Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu Live USB - Yumi multiboot  (Přečteno 2782 krát)

alibababa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« kdy: 07 Března 2018, 18:12:49 »
Ahoj, řešení na můj problém jsem jsem nikde nenašel, tak bych Vás chtěl požádat o radu. Už jsem zoufalej.
Přes program Yumi multiboot jsem si vytvořil "nouzové" USB s vícero programy. Vše mi funguje, ale dokáže mi někdo poradit, jak upravit konfigurační soubor pro Ubuntu 16.04, abych nemusel stále dávat vyzkoušet při startu a bootovalo mi to do Ubuntu rovnou z USB bez toho kliknutí? Ubuntu nechci instalovat na disk právě z důvodů zachování multibootu...
Předem díky za radu
M.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #1 kdy: 07 Března 2018, 19:40:24 »
1. V instalačce Ubuntu na flešce najdi složku s názvem syslinux
2. V ní najdi soubor syslinux.cfg    (Můžeš si udělat pro jistotu jeho zálohu).
3. Otevři ho v text. editoru a změň jeho obsah aby vypadal takto:
Kód: [Vybrat]
default live
label live
menu label ^Try Ubuntu without installing
kernel /casper/vmlinuz.efi
append file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed boot=casper cdrom-detect/try-usb=true persistent noprompt floppy.allowed_drive_mask=0 ignore_uuid initrd=/casper/initrd.lz quiet splash --

Soubor ulož a můžeš restartovat. Nyní Ubuntu nabootuje přímo do live režimu bez zobrazení obrazovky "Vyzkoušet nebo instalovat"
« Poslední změna: 07 Března 2018, 19:42:32 od juwa2 »

alibababa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #2 kdy: 07 Března 2018, 20:02:50 »
Tohle už jsem našel a vyzkoušel, ale při tom Multibootu to nefunguje, bohužel... Místo složky syslinux, tam je složka isolinux a isolinux.cfg.

Nemáš nějakej jinej nápad?

Doplnění, hlásí to toto:
Loading /casper/vmlinuz.efi failed: No such file or directory

Soubor ve složce samozřejmě je...
« Poslední změna: 07 Března 2018, 20:07:16 od alibababa »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #3 kdy: 07 Března 2018, 20:55:08 »
No tak uprav soubor .isolinux.cfg takto:
Kód: [Vybrat]
default live
label live
  say Booting an Ubuntu Live session...
  kernel /casper/vmlinuz.efi
  append  file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed boot=casper persistent initrd=/casper/initrd.lz quiet splash noprompt --

A je ti doufám jasné, že musíš upravovat tyto soubory "uvnitř" instalačky Ubuntu, nikoli soubory příslušející k Yumi.
Podle mě upravuješ jiný soubor než máš...
----------------------------------------------------------
Taky můžeš editovat nejprve samotné .iso Ubuntu a teprve pak ho pomocí Yumi přidat na flešku.
Zřejmě bude ale třeba soubor isolinux.cfg změnit na zapisovatelný (chmod u+w isolinux.cfg).

alibababa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #4 kdy: 07 Března 2018, 21:13:44 »
Opět stejná chyba. Ano, soubor upravuju ve složce ubuntu-16.04.4-desktop-amd64.

Jsem bohužel začátečník - a když nabootuju do Ubuntu, tak tam tento soubor nevidím. Jak a kde ho tedy prosím změnit na zapisovatelný?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #5 kdy: 07 Března 2018, 21:56:00 »
Opět stejná chyba. Ano, soubor upravuju ve složce ubuntu-16.04.4-desktop-amd64.

Jsem bohužel začátečník - a když nabootuju do Ubuntu, tak tam tento soubor nevidím. Jak a kde ho tedy prosím změnit na zapisovatelný?

1. No musíš nabootovat Ubuntu z jiné flešky (abys mohl upravit Ubuntu na této flešce)...
2. Nebo edituj to (stažené) .iso a teprve potom ho přidej přes Yumi na tu flešku.

alibababa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #6 kdy: 07 Března 2018, 23:48:12 »
Tak bohužel ani jedna varianta nefunguje... Vše jsem upravoval v iso a nic, stále stejná hláška. Máš ještě nějaký nápad? Nefunguje to, ani když to udělám přes Rufus... To ani nic nenaběhne :-(

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #7 kdy: 08 Března 2018, 00:14:37 »
Tak bohužel ani jedna varianta nefunguje... Vše jsem upravoval v iso a nic, stále stejná hláška. Máš ještě nějaký nápad? Nefunguje to, ani když to udělám přes Rufus... To ani nic nenaběhne :-(
No děláš někde chybu, nic jiného se k tomu říct nedá...
.iso edituješ pomocí čeho??  Doufám, že ne pomocí winraru.... Ale předpokládám, že tyto základní věci znáš, pokud se pouštíš do takových "akcí".

alibababa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2018, 00:17:20 »
Edituju pomocí UltraISO... Edituju soubor isolinux.cfg v adresáři isolinex...

Jak prosím postupovat při úpravě z dvou flash disků?
« Poslední změna: 08 Března 2018, 00:26:20 od alibababa »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2018, 00:42:22 »
Jak prosím postupovat při úpravě z dvou flash disků?
Z jedné flešky nabootuješ systém (nebo pokud ho máš na PC nainstalovaný tak ho spustíš).
Pak připojíš tu flešku kterou chceš upravit, mountneš ji (pokud není) a uděláš na ní úpravy.
A stále je to o editaci toho jednoho souboru, nic dalšího v tom nehledej. Postupuj takto https://goo.gl/6FFLdy
-----------------------------------------------------------------------------------
Jo, a při těchto pokusech, abys nemusel pořád tu flešku bootovat, což zdržuje, ji můžeš vyzkoušet (jestli se úprava povedla) pomocí https://www.mobatek.net/labs.html bez potřeby bootování.
« Poslední změna: 08 Března 2018, 00:58:57 od juwa2 »

alibababa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2018, 10:59:20 »
Tak jako vetsinou byla chyba mezi zidli a klavesnici. Ja vzdy kopiroval z toho textu, samozrejme pri mlutibootu je ta cesta jina. Takze tak, jak pisou, tak se cesta musi kopirovat z txt.cfg. Nepochopil jsem ten text, neni to tam uplne doslovne.

Problem vyresen a chtel bych Ti podekovat za pomoc!

alibababa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Ubuntu Live USB - Yumi multiboot
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2018, 12:00:22 »
Dokázal bys mi ještě poradit s tou lokalizací, viz Tvůj odkaz? Pokud zadám do terminálu cd ~/live-cd/iso, tak mi to hodí bash: cd: /home/ubuntu/live-cd/iso: No such file or directory

Pokud install-locale nainstaluju pomocí wget jinam, tak mi to pak hodí chybu řádek 38 $names; do

A když to nainstaluju pomocí sudo apt-get install language-pack-gnome-cs, tak mi to jede pořád v angličtině. To přičítám tomu, že při normálním startu mi to po stisku klávesy nabídne češtinu a pak to i česky jede, ale pokud upravím isolinux.cfg a tím pádem přeskočím možnost výběru jazyka a "try it/install", tak mi to jede jen v angličtině.
« Poslední změna: 08 Března 2018, 12:24:29 od alibababa »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.