Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak na Corel  (Přečteno 3566 krát)

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Jak na Corel
« kdy: 13 Listopadu 2014, 13:20:12 »
Potřebuji upravit soubor vytvořený Corelem a potom upravený zase do Corelu vrátit. Zkusil jsem několik ekvivalentů Corelu a žádný mi soubor neotevřel. Četl jsem, že eistuje Corel i pro linux, ale nemohu najít.
Můžete  mi někdo poradit?

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Jak na Corel
« Odpověď #1 kdy: 13 Listopadu 2014, 14:51:12 »
Potřebuji upravit soubor vytvořený Corelem a potom upravený zase do Corelu vrátit. Zkusil jsem několik ekvivalentů Corelu a žádný mi soubor neotevřel. Četl jsem, že eistuje Corel i pro linux, ale nemohu najít.
Můžete  mi někdo poradit?

Pokud žádný ekvivalent nechce načíst soubory corelu .cdr a máš legálně Corel, co tak zkusit:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=900020

Rozchodit Corel v linuxu přímo...

A nebo použít nějaký kompatibilní formát exportu z Corelu.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jak na Corel
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2014, 15:51:59 »
Rozchodit by měla jít X3 nebo starší viz
https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=440

Ale stejně na takové blbosti používám VirtualBox s WinXP.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Jak na Corel
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopadu 2014, 17:03:28 »
Já v počítači Corel nemám. Nepoužívám na nic. Jen mám jeden obrázek upravit pro tisk a ten jsem dostal ve formátu Corel a zpět jej také chtějí ve stejném formátu. Děkuji pokud někdo něco poradíte.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jak na Corel
« Odpověď #4 kdy: 13 Listopadu 2014, 17:12:28 »
No pokud je to na křivkách tak by to měl otevřít Inkscape.
https://apps.ubuntu.com/cat/applications/inkscape/

A následně jim to exportuješ do PDF což kluci dají otevřít pomocí Corelu a mají to v cajku.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Jak na Corel
« Odpověď #5 kdy: 13 Listopadu 2014, 17:18:47 »
Já v počítači Corel nemám. Nepoužívám na nic. Jen mám jeden obrázek upravit pro tisk a ten jsem dostal ve formátu Corel a zpět jej také chtějí ve stejném formátu. Děkuji pokud někdo něco poradíte.

Tak to se asi bude hodně blbě radit.
Corel je proprietální SW a jeho formát to samé.

Vím že Inkscape umí importovat Corel soubory .cdr ale tuším že dobře jen do verze X4
Také umí importovat Corel soubory (tedy otevřít) i hloupý LibreOffice verze 4.3, ALE tuším že také jen do verze Corelu X4

A protože servisuji grafické studio, vím, že Corel verze X4 neumí otevřít soubory X5 a vyšší, a Corel X5 a vyšší umí soubory z verzi X4 a níže pouze načíst, ale ne již uložit.

Takže taky záleží jakou máš verzi souboru Corel.....

Ale neznám žádnou alternativu, která by uměla ULOŽIT ten soubor ve formátu .cdr tzn. do souboru typu Corel.

A mimochodem, většinou si grafická studia mezi sebou neposílají soubory .cdr, ale kompatibilní soubory PostScript (nebo jak se to jmenuje.... nejsem grafik) a nebo PDF

http://cs.wikipedia.org/wiki/PostScript
 
Mohu se mýlit, ale chce-li někdo mít výstup v SW Corel, musí specifikovat jednak verzi a zpracovatel nemá moc možností jak Corel nepoužít.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2014, 17:21:04 od pocitacovazachranka »
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Jak na Corel
« Odpověď #6 kdy: 13 Listopadu 2014, 19:53:42 »
Soubory typu .cdr jdou otevřít v některých vektorových GE nebo existují stránky s online převodníky. Tam lze soubor nahrát a nechat si převést na celou plejádu formátů - mělo by stačit zapojit vyhledávač. Obojí má však problém - často ten corellový soubor nepřevede korektně a objevují se tam nežádoucí efekty, které se pak musí retušovat.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jak na Corel
« Odpověď #7 kdy: 14 Listopadu 2014, 10:27:21 »
Nejlépe si věci předávat přes PDF a ještě nejlépe aby text byl na křivkách pokud to jde třeba potom do tisku. Každá program má export do PDF.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Jak na Corel
« Odpověď #8 kdy: 16 Listopadu 2014, 02:03:06 »
Celkem ucházející je podpora pro .cdr formát v LibreOffice, ale nečekejte zázraky...

Bohužel, jak bylo řečeno, není ani náznak toho, že by Corel Corp. uhnul ze své komerční politiky, takže i do budoucna - smůla :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.