Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Beta 2  (Přečteno 51864 krát)

branec

  • Host
Beta 2
« kdy: 22 Září 2011, 23:43:06 »
Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) Beta 2. Finálna vydanie je naplánované na 13. októbra tohto roku.


Aj u beta-verzií sa stále jedná o vývojové a testovacie vydanie, ktoré nie sú určené pre bežné použitie na produkčných počítačoch! Než začnete uvažovať o testovaní, čítajte - Ako a prečo ne/testovať vývojové verzie.
« Poslední změna: 27 Září 2011, 00:16:35 od branec »

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) Beta 2
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2011, 23:50:26 »
Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) Beta 2

to jsou odkazy na BETA 1 :D  ... nejnovejsi jsou  daily build
http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/
http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/dvd/current/

EDIT:
UBUNTU 11.10  beta 2
KUBUNTU 11.10  beta 2
tak tady na tuty uz jsou...
« Poslední změna: 23 Září 2011, 12:16:33 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

ludolph

  • Host
Re: Beta 2
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2011, 11:53:32 »
Teda zatim fakt plodna diskuse ...:)

ludolph

  • Host
Re: Beta 2
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2011, 11:59:09 »
stale nefunguje v terminalu deaktivace volby: Keyboard shortcats - Enable the menu shorcat key F10

ikdyz je tato volba vypnuta, stejne je klavesa F10 v terminalu stale aktivni

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2011, 12:22:12 »
tojo teda chtelo by to maznout zbytecne to zabira misto  ale lagovalo jim to slusne kazdejch 5 minut se stridala beta 1 a beta 2 :)

aby se nezobrazovalo to menu po F10   staci vytvorit vlastni zkratku nejakeho nesmyslu   na  klavesnici F10  a pak se to menu nebude zobrazovat .)



cetl jsem na launchpadu  ze u GNOMESHELLU  uz by mel zmizet ten bug s UNITY menu co se zobrazuje pod panelem gnomeshellu   a bohuzel porad to same  mi prijde  ze je tam snad zamerne  :D
« Poslední změna: 23 Září 2011, 12:31:46 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Beta 2
« Odpověď #5 kdy: 23 Září 2011, 12:36:54 »
No hlavně by něco měli udělat s tím častým padáním.
Padá mi často:
- Epiphany browser
- Nautilus prakticky furt, nedá se skoro procházet složkami
- Centrum programů (nebo jak se to jmenuje)
- Mizí mi z lišty spuštěné programy (skype, empathy), takže je nemám jak odhlásit nebo tak něco.

- jo a občas se nemohu přihlásit se svým externím setem klávesnice a myš přes USB bluetooth adapter, po bootování.

Zatracené Unity, tahle nástavba mi byla čertem dlužená.
Asi tam dám shell, snad to bude dobré.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Beta 2
« Odpověď #6 kdy: 23 Září 2011, 12:38:09 »
Už jsem to promazal  ;)

Jinak to Unity menu pod panelem GS je fakt nelogické... a nevím, už nějakou dobu nefunguje rozšíření Alternative Status Menu, docela mě prudí, když při vypínání musím mačkat pravej Alt, abych se dostal k menu vypínání/restartování.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #7 kdy: 23 Září 2011, 12:44:32 »
diik :)   ja uz si zvyknul na ten alt.  v GNOMESHELL pady zatim nejsou zadne a prijde mi ze se hodne zrychlilo   ,musim to zaklepat... drivery NVIDIE super   kdezto u ATI(AMD) to je pohroma ,skoro nepouzitelne  takze doma funguju na kubuntu vicemene  tam je ATI(AMD) zatim v pohode i efekty bez problemu :)  jenom jsem nepochopil  novou aplikaci   statistika napajeni se to jmenuje :D  nedokazu si predstavit ze bych to sledoval i na notebooku  :D
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

ludolph

  • Host
Re: Beta 2
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2011, 13:59:59 »

aby se nezobrazovalo to menu po F10   staci vytvorit vlastni zkratku nejakeho nesmyslu   na  klavesnici F10  a pak se to menu nebude zobrazovat .)



Diky vyzkousim!

 ... ale stejne nechapu jak je mozne, ze se tenhle problem jeste neodstranil, je to tam uz od verze 11.04. Ach to UNITY ... ?!

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #9 kdy: 23 Září 2011, 14:17:23 »

aby se nezobrazovalo to menu po F10   staci vytvorit vlastni zkratku nejakeho nesmyslu   na  klavesnici F10  a pak se to menu nebude zobrazovat .)



Diky vyzkousim!

