělali chybu a radím, aby se raději vrátili zpět k Windows, protože pro ně Linux není asi to pravé  ;)
Vždyť všechno jde tak krásně udělat ve svobodném Linuxu, stačí se jen učit a chtít!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #6 kdy: 07 Června 2014, 15:34:42 »
Sám potřebuji občas jen PS , LR a nic víc , proto mám jako druhou možnost k nabootování Windows 7.

Ale stejně mi to občas nedá a čudlám v tom jelikož mě to občasné čudlání  baví a baví mě čudlat dál

když mě ostatní kolikrát ponoukají že tak a tak jim to funguje .

Myslím že je zbytečné dělat závěry že pro někoho není lixux to pravé kvůli pár programům které se na windows

vyjímečně povedly a je těžké je mnohem více nahradit než jiné .

Samozřejmě jinak jsem s Linuxem moc spokojen a jsem překvapen a udiven místní skvělou podporou , její rychlostí

lidmi co za tímto projektem stojí a i proto nemám důvod se k windows vracet.

 
P.s: MS Office je pro ženu - musí se na něm učit ve škole .. a nechtěl jsem ji do ntb nahrávat kvůli jednomu programu

Windows  .. ale to jsem psal v jiném vlákně  :)
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #7 kdy: 07 Června 2014, 15:52:00 »
Tak to je samozřejmě rozdíl - dualboot a Wine  ;)
Osobně je mi bližší, když má člověk možnost si vybrat dělat čistě ve Windows (někdy se to holt musí) nebo dělat čistě v Linuxu. Pak je zbytečný ho zasírat balastem skrze Wine...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #8 kdy: 07 Června 2014, 16:06:58 »
Nerad bych na jejím ntb instaloval Win jen kvůli Office a ještě její Thinkad X200 má jen 150 GB místa ..

Jak jí znám, ona by nakonec skončila zase u Win a já mám záměr jí od nich právě odnaučit ..

Občas sice nadává .. na to jak tomu říká Ubutum  ;D ale začíná si zvykat

Virtuál pro ní bude možná moc složitý a tak by bylo Wine asi nejelegantnější řešení
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

Rover623

Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #9 kdy: 07 Června 2014, 16:55:00 »
Jde to přes PlayOnLinux, jak bylo zmíněno výše, msxml není jediná potřebná komponenta a opravdu verze 5 a verze 6 nejsou stejné verze 6 rozhodně nenahrazuje 5

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #10 kdy: 07 Června 2014, 17:22:04 »
A jak tedy PlayOnLinux nainstalovat ?

Raději se tedy dříve zeptám než se do toho pustím

Mám  Wine 1.4 je již to wine:i386to jež je zvýrazněno červeně v linku ?

A stačí tedy přejít rovnou k dalšímu kroku ..

Nebo jsem vedle jak ta jedle  ;)  ?

Kód: [Vybrat]
http://www.playonlinux.com/en/download.html
 
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #11 kdy: 07 Června 2014, 17:25:58 »
Tahle hláška při odinstalaci moc nepotěšila

[příloha smazaná administrátorem]
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

janek-m

  • Host
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #12 kdy: 07 Června 2014, 18:02:51 »
Stejně stále nechápu, že člověk jde do Linuxu hlavně proto, aby se odpoutal od proprietárního Microsoftu a pak začne koumat, jak zprovoznit v Linuxu MS Office, Photoshop, hry a různé další programy pro Windows ap. Takovým lidem říkám, že udělali chybu a radím, aby se raději vrátili zpět k Windows, protože pro ně Linux není asi to pravé  ;)
Vždyť všechno jde tak krásně udělat ve svobodném Linuxu, stačí se jen učit a chtít!
Nedá sa všetko brať takto striktne a čiernobielo. Ja konkrétne do veľkej miery pracujem s dokumentami a LO mi na 95% postačuje, ale niektoré dokumenty LO neotvorí, alebo resp. otvorí ale obsah nezobrazí správne. Ak sa mám kvôli tomu neustále prepínať do Windows/ alebo ho nainštalovať do dualbootu, tak to by ma dosť otravovalo. Realita je žiaľ taká, aká je a niektoré programy nemnajú v Linuxe adekvátnu alternatívu.

