Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: apache a práva na disk ntfs [vyřešeno]  (Přečteno 753 krát)

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
apache a práva na disk ntfs [vyřešeno]
« kdy: 14 Dubna 2010, 10:36:48 »
Zdravím všechny.

Přešel jsem z U9.04 na U9.10 a mám problém s apache a jeho přístupem na disk s daty.

Mám disk rozdělený na více oddílů (1. ext3 s U9.10, 2. ntfs s W Vista, 3. ntfs s daty pro oba OS). Bohužel musím používat i wokna, protože jsem pro některé aplikace našel v U vhodné ekvivalenty).

Používám apache pro tvorbu osobních stránek a data mám právě na disku s ntfs (3.)
V U 9.04 nebyl problém. Apache našel patřičný adresář podle konf souboru a stránky se zobrazily. Po přechodu na U 9.10 se po zadání localhost zobrazí hlášení o nedostaečných právech:
Forbidden  You don't have permission to access / on this server.  

Pokud k adresářům disku (3.) přistupuji přes nautilus, mohu v nich normálně pracovat, číst i vytvářet soubory a adresáře. Na rozdíl od U9.04 chce U 9.10 při prvním vstupu na disk (3.) heslo uživatele.

 Jediné řešení, které mě napadlo je přenést adresář s daty pro stránky na oddíl Ubuntu, což nechci kvůlivá zálohování celého ntfs disku. Přece jen data na jednom místě jsou výhodou.

neporadíte někdo, pls? Předem díky

JoK


 
« Poslední změna: 21 Dubna 2010, 14:02:35 od Tadeáš Pařík »

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
Re: apache a práva na disk ntfs [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 21 Dubna 2010, 12:08:08 »
Taxem to vyřešil
Zkoušel jsem upravovat ručně fstab a stále se to nelepšilo. Když jsem použil mountmanager, je všechno jak jsem si představoval. Asi se do zápisů vluzovala nějaká chybka.

JoK

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.