Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejde mi instalace Ubuntu 8.04  (Přečteno 981 krát)

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
nejde mi instalace Ubuntu 8.04
« kdy: 12 Srpna 2008, 22:16:07 »
Rozhodl jsem se skončit s Windows a přejít na Ubuntu. Mám jeden disk na IDE (3,2GB) a jeden na SATA (230GB). Nainstaloval jsem Ubuntu na SATA a kvůlivá práci - neb jsem v Linuxu naprostý začátečník - i WIN XP na IDE disk. Vše fungovalo až do chvíle, kdy jsem chtěl na SATA založit NTFS oddíl pro data a na zbytek nainstalovat Ubuntu. Od té doby skončí instalace Ubuntu (nejen instalace, ale i jen vyzkoušení Ubuntu bez instalace - stejně se chová i CD Xubuntu a Kubuntu) hlášení s výčtem "xx.xxxx buffer I/O error on device sr0, logical block 33" Mění se čísla na začátku a přibývá jich. Pak to "spadne" do řádkového režimu BusyBox...(initramfs) a já nevím co dál.
Chová se to stejně i když jsem celý SATA disk zbavil všech oddílů.
Prošel jsem několik podobných problémů na foru a nic nezabralo. Je mi divné, že nejde UBUNTU spustit ani na zkoušku, což před bodem zlomu nebyl problém, stejně jako nainstalovat i Xubuntu a Kubuntu a teď najednou. Poradíte mi někdo, pls. JoK

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: nejde mi instalace Ubuntu 8.04
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2008, 22:55:40 »
Neměnil jste něco ohledně řadičů disků v Biosu?
Tipoval bych to na HW chybu - kabel k CD/DVD mechanice, mechanika samotná, jestli máte možnost vyzkoušejte jinou.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
Re: nejde mi instalace Ubuntu 8.04
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2008, 11:22:02 »
Ano, ano. Byo to tak. Nějaký problém v kšandě k mechanikám. Někdy četly, jindy ne :-( Díky moc za rady. Ubuntu už "sviští" :-) JoK

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.