 ... ale stejne nechapu jak je mozne, ze se tenhle problem jeste neodstranil, je to tam uz od verze 11.04. Ach to UNITY ... ?!
jen kdyz tam das fakt nesmysl tak ti bude pri zmacknuti F10  vyskakovat chybova hlaska ....  takze je tam lepsi dat nejakou aplikaci ci funkci :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #10 kdy: 23 Září 2011, 20:34:05 »
tak docela sranda ted jsem se pobavil  , aktualizoval jsem    a hle mam tam navic dalsi dve prostredi   Gnome Classic & Gnome Classic (no effects)   to tak ma bejt ?  a nebo je to dusledek   pridani  neofiko zdroju ?

....jen mi blesklo hlavou co to proboha  je ja si nic neobjednal :D 
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

branec

  • Host
Re: Beta 2
« Odpověď #11 kdy: 24 Září 2011, 05:49:23 »
Test Xubuntu 11.10 Beta2. Inštalácia presne (merane stopkami) 9min48s. hodnotenie *****

Pády žiadne, bug som ešte žiadny nenašiel je to rýchle svižne. Po zapnutí defualt softov (pidgin, skype, chromium, idjc, bmdc++, xchat2, radiotray) pamäť obsadená 400mb +- takže z môjho pohľadu asi môj favorit.


Test Kubuntu 11.10 Beta2. Inštalácia presne (merane stopkami) 19min24s. hodnotenie ***

Pády strašné klasika beta2 dalo sa čakať, ale ako vždy KDE proste je to zalagované, čakal som že to nejako dajú dokopy ale nestalo sa, samozrejme lagy myslene nie že otvorím firefox ale to čo v Xubuntu  (pidgin, skype, chromium, idjc, bmdc++, xchat2, radiotray) lenže v Kubuntu pamäť nechápem zabraná 800mb+- a 3x mi zmrzol PC a a keď to nezmrzlo bolo veľmi obtiažne prepínať medzi oknami strašne sekane lagovane proste klasika KDE, a asi sa to ani nezlepší ak by ano hned idem do KDE.

Test Ubuntu 11.10 Beta2  Inštalácia presne (merane stopkami) 16min35s. hodnotenie **

No o Unity som svoje povedal v iných témach, U3D no tam celkom funguje to čo má, ale 2D čož preferuje viac užívateľov kvôli hrám nepoužite-lne. 2D launcher nic sá neda nastaviť je strašne široky fuj, ikony neukazuje v system tray. 3D tam sa dá nastaviť celkom skoro všetko ale na hry to stavane nie.


Samozrejme toto je môj pohľad na danu situáciu, a testy neberte doslova každý ma iný PC takže mojé info nikomu nevnucujem len informujem...
« Poslední změna: 24 Září 2011, 06:00:40 od branec »

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Beta 2
« Odpověď #12 kdy: 24 Září 2011, 10:39:10 »
tak docela sranda ted jsem se pobavil  , aktualizoval jsem    a hle mam tam navic dalsi dve prostredi   Gnome Classic & Gnome Classic (no effects)   to tak ma bejt ?  a nebo je to dusledek   pridani  neofiko zdroju ?

....jen mi blesklo hlavou co to proboha  je ja si nic neobjednal :D 
Já měl pořád problém nainstalovat oneiric tak, aby šel gnome-shell, nakonec jsem šel krkolomnou cestou, napřed 11.04 a pak přechod. Celkem dobré, menu mám stejné jako Ty, asi se chytli za nos. V gnome mi chybí spousta rozšíření, máš nějaký tip co ještě krom ricotz přidat za zdroje? Nejde ani dock, ani alternate menu, ačkoli je v synapticu. O počasí ani nemluvě. No jo no.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #13 kdy: 24 Září 2011, 11:57:13 »
tak docela sranda ted jsem se pobavil  , aktualizoval jsem    a hle mam tam navic dalsi dve prostredi   Gnome Classic & Gnome Classic (no effects)  to tak ma bejt ?  a nebo je to dusledek   pridani  neofiko zdroju ?

....jen mi blesklo hlavou co to proboha  je ja si nic neobjednal :D  
Já měl pořád problém nainstalovat oneiric tak, aby šel gnome-shell, nakonec jsem šel krkolomnou cestou, napřed 11.04 a pak přechod. Celkem dobré, menu mám stejné jako Ty, asi se chytli za nos. V gnome mi chybí spousta rozšíření, máš nějaký tip co ještě krom ricotz přidat za zdroje? Nejde ani dock, ani alternate menu, ačkoli je v synapticu. O počasí ani nemluvě. No jo no.
 ja zkousel  i jine zdroje u beta 1  ale tam to nedopadlo dobre  jednou mi to dokonce smazlo unity... zpetne uz neslo nainstalovat ani po dulkladnem odstraneni a naslednem nainstalovanim. :D

takze jedu jen overene pro GNOMESHELL a GNOME 3

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:ricotz/testing
sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3

ricotz -  tam jsou novinky asi nejrychleji rekl bych ...

