Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Beta 2  (Přečteno 52130 krát)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #75 kdy: 06 Října 2011, 01:16:01 »


naprostej souhlas lip bych to nenapsal :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

aloisam

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #76 kdy: 06 Října 2011, 01:31:03 »
Tak to tě potom bude zajímat rozšíření Auto Move Windows.
zůstanu u starého dobrého compizu. :) Ale za rozšíření gnome chválím.

co mě osobně chybí v dashi v GS jsou poslední otevřené dokumenty :-(
http://iloveubuntu.net/gnome-shell-32-compatible-zeitgeist-extension-released

1. To by mě zajímalo, čím se GS od Unity tak obrovsky inspiroval. Já bych řekl, že naštěstí téměř v ničem :-)


to musí vidět i slepý. :)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Beta 2
« Odpověď #77 kdy: 06 Října 2011, 03:44:09 »
...etc

Dobře napsáno a vysvětleno  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Beta 2
« Odpověď #78 kdy: 06 Října 2011, 08:58:26 »
to: Sešívaný
Aha, myslis tu neprehladnu oblast upozorneni dole (lebo aj hore su nejake ikony dolna neni zobrazena pokym tam nenajdes mysou)? integracia komunikatora je cool vec, ale neprakticka hrozne (nejednotna, neprehladna), ak neco rozumne riesis a ne len taky chat z FB priatelmi, notifikacie nie su click-through takze pre mna su rusive, ale kolko ludi tolko chuti
No vidíš, co tobě přijde nepřehledné a nepraktické, to všem lidem, kterým jsem GS ukazoval, přišlo jako boží věc. Já to považuji za geniální. Dělám v nějaké aplikaci, někdo mi napíše. Buď tu notifikaci nechám zmizet nebo rychle odepíšu, aniž bych musel přepínat mezi okny. Když nechci být notifikacemi rušený, jednoduše je vypnu.

ano, skus v nom nieco programovat alebo pracovat, totalne mrha priestorom obrazovky (GIMP a unity je utrpenie, ale to nepouzivam), vobec nesleduje trend (vo vecsine programov nepouzivam vobec tu ponuku hore z 90 % casu)
Jaký trend? Ten trend má jenom Mac, žádný jiný desktop. Teda teď ještě Unity, protože od Macu nekriticky kopíruje. Pokud bys měl přehled, věděl bys, že GNOME pracuje na mnohem lepší inovaci menu než to v Unity. Čeho Unity dosáhlo, je jenom to, že do desktopu přineslo nekonzistenci. Některé aplikace mají menu v panelu, některé v okně. Chudák obyčejný uživatel.
Co se týče mrhání místem. To je vše jenom zvoleném GTK tématu. Unity je zase šetřením místa posedlé a dělá kvůli tomu neergonomické věci. Např. jsem si myslel, že skrývající posuvníky jsou super až do doby, kdy jsem viděl jak s nimi neuvěřitelně zápasí můj taťka.
Sranda je, že vývojáři šetří každý pixel v Unity a pak přijdou s novým GUI pro USC, kde je úplně zbytečný několikacentimetrový pruh s grafikou.

prepinanie okien je totalne neprehladne ak mas ja neviem ich 10 (mam 1680x1050), identifikacia podla ikony je podla mna trendy urcite viac ako podla nahladu (aj ergonomickejsia pre mna)
Proč tedy nepřepínáš aplikace Alt+Tab? Tam máš pěkně ikonky. Stejně tak máš ikonky spuštěných aplikací v dashi nalevo.

