Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Autor Téma: Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup  (Přečteno 174 krát)

Michal Novák

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup
« kdy: 14 Listopad 2017, 18:54:29 »
Zdravím tě komunito.
Kde může být chyba (asi v nastavení systému), když na zvukovce Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 mi krásně funguje výstup zvuku, ale vstup je hluchý. Zvukovou kartu mám krátce (kolem 3 měsíců), hlavně kvůli tomu, že ta na MB se odporoučela. Na vstupech mikrofon 1, mikrofon 2 a LINE IN  když pustím zvuk tak se nic neděje. Zkoušel jsem projet možnosti v audacity, neúspěch.

juwa2

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopad 2017, 19:23:37 »
To je záležitost driverů. Ke každé kartě dodává výrobce drivery - bohužel většinou jenom pro windows.
Na linuxu pak taková karta jede pouze na základní drivery které jsou v kernelu.
Důsledkem je, že sice funguje, ale jenom v nějakém zákl. režimu, zpravidla (48/16b) a dále nemusí fungovat všechny funkce. Takže sháněj, možná budeš mít štěstí. A nebylo by od věci zkusit např. Ubuntu Studio nebo jiné distro zaměřené na tyhle věci. Mají jiná jádra s jinými drivery a šance že to pojede tu určitá je. Každopádně instalovat to nemusíš, stačí vyzkoušet v live režimu stylem jede/nejede. Vytvoř si třeba multiboot flešku, nahaž tam deset dister a zkoušej...
« Poslední změna: 14 Listopad 2017, 19:27:35 od juwa2 »

Michal Novák

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopad 2017, 19:57:08 »
UbuntuStudio -  jasně. ISO stejně někde mám, tak to zkusím. Jaké jiné distra tím máš např. na mysli?

S tím se bohužel musí počítat, že HW nebude úplně dobře fungovat s Linuxem (Ubuntu atp.).

Tak jsem zaměstnal i Alzáka, ať se činí i technická podpora prodejce. :-)

Deadly

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 15 Listopad 2017, 16:48:21 »
Zvukové karty od Creative fungovali v Linuxu perfektně po "Sound Blaster Live 5.1", pak už to bylo všelijaké. Například "Sound Blaster X-Fi" jsem nerozjel vůbec. Naštěstí doba kdy Sound Blastery platily za standard už je pryč. Já vyměnil Soud Blaster za "ASUS Xonar DS" a jsem velice spokojený. Funguje 100% a mohu jedině doporučit. Případně ASUS Xonar DX (7.1), který by měl fungovat taky "out of the box".
Intel Core2 Quad CPU Q9400 2.66GHz, 4 GB RAM, GeForce GTX 750 Ti, ASUS Xonar DS, Ubuntu GNOME 16.04 64bit

juwa2

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopad 2017, 20:54:32 »
UbuntuStudio -  jasně. ISO stejně někde mám, tak to zkusím. Jaké jiné distra tím máš např. na mysli?
http://kxstudio.linuxaudio.org/

Michal Novák

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 16 Listopad 2017, 20:35:00 »
... že děkuju :D,prozkouším ty další distra a nechám tu report.

EDIT:
UbuntuStudio zkoušel jsem to a stále bez jediné známky že by audio vstup fungoval.
« Poslední změna: Včera v 10:48:00 od Michal Novák »