zatim bez padu  tak uvidime  .) dock a alternate  mi taky nefacha  pocasi taky ne  zbytek mi funguje  , ale to je jen otazka casu kdy to opravej ...  

ja instaloval daily build  z 22.09.11  naposledy  + aktualizace  ,ale je fakt  ze klasicke instalacni  cd  mi taky hazelo error (spadlo to vzdy u vybirani obrazku pro profil uzivatele )  u grafiky  ATI  (musel jsem pouzit alternate cd ) ......... zajimave ze u NVIDIA  vse v poradku  , jinak GNOMESHELL  u ATI s nesvobodnym ovladacem je skoro nepouzitelne vsude artefakty   a i kdyz to upravis tak aby nebyli -  tak po kazdem restartu zase jsou   ,ale bude to zase kus od kusu HW..

zkousel jsem ted i  Plexy desk
http://www.omgubuntu.co.uk/?p=18003
celkem zajimave hezke    zatim ale ne moc pouzitelne :)   nemam rad kdyz nemuzu nic delat na plose :D
« Poslední změna: 24 Září 2011, 12:01:30 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Beta 2
« Odpověď #14 kdy: 24 Září 2011, 21:20:44 »
Krajně jsem zariskoval a nainstaloval betu2 na pracovní stroj, protože můj dosavadní tučňák po několika povýšeních značně ztloustl a říkal jsem si že pak nebude čas. S nestabilitou a nefunkčností jsem musel počítat, ale každým dnem se to zlepšuje, vzhled je zase o trochu vytříbenější, snad jediné co mi opravdu vadí je nemožnost (snadno) nastavit velikost písma, jelikož jsem zvyklý na nějakou devítku. Poprvé jsem vlastně mohl využít separátní složky /home a všechno je krásně funkční po nainstalování programů, které jsem dřív používal, doufám, že nebudu krutě vyveden z omylu zničením systému v budoucnu, a celá instalace a hraní si s nastavením bylo hotové do hodiny, čímž jsem si vyvrátil předpoklad, že po vydání v říjnu nebudu mít čas. Příště budu zase moudřejší.
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #15 kdy: 24 Září 2011, 22:01:55 »
to pismo a velikost   lehce nastavis v gnome-tweak-tool   doporucuju  pismo ubuntu light  to se jim fakt povedlo :)   pokud se nepletu v 11.04 jeste nebylo ..
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

BSG - Sharon

  • Host
Re: Beta 2
« Odpověď #16 kdy: 24 Září 2011, 22:10:09 »
Tak Vás zdravím z Beta2 Live - Flash. Musím říci že Unity mě velmi pozitivně překvapily.  Uživatelské nastavení je konečně podle mého názoru použitelné.  Zatím používám Gnome 2 . Ale vypadá to že si přeci jen zvyknu na Unity. Kdo ještě nezkoušel-a doporučuji nemyslete na to jak jste zvyklí používat Gnome 2 ale vypněte hlavu a objevujte Unity :D . To je jak přechod z Win také člověk musel přestat uvažovat jako ve windows ;)  .  Jen se ještě musím najít info jak je to s applety počasí,sensors atd.
« Poslední změna: 25 Září 2011, 09:04:12 od BSG - Sharon Valerii »

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Beta 2
« Odpověď #17 kdy: 24 Září 2011, 22:59:19 »
to pismo a velikost   lehce nastavis v gnome-tweak-tool   doporucuju  pismo ubuntu light  to se jim fakt povedlo :)   pokud se nepletu v 11.04 jeste nebylo ..

Samozřejmě jsem si to již našel, ale ani za mák se mi nelíbí, co všechno by se instalovalo, kdybych to potvrdil.

Edit: je to jedna malá aplikace a k ní dalších 43 balíčků.
« Poslední změna: 25 Září 2011, 09:05:18 od Speirs »
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #18 kdy: 24 Září 2011, 23:13:14 »
to pismo a velikost   lehce nastavis v gnome-tweak-tool   doporucuju  pismo ubuntu light  to se jim fakt povedlo :)   pokud se nepletu v 11.04 jeste nebylo ..

Samozřejmě jsem si to již našel, ale ani za mák se mi nelíbí, co všechno by se instalovalo, kdybych to potvrdil.
ted jsem nepochopil co tim vsechno mas na mysli :(     je to jen jedna aplikace ktera  zobrazuje skryta nastaveni + neco navic pro gnomeshell  ale to ty v UNITY nebudes potrebovat  tak logicky nebudes doinstalovavat


https://launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-tweak-tool/3.1.90-0ubuntu1

pak tedy jedine snad   gconf-editor  :)
« Poslední změna: 24 Září 2011, 23:18:53 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Beta 2
« Odpověď #19 kdy: 25 Září 2011, 12:27:43 »
tojo teda chtelo by to maznout zbytecne to zabira misto  ale lagovalo jim to slusne kazdejch 5 minut se stridala beta 1 a beta 2 :)

aby se nezobrazovalo to menu po F10   staci vytvorit vlastni zkratku nejakeho nesmyslu   na  klavesnici F10  a pak se to menu nebude zobrazovat .)