Gnome Shell tam sa mi lubi ta CSS skinovatelnost, ale inspiracia unity je obrovska, a ignoracia canonicalu este vecsia, takze tak, proste canonical sa snazi neco zlepsit a GNOME to zamietne a ti hovorim, gnome shell ma velky problem, lebo ubuntu je majoritne, a unity defualt, uz teraz mas vecsinu app hlavne pre ubuntu, az potom robia pre fedoru atd.
1. To by mě zajímalo, čím se GS od Unity tak obrovsky inspiroval. Já bych řekl, že naštěstí téměř v ničem :-)
2. Canonical se snaží něco zlepšit? Stejně tak se snaží něco zlepšit GNOME. Canonical si všechny svoje inovace udělal za zavřenými dveřmi, potom přišel s hotovým řešením, aniž by to s někým konzultoval, a diví se, že to GNOME odmítne. Kdo by to neodmítl?
3. GNOME Shell problém nemá, je a zůstane výchozím prostředím pro GNOME 3. Ve skutečnosti na něm dělá mnohem více vývojářů než na Unity. Na Desktop Summitu v Berlíně jsem viděl statistiky a do Unity přispěla komunita jenom 4 % kódu. To nevypadá na velký zájem vývojářů z komunity. Problém má spíš Canonical. Jakákoliv důvěra mezi ním a komunitou GNOME je poničená a vývojáři GNOME momentálně na Unity vůbec neberou ohled. Canonical tak staví Unity na platformě, nad kterou nemá žádnou kontrolu. To se mu nemusí v budoucnu vyplatit.

Gnome Shell mozno ak mas jedno okno alebo zopar a maximalizovane, ale inac nie, proste behanie do rohu, neni jednoduchsie nabehnut na hranu? (urcite je to vecsia plocha)
Já nikde do rohu neběhám, na všechno mi stačí klávesa Win.
Souhlasím s Tebou. Také Unity nepoužívám, připadá mi podstatně složitější než GS. Nevíš náhodou, jak do GS dostat počasí? Já než Ubuntu mám už raději Fedoru, teď si hraji s F 16, nemohu do ní ale dostat nvidia, což je škoda. Chápu, že je to test ale přece.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Beta 2
« Odpověď #79 kdy: 06 Října 2011, 10:05:48 »
1. To by mě zajímalo, čím se GS od Unity tak obrovsky inspiroval. Já bych řekl, že naštěstí téměř v ničem :-)


to musí vidět i slepý. :)
Ze všech tří obrázků je ten s Unity nejmladší, to zaprvé. Zadruhé ten obrázek GS neodpovídá finální podobě, spíš jednu z draftů. A zatřetí vývojáři GS měli od začátku jasnou vizi, že chtějí správu oken, ploch, aplikací, dokumentů,... přesunout do overlaye - Aktivit. Jediné, co tenkrát řešili, bylo, jak ty prvky v tom overlayi uspořádat. Je možné, že u toho zobrazení seznamu aplikací v podobě ikon se u Unity inspirovali, ale těžko říct, protože dnes to má každý mobilní systém, takový Android nebo iOS to měly dávno přes Unity. Tím ale veškerá inspirace končí. Já to tedy za obrovskou inspiraci nepovažuji.
« Poslední změna: 06 Října 2011, 10:08:17 od Sešívaný »

aloisam

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #80 kdy: 06 Října 2011, 10:29:44 »
Ze všech tří obrázků je ten s Unity nejmladší, to zaprvé.

na to jsi přišel jak, že je ten obrázek s unity nejmladší? Stáří obrázku je stejně irelevantní. Hlavní je, že unity tak vypadalo PŘED gnome shell.


Zadruhé ten obrázek GS neodpovídá finální podobě, spíš jednu z draftů.

souhlasím. Finální podoba se podobá unity. :) A o to tady jde.

tady máš kdo byl první:
http://www.webupd8.org/2010/05/ubuntu-1010-will-get-unity-ubuntu-light.html
http://www.webupd8.org/2010/07/new-gnome-shell-mockups-look-like-unity.html

nebude to spíš tak, že slepý to vidí, ale zaslepený ne? :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Beta 2
« Odpověď #81 kdy: 06 Října 2011, 10:52:01 »
Že se i ve světě opensource bude řešit, kdo co od koho kopíruje, by mě fakt nenapadlo... Kdy začne patentová válka?

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Beta 2
« Odpověď #82 kdy: 06 Října 2011, 10:58:31 »
Že se i ve světě opensource bude řešit, kdo co od koho kopíruje, by mě fakt nenapadlo... Kdy začne patentová válka?

