Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: letitý problém s USB skenery  (Přečteno 1884 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
letitý problém s USB skenery
« kdy: 09 Března 2018, 10:03:25 »
Prosím o radu.

Mám Ubuntu 10 let a vždy byl problém se skenery. Mám dva USB skenery a systém je "zapomíná" někdy detekuje jeden, někdy žádný, někdy oba. Pro skenování musím

spustit sken program, například simplescan
vybrat skener, když tam není ten co chci, nebo žádný, tak skenery odpojit a znovu připojit, případě restartovat skenery, v nejhorším případě (1x za měsíc) i restartovat komp.
když vše naskočí, skenuju, ale do skeneru někdy neleze změna nastavení jas, kontrast apod (po rastartu skeneru to někdy jde). Někdy po pár stranách přestane skenovat a napíše se, že skener je nenalezen atd.
Zase je nutno restartovat program, případně odpojit a zapojit skener

zkrátka OJEB.

Má někdo řešení?

Mám Ubuntu rád a vyhovuje, ale skenuji několikrát denně na obou skenerech a tohle hodně zdržuje. Zlobí to 10 let, na různém železe s různými skenery i USB huby atd. Nebo se mám smířit s tím, že Ubuntu pro skenování NENÍ?

Momentálně
GIGABYTE BRIX 3150
USB HUB D-link DUB-H4 (předtím 3 jiné HUBy)
Ubuntu 16.04 LTS (předtím vše od U8.04)
simple-scan (zlobí nejvíc), gscan2pdf, scanlite (zlobí také)
hp scanjet 2400 (předtím 3 jiné od HP)
fujitsu f4120C
nový Kodak scan mate i1120 (naskenuje pouze první stranu a konec)

Díky za rady a tipy.

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:letitý problém s USB skenery
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2018, 10:20:25 »
I když neznáte řešení, potěší mě i když mi napíšete něco jako "mě to blbne taky" apod. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:letitý problém s USB skenery
« Odpověď #2 kdy: 12 Března 2018, 08:24:26 »
Kombinaci více skenerů vs USB HUB vs PC jsem nikdy nevyužíval, vždy stačil jeden scanner. Nicméně zásadní problémy s periferiemi většinou začínají u nekvalitních případně dlouhých USB kabelech.
Aj dont spíík ííngliš :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:letitý problém s USB skenery
« Odpověď #3 kdy: 12 Března 2018, 09:49:13 »
Kombinaci více skenerů vs USB HUB vs PC jsem nikdy nevyužíval, vždy stačil jeden scanner. Nicméně zásadní problémy s periferiemi většinou začínají u nekvalitních případně dlouhých USB kabelech.

Díky. Zlobí to i s jedním skenerem. Systém ho (přes noc, nebo přes den) "zapomene." Díky za tip. Budu zkoušet jiné kabely. Objednal jsem do nejkratší do stovky. Má cenu kupovat drahý kabely? (cena jednoho 720-2000 Kč)
« Poslední změna: 12 Března 2018, 10:15:17 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:letitý problém s USB skenery
« Odpověď #4 kdy: 12 Března 2018, 10:54:56 »
Obecně platí, že periférie by měla být připojená max do 5m, pak už je třeba aktivní USB. Obecně ideálně max do 3m, nicméně záleží i na kvalitě kabelu. Měl by vyhovovat třeba tento
Aj dont spíík ííngliš :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:letitý problém s USB skenery
« Odpověď #5 kdy: 12 Března 2018, 11:13:00 »
Obecně platí, že periférie by měla být připojená max do 5m, pak už je třeba aktivní USB. Obecně ideálně max do 3m, nicméně záleží i na kvalitě kabelu. Měl by vyhovovat třeba tento

Mám vše do 1m. Mezi kompem a hubem mám kabel 20cm.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.