Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s AVAST,  (Přečteno 2015 krát)

siccoalias

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Problém s AVAST,
« kdy: 16 Června 2014, 16:49:34 »
Zdravím všechny,

jsem zatím linuxový začátečník a chtěl bych prosím Vás poradit s problémem s instalací Avastu. Po instalaci se objevuje vnitřní chyba, nepřípustný argument. Pokoušel jsem se tuto chybu opravit pomocí návodu, který je zde na fóru, ale bohužel i po zvětšení prostoru a zadání do terminálu se hláška objevuje stále.

Děkuji všem za odpověď.


RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2014, 16:55:14 »
To jsou nápady instalovat antivirus do Ubuntu... ::)

Tohle je spíš dotaz na Avast, mají nějakou podporu ne?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

siccoalias

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2014, 17:02:48 »
Protože tam kopíruju někdy věci z Windows z jiných PC. Podpora popisuje jen jeden návod, jak uvolnit velikost paměti pomocí terminálu, to jsem zkoušel. Tento návod je i zde. Ptám se, jestli se někdo setkal se stejným problémem i po uskutečnění pokynů podle návodu na opravu.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2014, 17:02:52 »
Zdravím všechny,

jsem zatím linuxový začátečník a chtěl bych prosím Vás poradit s problémem s instalací Avastu. Po instalaci se objevuje vnitřní chyba, nepřípustný argument. Pokoušel jsem se tuto chybu opravit pomocí návodu, který je zde na fóru, ale bohužel i po zvětšení prostoru a zadání do terminálu se hláška objevuje stále.

Děkuji všem za odpověď.

Je naprosto zbytečné a nesmyslné instalovat antivirový program v Linuxu. Smysl to má jen tehdy, pokud běží někde na serveru, který je propojený se stanicemi používajícími MS Windows. Jinak opravdu ne!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2014, 17:06:47 »
To by mě zajímalo jestli když nainstaluje Avast do Ubuntu tak zda bude chytat windowsowské viry nebo bude jen "jako" chránit a obtěžovat vše co se linuxu týká? :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

siccoalias

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2014, 17:22:01 »
Je jen připojen pomocí wifi k netu i dalšími PC, které mají Windows, což ale není nejspíš případ, který myslíte. Dám tedy na vás a na linuxu žádný antivir a antispam nebudu používat. Šlo mi jen o to, abych to měl v pohodě, i když na Linuxy nejsou téměř žádné viry, hlavně kvůli internetovému bankovnictví. Takže bude stačit, abych jen měl jiný než admin účet, když budu na netu v bance.

Díky za návrhy a odpovědi.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2014, 17:25:55 »
Citace
Ptám se, jestli se někdo setkal se stejným problémem i po uskutečnění pokynů podle návodu na opravu.

Pochybuji, že tu někdo používá antivirus. Spíš bych zkusil nějaký, který funguje, když ho tedy musíš mít. Zkus třeba : http://www.comodo.com/home/internet-security/antivirus-for-linux.php

edit : jaktože se mi nezobrazilo upozornění na nový příspěvek ?
tady je něco o účtech : http://wiki.ubuntu.cz/root_sudo
« Poslední změna: 16 Června 2014, 17:29:57 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

jmp

  • Host
Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2014, 17:43:45 »
 ;D já mám clamav, abych mohl případně prozkoumat nějaké to médium nebo wine
(je to ondemand scan a ne rezident...)

už jsem jej jednou použil, kdy se hodil
ale na to, že to je jednou za pět let, tak ta efektivita zase tak zářná není...

jinak clamav/freshclam je v repositářích, tak je případná instalace docela snadná

siccoalias

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2014, 17:46:01 »
OK, děkuju všem.

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 245
Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #9 kdy: 16 Června 2014, 20:46:07 »
Jinak: Avast pro linux skončil na nějaké beta verzi a už několik let se dále nevyvíjí. Původně sloužil ke skenování windowsovských oddílů z linuxu, ale zřejmě nebyl moc využíván. Na současných distrech už jsem ho nerozjel, kdysi jsem ho právě kvůli kontrole ext. disků testoval s nevalným výsledkem. Takže bych ho vůbec neřešil...
Nobody is perfect!

Rover623

Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #10 kdy: 16 Června 2014, 22:40:04 »
Avast nejede od jádra 3, dost se toho přepsalo

Hynek Bee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Problém s AVAST,
« Odpověď #11 kdy: 18 Června 2014, 08:15:45 »
Ahoj,
já používám na Linux serveru Clamav a to na adresáře, kde je nastaveno sdílení sambou pro MS WIN stanice. Tady nejde o to, zda se může nakazit Linux ( jasně, že nemůže), ale o ty připojené Widle. Tady ta instalace AV na linuxu určitě najde uplatnění.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.