Myslím, že (nielen) vo svete opensource je jej ekvivalentom flamewar :D
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

aloisam

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #83 kdy: 06 Října 2011, 11:06:57 »
Že se i ve světě opensource bude řešit, kdo co od koho kopíruje, by mě fakt nenapadlo... Kdy začne patentová válka?

okey, omlouvám se. Prostě mě dokážou některý příspěvky o tom jak je GS super a unity o ničem vytočit. Zvlášť když je považuju za podobně dobré/špatné, to ať si každý vybere sám..

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Beta 2
« Odpověď #84 kdy: 06 Října 2011, 12:09:50 »
Souhlasím s Tebou. Také Unity nepoužívám, připadá mi podstatně složitější než GS. Nevíš náhodou, jak do GS dostat počasí? Já než Ubuntu mám už raději Fedoru, teď si hraji s F 16, nemohu do ní ale dostat nvidia, což je škoda. Chápu, že je to test ale přece.
Zkoušel jsi tohle? https://github.com/simon04/gnome-shell-extension-weather Vím, že v GNOME 3.0 to fungovalo a ve vývojových verzích GNOME 3.2 to bylo rozbité, ale možná už to fixli. Co se týče nVidia driverů, tak tam je to těžké. Fedora většinou jede na nejnovějších xkách, kernelu atd., pro které nVidia třeba ještě nestihla vydat ovladače. Osobně si myslím, že open source ovladače už mají únosný výkon, který na desktopovou práci bohatě stačí, a v poslední době jsou s nimi menší problémy než s ovladači od nVidie.

Jinak co se týče toho flamewaru GS vs Unity: Já jsem nikde nepopíral, že tu mřížku ikon aplikací mělo Unity dřív. Ani jsem nijak nepopíral, že GS se Unity inspiroval. Já jsem nesouhlasil s tím, že GS se obrovsky inspiroval, protože kromě té mřížky a levého docku, který ale funguje úplně jinak než ten v Unity, je úplně jiný, jinak se to ovládá, jinak se přepínají okna, jinak se pracuje s plochami atd. To, že tady porovnáváš nějaké mockupy GNOME Shell, které nebyly zpracovány ve finální verzi, s aktuální verzí Unity, která taky vypadá odlišně než ta v Ubuntu 10.10, tvé argumentaci taky moc nepomáhá.
Tímto bych ten flame o kopírování mezi GS a Unity z mé strany uzavřel. Už to není ani zábavné  :)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #85 kdy: 06 Října 2011, 12:13:12 »
a ja si myslel  ze nejdriv byl shell u ubuntu pro netboooky  pro gnome 2   .. kdyz se  vytvorilo gnome3  k tomu borci vytvorily  gnomeshell  jenze ten se  znelibil Canonicalu  chteli neco sveho   tak zacal pracovat na necem novem UNITY    :)

no nic .....pro me je stejne cislo 1  GS kterej se kazdou novou verzi zlepsuje a jako jedinej dokaze plnohodnotne souperit s MAC ci  WINDOWS  .. unity je pro me stale a jen porad  idealni do tabletu ci netbooku  jiste snazej se setrit mistem  ale to pedevsim tam kde je to volne misto nepouzitelne :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

aloisam

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #86 kdy: 06 Října 2011, 13:22:24 »
To, že tady porovnáváš nějaké mockupy GNOME Shell, které nebyly zpracovány ve finální verzi, s aktuální verzí Unity, která taky vypadá odlišně než ta v Ubuntu 10.10, tvé argumentaci taky moc nepomáhá.
Tímto bych ten flame o kopírování mezi GS a Unity z mé strany uzavřel. Už to není ani zábavné  :)

proboha, tak snad si ten obrázek aspoň prohlídni, ne? To NENÍ aktuální verze unity. Tímto bych si zas dovolil skončit já.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Beta 2
« Odpověď #87 kdy: 06 Října 2011, 18:54:57 »
Tak dnes jsem si nainstaloval zbytek rozšíření Gnome-shell od WebUpd8 a dopadlo to výborně. Pokaždé se sekl LightDM :D
Promazal jsem konfiguráky, xsession-errors plnej chyb :-) Stejně ten hlavní doplňek co jsem chtěl(old menu)vůbec nejel.
Takže jsem zase zpět na fallback.