janek-m

  • Host
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #13 kdy: 07 Června 2014, 18:05:16 »
A jak tedy PlayOnLinux nainstalovat ?
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install playonlinuxPlayOnLinux netreba sťahovať z web-stránok, ten sa nachádza v repozitároch Ubuntu.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #14 kdy: 07 Června 2014, 18:48:27 »
Stejně stále nechápu, že člověk jde do Linuxu hlavně proto, aby se odpoutal od proprietárního Microsoftu a pak začne koumat, jak zprovoznit v Linuxu MS Office, Photoshop, hry a různé další programy pro Windows ap. Takovým lidem říkám, že udělali chybu a radím, aby se raději vrátili zpět k Windows, protože pro ně Linux není asi to pravé  ;)
Vždyť všechno jde tak krásně udělat ve svobodném Linuxu, stačí se jen učit a chtít!
Nedá sa všetko brať takto striktne a čiernobielo. Ja konkrétne do veľkej miery pracujem s dokumentami a LO mi na 95% postačuje, ale niektoré dokumenty LO neotvorí, alebo resp. otvorí ale obsah nezobrazí správne. Ak sa mám kvôli tomu neustále prepínať do Windows/ alebo ho nainštalovať do dualbootu, tak to by ma dosť otravovalo. Realita je žiaľ taká, aká je a niektoré programy nemnajú v Linuxe adekvátnu alternatívu.

V tom je právě ta SVOBODA  ;) pokud některý program z Windows nemá adekvátní náhradu, tak se můžu svobodně rozhodnout, že ho prostě nebudu používat - a neříkej mi, že se vždy nenajde náhrada. Linux je v dnešní době už na takové úrovni, že je plnohodnotnou NÁHRADOU Windows a troufám si tvrdit, že je v mnoha ohledech lepší a dokonalejší. Ohledně toho otevírání některých dokumentů v LO, prostě napíšu autorovi dokumentu, že používá nekompatibilní SW a požádám ho, aby mi dokument poslal ve standardizovaném formátu, tj. v takovém, ve kterém ho mohu otevřít a upravovat v JAKÉMKOLIV operačním systému. Pokud to neumí pochopit, je pro mě nula  ;) Myslím, že tyhle řeči ohledně alternativ jsou jen berličky a pohodlnost. Vše to je o tom, jak jsem už psal - chuť se učit a hlavně chtít  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Rover623

Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #15 kdy: 07 Června 2014, 18:50:09 »
Pro 14.04 je aktuální verze PlayOnLinux v jeho repozitářích, pro nižší verze je repozitář extra

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ms Office 2007 na Wine 1.4 neukládá soubory
« Odpověď #16 kdy: 07 Června 2014, 19:02:01 »
Trochu OT:

Pracuji v zahraničí a nedávno jsem měl poprvé vytvořit jejich druh faktury . Raději jsem kontaktoval firmu které jsem měl svoji práci fakturovat jestli nemají nějakou jednoduchou předlohu kterou pro začátek jen vyplním .
Poslali mi .docx s docela jednoduchou tabulkou kterou jsem otevřel v LO a potom nazpátek jen na zkoušku uložil do .docx
Výsledek jsem proto zkontroloval ve Win a tabulka prostě zmizela .
Na to jak byl zdroj jednoduchý se ta konverze moc nepovedla
Nakonec jsem výsledek samozřejmě uložil do .pdf .. ale tohle se samozřejmě nehodí za každé situace.
Myslím že ten "standardizovaný" formát je pro majoritu právě .docx  ..

Ale jinak souhlasím s Vaším pohledem na věc jen mírně jinak vidím použitenost vysoce specializovaných programů jako třeba právě PS a jeho pluginů. Že by byl Gimp a jeho pluginy tak dobrý ?
« Poslední změna: 07 Června 2014, 19:09:04 od karcer »
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.