Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jízdní řády CZ, SK  (Přečteno 16209 krát)

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Jízdní řády CZ, SK
« kdy: 01 Června 2016, 10:42:34 »
Nejsem si jistý, kolik lidí v ČR používá Ubuntu Phone ... a bohužel ze statistik netuším ani kolik lidí používá mou aplikaci pro jízdní řády, vidím jen celkový počet stažení 267 (9. červen 2018), kde se počítají bohužel i opětovná stažení stejným uživatelem a aktualizace na novou verzi. Navíc většina stažení bude od nějakých náhodných chudáků co ani neví co stáhli a jen si to chtěli zkusit. Každopádně mi přijde, že v ČR o této aplikací ví asi tak 5 a půl lidí z 10 (dnes už je to číslo přehnané, bude jich asi méně), co mají zrovna náhodou Ubuntu telefon či tablet, takže pro ten zbytek se tady podělím o odkaz na OpenStore (nejnovější verze k dispozici pouze pro Ubuntu 16.04 Xenial).

Nechci se příliš chvástat, zase tak úžasná aplikace to není a má pár otravných bugů, které jsem za dlouhá léta nevyřešil. Obyčejně to ale tak nějak funguje, používám ji téměř denně.

Po přechodu z Androida mi velice chyběl Pubtran a IDOS web mi přišel být, zvláště na Ubuntu telefonu, nepoužitelný. Tak jsem někdy v říjnu/listopadu 2015 začal s vlastní aplikací (chtěl jsem už v létě, ale nevěděl jsem jak se dostat k API) a víceméně na ní pracuji dodnes.

Aplikace je kromě angličtiny dostupná samozřejmě i v češtině - starám se o to, aby v každém vydání byla čeština i angličtina kompletní. Ostatní překlady jsou bohužel na komunitě, ale pokud se cítíte, že byste s nimi mohli pomoct, včetně oprav chyb (mj. mých, často to dělám dost ve spěchu) atd, budu více než rád když si prohlédnete stránku projektu Transifex.

Za připomínky budu také rád, ale neslibuji že je implementuji - třeba se mi nebude chtít nebo to nebude snadno realizovatelné :D.

Děkuji a určitě mi dejte vědět, jestli aplikaci používáte a třeba i jak ji používáte, ať mám představu co bych mohl zlepšit.

Nakonec ještě odkaz na skromný web aplikace: https://transport.iubuntu.cz/
« Poslední změna: 09 Června 2018, 08:30:12 od zubozrout »
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Jízdní řády CZ, SK
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2016, 11:19:39 »
V Blogu by to bylo lepší, Wiki též. A co zprávička na abclinuxu, Linux expresu a Root?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Re:Jízdní řády CZ, SK
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2016, 11:45:03 »
V Blogu by to bylo lepší, Wiki též. A co zprávička na abclinuxu, Linux expresu a Root?

Nepřikládal jsem tomu takový význam :), ale můžu to zkusit, je fakt, že mimo forum to bude asi víc na očích.
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

Perina

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Jízdní řády CZ, SK
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2016, 13:10:39 »
@zubozrout : vynikajici applikace! Diky moc, applikace ktera nemam konkuenci. Skoda jen toho nazvu, vubec by mne nenapadlo hledat pod tak obecnym a jeste k tomu anglickym nazvem "transport" jizdni rady pro CR & SK! Hodne jsem to potreboval v lete, kdy jsem se trapil s idosem v prohlizeci... :-( doporucuji prejmenovat. S Tvym nickem Zubozrout Te urcite neco vystiznehe ceskeho napadne  :-) Mimojine, mapy pro Map Quest od 11 Cervence nefunguji....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.