Už to vypadalo ale na reinstalaci, poněvadž se mi to chvílu sekalo z neznámých příčin při bootu při zpracování skriptů.

Do toho všeho mi tu visí HDD 8.4GB s OpenSuse latest version, který sebou zlověstně trhl, jako by chtěl na svou přítomnost svého obsahu upozornit.

Dneska byli nějaké updaty pulseaudio, tak snad Skype mikrofon nebude už trhat.
Flash 64b final stále není plně kompatibilní s FF 7. Zas to seklo všechno. Musel jsem volat do jádra.

V poslední době se cítím divně...jádro v 11.04 není pro mé potřeby dostatečně stabilní. Asi se přesunu do Vylévání srdéčka :-)

Jediné co se dnes zadařilo, bylo nalezení programu xdiagnose, který mi konečně pověděl, jak konfiguruje Grub pro verbose režim. Vždy předtím to bylo jen napůl.
« Poslední změna: 06 Října 2011, 19:00:19 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Beta 2
« Odpověď #88 kdy: 06 Října 2011, 20:21:25 »
no taky mi to udělalo jedno rozšíření, stačilo jej jen odinstalovat a GS v poho najelo...u mě se jednalo o alternative-status-menu
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #89 kdy: 06 Října 2011, 20:32:32 »
Tak dnes jsem si nainstaloval zbytek rozšíření Gnome-shell od WebUpd8 ......
psal jsem to v predeslem vlakne ..... jedno s tech rozsirenich nadela peknou paseku    jmenuje se gnome-shell-extensions-alternative-status-menu 3.2.0-0ubuntu1~11.10~ricotz0     staci ho odinstalovat  a vse zase pojede jak ma :D
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Beta 2
« Odpověď #90 kdy: 06 Října 2011, 22:03:12 »
Citace
psal jsem to v predeslem vlakne ..... jedno s tech rozsirenich nadela peknou paseku    jmenuje se gnome-shell-extensions-alternative-status-menu 3.2.0-0ubuntu1~11.10~ricotz0     staci ho odinstalovat  a vse zase pojede jak ma :D

jako kdybych to před tebou nenapsal, že :-D
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #91 kdy: 06 Října 2011, 22:13:30 »
Citace
psal jsem to v predeslem vlakne ..... jedno s tech rozsirenich nadela peknou paseku    jmenuje se gnome-shell-extensions-alternative-status-menu 3.2.0-0ubuntu1~11.10~ricotz0     staci ho odinstalovat  a vse zase pojede jak ma :D

jako kdybych to před tebou nenapsal, že :-D
nejak nechapu jaktoze jsi predemnou ,predtim tam nic nebylo :D  ale to je jedno  ja to psal v tomhle vlakne  uz drive  staci se zpetne podivat :)   nekdy je lepsi kdyz poradej dva nez zadnej :D
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Beta 2
« Odpověď #92 kdy: 06 Října 2011, 22:21:30 »
První to psal skutečně malys. Ve Fedoře weather v pohodě jede, ve Frugalware taky i když jiné rozšíření ale to je jedno. V openSUSE jelo počasí, už nejede. Nejde o nic, zkouším, co to všechno umí. V ubuntu 11.04 jede taky, v 11.10 už ne. Díky.

pavolzetor_revival

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #93 kdy: 07 Října 2011, 19:46:55 »
1. To by mě zajímalo, čím se GS od Unity tak obrovsky inspiroval. Já bych řekl, že naštěstí téměř v ničem :-)


to musí vidět i slepý. :)
Ze všech tří obrázků je ten s Unity nejmladší, to zaprvé. Zadruhé ten obrázek GS neodpovídá finální podobě, spíš jednu z draftů. A zatřetí vývojáři GS měli od začátku jasnou vizi, že chtějí správu oken, ploch, aplikací, dokumentů,... přesunout do overlaye - Aktivit. Jediné, co tenkrát řešili, bylo, jak ty prvky v tom overlayi uspořádat. Je možné, že u toho zobrazení seznamu aplikací v podobě ikon se u Unity inspirovali, ale těžko říct, protože dnes to má každý mobilní systém, takový Android nebo iOS to měly dávno přes Unity. Tím ale veškerá inspirace končí. Já to tedy za obrovskou inspiraci nepovažuji.