cetl jsem na launchpadu  ze u GNOMESHELLU  uz by mel zmizet ten bug s UNITY menu co se zobrazuje pod panelem gnomeshellu   a bohuzel porad to same  mi prijde  ze je tam snad zamerne  :D
Mám GS z repos a žiadny bug nepozorujem ;)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #20 kdy: 25 Září 2011, 13:29:06 »
tojo teda chtelo by to maznout zbytecne to zabira misto  ale lagovalo jim to slusne kazdejch 5 minut se stridala beta 1 a beta 2 :)

aby se nezobrazovalo to menu po F10   staci vytvorit vlastni zkratku nejakeho nesmyslu   na  klavesnici F10  a pak se to menu nebude zobrazovat .)



cetl jsem na launchpadu  ze u GNOMESHELLU  uz by mel zmizet ten bug s UNITY menu co se zobrazuje pod panelem gnomeshellu   a bohuzel porad to same  mi prijde  ze je tam snad zamerne  :D
Mám GS z repos a žiadny bug nepozorujem ;)
kdyz nastavis pruhlednost horniho panelu v GS  tak pod nim uvidis  menu z UNITY :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

newman79

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Beta 2
« Odpověď #21 kdy: 26 Září 2011, 13:24:58 »
dobrý den,

Prosím vás, podařila se vám nastavit taková jednoduchá věc, jako je minimalizační, maxi... a křížek dát doprava? Jo a ten gnome classic je teda schválně pro nás "blbé" nebo je to nějaký nouzový mód?

děkuji s pozdravem Jiří

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1075
    • Lords Of Tech
Re: Beta 2
« Odpověď #22 kdy: 26 Září 2011, 13:51:07 »
dobrý den,

Prosím vás, podařila se vám nastavit taková jednoduchá věc, jako je minimalizační, maxi... a křížek dát doprava? Jo a ten gnome classic je teda schválně pro nás "blbé" nebo je to nějaký nouzový mód?

děkuji s pozdravem Jiří

V Ubuntu 11.10 už Gnome Classic nebude, bude tam ako alternatíva k "nenažranému" Unity jeho nízkotučný variant Unity 2D. Close-Max-Mini ostáva tam kde je z jednoduchého dôvodu. V Unity sa táto ponuka pri maximalizácii skrýva do horného panelu a napravo by sa bil so stavovými ikonami a appletmi. Navyše, neviem či to padlo, ale pred vydaním 10.10 sa tradovalo, že Canonical má do budúcna plány umiestňovať rôzne informácie do pravej časti obruby okien - takzvané windikátory.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6019
Re: Beta 2
« Odpověď #23 kdy: 26 Září 2011, 19:15:45 »
dobrý den,

Prosím vás, podařila se vám nastavit taková jednoduchá věc, jako je minimalizační, maxi... a křížek dát doprava? Jo a ten gnome classic je teda schválně pro nás "blbé" nebo je to nějaký nouzový mód?

děkuji s pozdravem Jiří
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --set /apps/metacity/general/button_layout --type string "menu:minimize,maximize,close"Vždy pro daného uživatele. Když se přihlásíš jako root před zadáním příkazu, bude to tak mít aj root.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #24 kdy: 26 Září 2011, 19:33:39 »
dobrý den,

Prosím vás, podařila se vám nastavit taková jednoduchá věc, jako je minimalizační, maxi... a křížek dát doprava? Jo a ten gnome classic je teda schválně pro nás "blbé" nebo je to nějaký nouzový mód?

děkuji s pozdravem Jiří

V Ubuntu 11.10 už Gnome Classic nebude, bude tam ako alternatíva k "nenažranému" Unity jeho nízkotučný variant Unity 2D. Close-Max-Mini ostáva tam kde je z jednoduchého dôvodu. V Unity sa táto ponuka pri maximalizácii skrýva do horného panelu a napravo by sa bil so stavovými ikonami a appletmi. Navyše, neviem či to padlo, ale pred vydaním 10.10 sa tradovalo, že Canonical má do budúcna plány umiestňovať rôzne informácie do pravej časti obruby okien - takzvané windikátory.
 Gnome Classic  bude po pridani gnomeshellu automaticky  zrejme   ted uz ho tam mam aniz bych instalovat  prislo to aktualizaci...    to info do prave casti okna podle me nehrozi to by museli predelat .... ci ho nahradit necim lepsim :D spis bych to cekal v panelu tam to je realnejsi... ale kdo vi  jestli to vubec bude :D
« Poslední změna: 26 Září 2011, 23:20:04 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.