Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ochrana fóra proti spamu  (Přečteno 20030 krát)

Ondřej Surý

  • Host
Ochrana fóra proti spamu
« kdy: 16 Srpna 2011, 13:39:26 »
Nainstaloval jsem do fóra dvě rozšíření:
Bad Behaviour (to už je zapnuto, používám i jinde a je to bezproblémové)
a
Forum Firewall (to je zatím jen v testovacím režimu, až to nějakou dobu poběží a nikoho to nebude blokovat, tak bych zapnul i blokování)

Takže pokud někomu nebude fungovat přístup, tak to zkuste z jiné IP adresy a napište...

O.
« Poslední změna: 27 Února 2019, 14:57:55 od Michal Stanke »

Kings-exclusive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
    • Kings-exclusive
nemohu na fórum
« Odpověď #1 kdy: 19 Srpna 2011, 13:25:33 »
Dobrý den, mám problém s přihlášením do fóra.Při načítání stránky to vyhodí chybu, pravděpodobně zavirovanou IP adresu.Používám společnou v paneláku, u mě asi vir nebude co s tím?Toto to vypíše Error 403

We're sorry, but we could not fulfill your request for / on this server.

You do not have permission to access this server. Before trying again, run anti-virus and anti-spyware software and remove any viruses and spyware from your computer.

Your technical support key is: 5113-2eea-2b02-1b1f

You can use this key to fix this problem yourself.
 Nevíte někdo jak to vyřešit?Díky

If you are unable to fix the problem yourself, please contact and be sure to provide the technical support key shown above.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: nemohu na fórum
« Odpověď #2 kdy: 19 Srpna 2011, 13:30:46 »
Co, prosím, myslíš tou zavirovanou ip adresou?

Kings-exclusive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
    • Kings-exclusive
Re: Ochrana fóra proti spamu
« Odpověď #3 kdy: 19 Srpna 2011, 14:08:50 »
No spíše jde o zavirovaný komp, ale né můj asi někoho na této společné ip adrese.V Ubuntu jsem žádný vir nenašel.

Ondřej Surý

  • Host
Re: Ochrana fóra proti spamu
« Odpověď #4 kdy: 19 Srpna 2011, 15:01:26 »
No spíše jde o zavirovaný komp, ale né můj asi někoho na této společné ip adrese.V Ubuntu jsem žádný vir nenašel.

Výrazně jsem snížil nastavení filtru, který blokuje adresy rozesílající emailový nebo komentářový spam. (Bohužel to také znamená, že bude blokování méně efektivní.) V každém případě by bylo vhodné, abyste tento problém ve spolupráci s Vaším ISP vyřešil.

Více informací zde: http://www.projecthoneypot.org/ip_81.19.46.234

Už aby tady byla ta IPv6 a za NATem nebyly mraky nesouvisejících uživatelů.

O.

Ondřej Surý

  • Host
Re: Ochrana fóra proti spamu
« Odpověď #5 kdy: 19 Srpna 2011, 15:19:28 »
Tak ještě jinak - Martin Kiklhorn našel, kde je whitelist, takže jsme Vaši IP adresu přidali do whitelistu a přísné nastavení je zpátky.

Kings-exclusive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
    • Kings-exclusive
Re: Ochrana fóra proti spamu
« Odpověď #6 kdy: 19 Srpna 2011, 15:53:57 »
Tak již to funguje, v každém případě dám vědět našim ISP aby si problém vyřešili.Děkuji.Petr Král

Rover623

Re: Ochrana fóra proti spamu
« Odpověď #7 kdy: 19 Srpna 2011, 16:50:10 »
Teď jsem se po 4 dnech dostal na fórum, momentálně jsem také za NATem (poskytovatel Pilsfree), veřejná IP byla také blokována, v momentě kdy jsem dostal od serveru hlášku, že ta adresa spamuje, jsem nastavil nepřetržité monitorování komunikace na ní, bohužel log za 3 dny neukazuje, že by probíhal nějaký nestandardní provoz, tak nevím proč si ten filtr myslí, že adresa spamuje.

Navíc asi před 2 lety proběhl update sítě kdy routery monitorují provoz v síti a potencionálně zavirované počítače okamžitě hlásí.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Ochrana fóra proti spamu
« Odpověď #8 kdy: 19 Srpna 2011, 17:24:57 »
Teď jsem se po 4 dnech dostal na fórum, momentálně jsem také za NATem (poskytovatel Pilsfree), veřejná IP byla také blokována, v momentě kdy jsem dostal od serveru hlášku, že ta adresa spamuje, jsem nastavil nepřetržité monitorování komunikace na ní, bohužel log za 3 dny neukazuje, že by probíhal nějaký nestandardní provoz, tak nevím proč si ten filtr myslí, že adresa spamuje.

Navíc asi před 2 lety proběhl update sítě kdy routery monitorují provoz v síti a potencionálně zavirované počítače okamžitě hlásí.

No, ono kolikrát stačí, když se dostaneš na nějaký pitomý blacklist a pak už to jede víceméně samospádem... :-)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Ochrana fóra proti spamu
« Odpověď #9 kdy: 19 Srpna 2011, 18:27:01 »
Ano, také mě to potkalo. Díky Vojto :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Ondřej Surý

  • Host
Re: Ochrana fóra proti spamu
« Odpověď #10 kdy: 19 Srpna 2011, 20:00:41 »
Teď jsem se po 4 dnech dostal na fórum, momentálně jsem také za NATem (poskytovatel Pilsfree), veřejná IP byla také blokována, v momentě kdy jsem dostal od serveru hlášku, že ta adresa spamuje, jsem nastavil nepřetržité monitorování komunikace na ní, bohužel log za 3 dny neukazuje, že by probíhal nějaký nestandardní provoz, tak nevím proč si ten filtr myslí, že adresa spamuje.

Navíc asi před 2 lety proběhl update sítě kdy routery monitorují provoz v síti a potencionálně zavirované počítače okamžitě hlásí.

Tak to je spíš otázka na Project Honey Pot: http://www.projecthoneypot.org/ip_81.201.60.169

Myslím, že se s nima dá bavit...

O.

Rover623

Re: Ochrana fóra proti spamu
« Odpověď #11 kdy: 19 Srpna 2011, 20:07:21 »
Zkusím jim napsat, ten záznam je totiž skoro 2 roky starý

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Ochrana fóra proti spamu
« Odpověď #12 kdy: 19 Srpna 2011, 20:14:54 »
Zkusím jim napsat, ten záznam je totiž skoro 2 roky starý
no neni...

Citace
Last Received From    within 2 weeks
Number Received    2,180 email(s) sent from this IP

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.