jump lists napr.  ;)

pavolzetor_revival

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #94 kdy: 07 Října 2011, 20:14:30 »
to Sesivany:
okey, ja zas za blbost, ale tak, kazdy je iny, ja pracujem napr. vo Vim, nekdo mi napise a ako mu odpisem bez pouzitia mysi?
mne te nofitikacie tez prisli krute, ale proste po case sa to nedalo pouzivat, proste stracas prehlad v kontexte a tak, clekovo mi prijde audium theme v empathy prehladnejsia

Mac je momentalne najlepsi OS aky poznam (Windows phone je tiez dobry), a ti hovorim Apple vie co robi, a robi to dobre, ano kopiruje, ale dobre veci treba skopirovat, nehovorim ze posun v GS neni spravnym smerom (je inovativny ale vela veci hrozne zlym smerom, napr. mna nezaujima kolko apliakcii mam spustenych, proste ten nahlad na okna je hovadina hrozna), len proste napr. na unity ten panel mozem mat furt zobrazeneny, alebo Win + cislo prepinat
ktore aplikacie maju menu v okne? (viem ze tam je nekonzistentnost, a treba spravit framework pre GUI, GTK je nemoderne hrozne)

Co se týče mrhání místem. To je vše jenom zvoleném GTK tématu. Unity je zase šetřením místa posedlé a dělá kvůli tomu neergonomické věci. Např. jsem si myslel, že skrývající posuvníky jsou super až do doby, kdy jsem viděl jak s nimi neuvěřitelně zápasí můj taťka.
Sranda je, že vývojáři šetří každý pixel v Unity a pak přijdou s novým GUI pro USC, kde je úplně zbytečný několikacentimetrový pruh s grafikou.

lebo alt tab musim velakrat stlacit, je jednoduchsie pre mna prejist mysou na kraj obrazovky alebo stlacit pre nektore app win + cislo, ked kodim tak pouzivam tusim Ctrl+PgUP v terminali

1. ako uz nekdo odpisal, dash, panel (bolu tu nejaky Gnome Shel pred myslienkami canonicalu? polka veci by bola zastarala keby canonical s tym neco nerobil, napr. evolution, pitivi, bamshee atd., proste canonical inovuje snazi sa, gnome len zacne vtedy ked mu prihorieva, kolko sme tu mali GNOME 2?)

2. a co ak to riesenie je dobre? mi prijde ze gnome odmieta niekedy len z principu, aspon ze platformu a GIR maju teraz schopnejsi, a hlavne posun k JS, to im davam velke +

3. Nech zostane, ved v pohode, je to mozne ze na nom robi viac ludi, ale tak vidim v reportoch ze ludia z komunity tam fixuju bugy
neviem ak tam je a bola dovera, ale GNOME straca na vyzname pre Ubuntu (postupny odklon), ano neberu mozno, ale prijde mi ze progrmay co portuju firmy na linux prve portuju na Ubuntu, takze skor GNOME ma problem, lebo Fedora akoze je hrozne neuserfriendly
tvrdil si ze 4% su komunitne prispevky a canonical nema kontrolu? nechapacky, toho sa vooobec nebojim, lebo pozri aplikacie v GNOME su zastarane vecsinou, akoze UI, proste spraivli pozlatko (Unity alebo Shell), ale aplikacie su staticke, zle navrhnute UI, nemoderne podla mna (teraz nehovorim o inkscape a takych app, ale o prehravaci Totem atd.), proste Gtk vyzera hrozne a ta "skinovatelnost" pomocou CSS neni vyhra, proste widgety vsetko, programoval som UI vo Vala a bolo to utrpenie v GTK (neviem si predstavit ako to musi byt v C + Gtk :D)

ten roh, proste pouzivas mys tak tam nabehnem mysou zvecsa, proste nevim taka uchylka

predpokladam ze hlavne Red Hat stoji za gnome => inovacie v GUI su minimalne, kedze on sa specifikuje tusim hlavne na servery

