Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: převod pdf na text - fungoval-> funguje jinak  (Přečteno 2380 krát)

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
převod pdf na text - fungoval-> funguje jinak
« kdy: 03 Prosince 2010, 16:24:53 »
Zdravím všechny. Mám problém a nedaří se mi najít řešení.

1. Měl jsem UBUNTU 9.04 a používal k převodu pdftotext pdftotext -enc UTF-8 -eol unix nn$1.pdf o_nn$1.txt Zdrojový pdf je na adrese http://www.nasenoviny.net/inc/nnpage.pdf Výstup byl (ukázka):

Kontrola komínů bude od ledna povinná!

ČIŠTĚNÍ VÁS VYJDE AŽ NA ŠEST TISÍC KORUN

Poberouní - Vlastníte rodinný dům? Máte chatu či chalupu? Pak vám přibyla další povinnost - čištění komínů. Od 1. ledna 2011 začne platit nařízení vlády, které zavádí povinné čištění a kontrolu komínů kominíkem nejméně jednou za rok. Povinnost se týká nejen komínů v rodinných a bytových domech, ale i chat a chalup, v nichž se používá komín k vytápění. Máte-li doma komín na tuhá paliva či krb, můžete si ho vyčistit sami. K tomu ovšem potřebujete patřičné nářadí. Budete potřebovat kominický strojek s lanem a »sluníčkem« nebo kominický set se štosákovým kartáčem a nastavitelnou tyčí. Revize při uvedení nového komínu do provozu, jeho opravě či rekonstrukci a vypálení zadehtovaného komína smí ovšem dělat pouze kominík. Tyto práce se navíc musí předem ohlásit obecnímu či městskému úřadu a také hasičům, aby zajistili požární bezpečnost. Kominíci si podle MF Dnes chtějí za kontrolu komína účtovat 300 korun. Pokud si necháte komín vyčistit, při méně náročné práci to může být v ceně kontroly. Složitější čištění zvedne cenu i na 500, ale třeba také - v případě vypalování komína - až na šest tisíc korun. Po prohlídce a čištění komína od kominíka obdržíte zprávu, kterou se budete prokazovat při případné kontrole úřadů.

Petra FRÝDLOVÁ

Přesně jak jsem chtěl a jásal jsem.

2. Změnil jsem UBUNTU na 10.10. a použitím naprosto stejného příkazu dostanu:

Kontrola komínů bude
od ledna povinná!
ČIŠTĚNÍ VÁS VYJDE AŽ NA ŠEST TISÍC KORUN
Poberouní - Vlastníte rodinný
dům? Máte chatu či chalupu? Pak
vám přibyla další povinnost - čištění komínů.
Od 1. ledna 2011 začne platit nařízení vlády, které zavádí povinné čištění
a kontrolu komínů kominíkem nejméně jednou za rok. Povinnost se týká nejen komínů v rodinných a bytových domech, ale i chat a chalup, v
nichž se používá komín k vytápění.
Máte-li doma komín na tuhá paliva či
krb, můžete si ho vyčistit sami. K
tomu ovšem potřebujete

Texty jsou zalomeny tak jak jsou vizuálně v pdf :-( Zkoušel jsem měnit -enc i - -eol a nepomáhá

Jediná změna, která proběhla je to povýšení UBUNTU z 9.04 na 10.10, jinak jsem nic nedělal.

Poradí někdo? Díky JoK

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
verze pdftotext
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2010, 09:28:58 »
Díval jsem se znovu... a vyhrabal starý pc, kde zůstal původní OS... je to UBUNTU 9.10 (ne 9.04 jak jsem omylem uvedl). pdftotext je verze 0.12.0. Na UBU 10.10 je pdftotext verze 0.14.3.

Chtěl bych zkusit původní verzi i na U 10.10, může mi někdo poradit jak ji nainstaluji, pls? Díky JoK

