Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamykací obrazovka  (Přečteno 2077 krát)

DavidKari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Zamykací obrazovka
« kdy: 15 Května 2018, 14:45:03 »
Zdravím,

právě jsem přešel na nové Ubuntu 18.04, snažím si ho uživatelsky přizpůsobit a narazil jsem na jeden "problém". Jedná se o to, že když uzamču počítač, tedy přejdu na lock screen, obrazovka ihned zčerná. Když pohnu s myší opět se probudí, ale pouze na 15 vteřin a znovu zčerná. Je zde nějaký způsob jak udržet obrazovku při lock screenu stále vzhůru?

Díky

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Zamykací obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2018, 15:46:58 »
Zdravím,

právě jsem přešel na nové Ubuntu 18.04, snažím si ho uživatelsky přizpůsobit a narazil jsem na jeden "problém". Jedná se o to, že když uzamču počítač, tedy přejdu na lock screen, obrazovka ihned zčerná. Když pohnu s myší opět se probudí, ale pouze na 15 vteřin a znovu zčerná. Je zde nějaký způsob jak udržet obrazovku při lock screenu stále vzhůru?

Díky

Zkus v nastavení systému ztmavování displaye zakázat/příp. nastavit delší čas.

DavidKari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Zamykací obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2018, 23:54:56 »

Zkus v nastavení systému ztmavování displaye zakázat/příp. nastavit delší čas.

Bohužel, zkoušel jsem v nastavení měnit čas u vypínání/ztmavování obrazovky, ale nic z toho zamčenou obrazovku nenechá zapnutou, stále se po 15 sekundách vypíná...I tak děkuji za reakci

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Zamykací obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 16 Května 2018, 09:42:53 »
To je teraz moda ze klikacie nastavenia nereaguju. Skus si to pohladat priamo v dconf, hladaj power-manager. Dconf doinstalujes balikom dconf-tools.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

DavidKari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Zamykací obrazovka
« Odpověď #4 kdy: 16 Května 2018, 12:11:49 »
To je teraz moda ze klikacie nastavenia nereaguju. Skus si to pohladat priamo v dconf, hladaj power-manager. Dconf doinstalujes balikom dconf-tools.

Prohledal jsem veškeré možnosti, které dconf editor nabízí. Zkusil nastavit hodnoty ohledně vypínání obrazovky, ale na lock screen nemá žádná vliv. Už jsem myslel, že jsem objevil řešení, ale jednalo se o nastavení zamknutí obrazovky po spuštění screensaveru, já ovšem hledám opačnou možnost. Zatím díky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.