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Beta 2
« Odpověď #95 kdy: 07 Října 2011, 22:28:36 »
No tak mne sa Mac OS X až tak nepáči. Minule som na tom bol nútený spúšťať prezentáciu...chalanisko mal nastevený na každí okraj nejakú funkciu...no do riti to sa nedalo používať...cmd+tab nechceli vystrčiť okná z docku...GS mi hneď na 1. krát prišiel ergonomickejší. A to pripomínam, že som Mac OS X už mal možnosť spoznať, skrz sestrin MacBook Pro.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kedrigern

Re:Beta 2
« Odpověď #96 kdy: 07 Října 2011, 22:37:55 »
Hele mohli byste někdo zkusit v monodevelop vytvořit novou sestavu, která bude GTK sharp a spustit ji (F5)? Mělo by se vám zobrazit prázdné okno. Mě to hlasí, že to nemá reference (GTK sharp, ale balík - gtk-sharp2 - má). Jako bug jsem to nenašel, ale mě to stále v Oneiricu nefunguje.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Beta 2
« Odpověď #97 kdy: 08 Října 2011, 01:09:55 »
1. ako uz nekdo odpisal, dash, panel (bolu tu nejaky Gnome Shel pred myslienkami canonicalu? polka veci by bola zastarala keby canonical s tym neco nerobil, napr. evolution, pitivi, bamshee atd., proste canonical inovuje snazi sa, gnome len zacne vtedy ked mu prihorieva, kolko sme tu mali GNOME 2?)

Nechtěl jsem už ten flame rozvíjet dál, ale na toto reagovat musím. Přijde mi, že máš o Canonicalu hodně zidealizované představy a očividně vůbec netušíš, kdo co vyvíjí:
1. Evolution - ten dnes vyvíjí cca 6-10 lidí, s vývojem začal Novell (Ximian), dnes ho vyvíjí tak rovnocenně Novell a Red Hat, kteří na něm mají nasazené placené vývojáře. Canonical nikdy člověka na Evolution neměl a maximálně tak poslal pár patchů, jeho úloha ve vývoji Evolutionu je marginální.
2. PiTiVi - je vyvíjeno primárně Collaborou a Fluendem, opět: příspěvek Canonicalu spočítá tam maximálně v zasílání patchů, rozhodně nehraje ve vývoji zásadní roli.
3. Banshee - vyvinuli a stále vyvíjejí dva vývojáři Novellu, proto je taky napsaný v Monu. Canonical začalo Banshee zajímat teprve před půl rokem, kdy bylo vybráno jako výchozí aplikace. Nevím, jestli se od té doby nějak do vývoje zapojili, ale vůbec bych se nedivil, kdyby jediným jejich příspěvkem byl plugin pro Ubuntu One Music Store.

Canonical vytváří fajn distribuci, ale tvrdit, že GNOME inovuje, jenom když mu teče do bot, a Canonical je ten, kdo se snaží a táhne vývoj GUI Linuxu dopředu, je trošku silná káva. Faktem je, že Canonical kromě svých projektů (Unity, Ubuntu One, USC,...) nepřispívá téměř do ničeho. To je naprosto v pořádku, snaží se soustředit na distribuci. Naprosto v pořádku do té doby, dokud se nezačnou objevovat chytráci jako ty, kteří mu začnou přisuzovat role, které mu nepřísluší. Mimochodem plány vývoje GNOME 3/GNOME Shell byly oznámeny v roce 2008. V té době lidi, kteří na Unity dělají, ani v Canonicalu nepracovali.

Mám sto chutí reagovat i na ten zbytek, ale to bychom se tu hádali donekonečna a já ten flame nechci dál moc přiživovat.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Beta 2
« Odpověď #98 kdy: 08 Října 2011, 09:31:51 »
Nechci vám tady skákat do vašeho rozjímání ale nechce se mi zakládat nové vlákno. :)

Nemáte někdo tušení kam se poděla RC verze? Měla už vyjít před dvěma dny... :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Beta 2
« Odpověď #99 kdy: 08 Října 2011, 10:58:06 »
pokud někomu jde o ty poslední dokumenty tak už vyšlo rozšíření zeitgeist, instalace a stažení na

http://iloveubuntu.net/gnome-shell-32-compatible-zeitgeist-extension-released
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.