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: převod pdf na text - fungoval-> funguje jinak
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2010, 10:05:36 »
V Synapticu:
Vynutit verzi a potom zamknout verzi a máš jí nadosmrti :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: převod pdf na text - fungoval-> funguje jinak
« Odpověď #3 kdy: 06 Prosince 2010, 10:07:58 »
Da sa skusit napr.: stiahnut z http://www.foolabs.com/xpdf/download.html, co je zevraj domovska stranka (ajked vyzera nejaka stara z 2007) a oskusat bez instalacie(kopirovania do /usr/local/bin), ci tato verzia (pisu 3.02?) ti pojde dobre. Mne tato verzia pre MS Win (to mam v praci, tak linux neoskusam) urobila spravny vysledok ako pozadujes.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: převod pdf na text - fungoval-> funguje jinak
« Odpověď #4 kdy: 06 Prosince 2010, 10:34:18 »
Mám U8.04 a xpdf-utils 3.02-1.3ubuntu1 a funguje to dobře, jako požaduješ, vyzkoušeno:
Citace
Kontrola komínů bude od ledna povinná!
ČIŠTĚNÍ VÁS VYJDE AŽ NA ŠEST TISÍC KORUN
Poberouní - Vlastníte rodinný dům? Máte chatu či chalupu? Pak vám přibyla další povinnost - čištění komínů. Od 1. ledna 2011 začne platit nařízení vlády, které zavádí povinné čištění a kontrolu komínů kominíkem nejméně jednou za rok. Povinnost se týká nejen komínů v rodinných a bytových domech, ale i chat a chalup, v nichž se používá komín k vytápění. Máte-li doma komín na tuhá paliva či krb, můžete si ho vyčistit sami. K tomu ovšem potřebujete patřičné nářadí. Budete potřebovat kominický strojek s lanem a »sluníčkem« nebo kominický set se štosákovým kartáčem a nastavitelnou tyčí. Revize při uvedení nového komínu do provozu, jeho opravě či rekonstrukci a vypálení zadehtovaného komína smí ovšem dělat pouze kominík. Tyto práce se navíc musí předem ohlásit obecnímu či městskému úřadu a také hasičům, aby zajistili požární bezpečnost. Kominíci si podle MF Dnes chtějí za kontrolu komína účtovat 300 korun. Pokud si necháte komín vyčistit, při méně náročné práci to může být v ceně kontroly. Složitější čištění zvedne cenu i na 500, ale třeba také - v případě vypalování komína - až na šest tisíc korun. Po prohlídce a čištění komína od kominíka obdržíte zprávu, kterou se budete prokazovat při případné kontrole úřadů. Petra FRÝDLOVÁ


« Poslední změna: 06 Prosince 2010, 11:55:56 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
Re: převod pdf na text - fungoval-> funguje jinak
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2010, 14:34:43 »
jj Tak jsem zkusil nainstalovat balík xpdf-utils 3.02 a běhá to... Díky za rady :-) JoK

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: převod pdf na text - fungoval-> funguje jinak
« Odpověď #6 kdy: 06 Prosince 2010, 14:38:20 »
jj Tak jsem zkusil nainstalovat balík xpdf-utils 3.02 a běhá to... Díky za rady :-) JoK

Staré známé pravidlo: Plno problémů vyřeší používání předposledních, nebo rok starých verzí...
 ;D
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
pdftotext - předčasné jásání :-(((
« Odpověď #7 kdy: 07 Prosince 2010, 17:05:47 »
Tak jsem jásal předčasně. Nainstaloval jsem xpdf-util 3.02 pomocí Synapticu, ale zmizela mi tiskárna. Není vůbec vidět a možnost Přidat ve Sprava-Tisk je nepřístupná :-(
Nakonec jsem celé UBU10.10. znovu nainstaloval. pdftotext bylo verze 0.14.3
Synapticem jsem přidal  xpdf-utils 3.02 , ale pdftotext zůstalo stále 0.14.3
Musel jsem se odebrat libpoppler7 , přeinszaloval xpdf-utils a pak se pdftotext změnilo na 3.02 ... ALE ZMIZELA TISKÁRNA
Zkusil jsem odebrat xpdf-utils a znovu přidat libpoppler7, ale pdftotext zůstává 3.02  a tiskárna se neobjevuje  a nejde stále přidat
Můžete mi někdo, pls, poradit? Přijatelné je jak se vrátit do původního stavu po instalaci. Díky. JoK

 

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
Re: převod pdf na text - fungoval-> funguje jinak
« Odpověď #8 kdy: 07 Prosince 2010, 20:33:57 »
Tak jsem tu ještě na to koukal a zjistil, že v kolizi jsou balíky xpdf-utils a poppler-utils. Když je xpdf-utils chodí pdftotext správně (=tak jak chci :-), ale nelze tisknout (ani tiskárnu přidat). Pokud chci poppler-utils, musím smazat xpdf-utils :-( Neporadíte někdo, pls? Díky JoK

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: převod pdf na text - fungoval-> funguje jinak
« Odpověď #9 kdy: 07 Prosince 2010, 20:59:53 »
Tak jsem tu ještě na to koukal a zjistil, že v kolizi jsou balíky xpdf-utils a poppler-utils. Když je xpdf-utils chodí pdftotext správně (=tak jak chci :-), ale nelze tisknout (ani tiskárnu přidat). Pokud chci poppler-utils, musím smazat xpdf-utils :-( Neporadíte někdo, pls? Díky JoK
a co tak pouzivat len rozbalene binarky ako som pisal ja? to nepomaha?
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
Re: převod pdf na text - fungoval-> funguje jinak
« Odpověď #10 kdy: 08 Prosince 2010, 08:57:14 »
jj V nadšení a zklamání jsem na to zapomněl.... dobrý nápad a funguje. Díky JoK

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.