Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak docilim stejneho nastaveni po prechodu na vyssi verzi?  (Přečteno 3287 krát)

F0ster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Rad bych presel z 7.10 > 8.04.
muj prvni problem, nedostatek mista na disku pri instalaci ze site. chybi mi asi 200MB a nevim, co muzu z tech starsich systemovych 2GB odmazat. nebo jestli muzi jen zvetsit partition, bez ztraty dat(dual-boot), na linuxu a co k tomu potrebuju.
za druhy, uz mam 7.10 tak nejak nastevenou skoro k obrazu svemu, a nechtel bych prijit o sve nastaveni pri prechodu na vyssi verzi, staci jen zazalohovat moji domaci slozku?
dale, mam stahnuto 8.04 na cd, netusim, jakym zpusobem donutit predchozi verzi k upgrade ze cd?!
a jako posledni, nelibi se mi v 8.04 firefox3, pokud uz budu instalovat znova, jakym zpusobem zabranim tomu, aby se instaloval?
tusim, ze posledni dve otazky bych vyresil instalaci v textovem rezimu, nebo se pletu??
diky za kazdou radu

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Jak docilim stejneho nastaveni po prechodu na vyssi verzi?
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2008, 13:20:13 »
Je potreba rozlisovat mezi nastavenim uzivatele a nastavenim systemu. Nastaveni uzivatele muzete zkusit prenest s celym vasim domovskym adresarem, nastaveni systemu jednoduse prenest nejde. Pokud budete provadet cistou instalaci a ne upgrade funkcniho systemu, budete muset systemove zmeny udelat vicemene vsechny znovu.

Bobanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Jak docilim stejneho nastaveni po prechodu na vyssi verzi?
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2008, 13:40:03 »
Citace
... nebo jestli muzi jen zvetsit partition, bez ztraty dat(dual-boot), na linuxu a co k tomu potrebuju.
Osobně na práci s partitions používám distribuci http://exo.enarel.eu/mirror/partedmagic/. Je to cca 40MB boot ISO a zvládla zatím vše, co jsem potřeboval.
Citace
... nelibi se mi v 8.04 firefox3 ...
Taky jsem k němu měl nedůvěru, ale funguje v pohodě, ikdyž je to beta5. Navíc má některá vylepšení, která se hodí. Rychlost rozhodně není horší než verze 2.
Pokud byste přesto chtěl FF2.0.0.14, odinstalujte v Synapticsu verzi 3 a instalujte 2.
Jinak doporučuji také třeba Operu 9.27. Stahuji ji přímo z webu Opera.com.
Citace
.. k upgrade ze cd ...
Upgrade z CD jsem nezkoušel, ale taky by mne zajímal, protože mne čeká jedna stanice s pomalým internetem a CD bych si mohl přinést.

Bobanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Jak docilim stejneho nastaveni po prechodu na vyssi verzi?
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2008, 14:53:19 »

F0ster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Jak docilim stejneho nastaveni po prechodu na vyssi verzi?
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2008, 02:39:15 »
jj koukal jsem na to, myslim, ze jsem to zahledl nekde i v cestine.
prikaz gksu "sh /cdrom/cdromupgrade" - nejsem si jistej, co to znamena
gksu - je jasny
"" - netusim
sh - ze by shell??
/cdrom/cdromupgrade - vypada to na cestu, ale na image ani na cd slozka zadna takova slozka, neni  ???
nejakej odbornik?

F0ster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Jak docilim stejneho nastaveni po prechodu na vyssi verzi?
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2008, 02:46:03 »
jaj, nepozornej, ne ze tam neni  ::)
je na alternate cd.
tak ze dneska uz na to prdim, zitra to zkusim z toho alternate, pak dam vedet.

Radek Hulán

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 158
  • Vista x64
Re: Jak docilim stejneho nastaveni po prechodu na vyssi verzi?
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2008, 09:34:57 »
Upgrade aplikace je dost inteligentní, při upgrade konkrétně Apache, MySQL, PHP, Samba, hosts a dalších konfiguračních souborů ti vždy dá vědět a dotáže se, zda přepsat soubor, zachovat stávající či ukázat změny a upravit jej třeba ručně. Osobně jsem při přechodu 7.10 -> 8.04 ponechal stávající (mohutně ručně upravené) soubory a vše šlape jak má.¨

Každopádně modifikované  nastavení systému se automaticky nepřepisuje, a to je dobře.

F0ster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Jak docilim stejneho nastaveni po prechodu na vyssi verzi?
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2008, 17:24:59 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.