Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky  (Přečteno 92681 krát)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #50 kdy: 05 Března 2014, 14:58:30 »
Co se týče Brna, dalo by se to nějak vymyslet ...
Kurz v Brně zní lákavě, ale...

Brno by konečně mělo zajít zase na to pivo, kterého jsem se minule (je to už dva roky, pořádal ještě s uživatelem  BSG - Sharon - který přijel z Brazílie) a došli sme jen my dva ;D. Myslím, že by pak nebyl problém vždycky u piva pomoct ostatním, navíc víc hlav víc víc. Takže já bych byl u Brna spíš pro nějakou klidný lokál, pivko a nb sebou.

Ohledně kurzu, placeného bych využil asi jen u kurzu pro pokročilejší, na neplacený bych si zašel zopakovat i základy.
Pánové kolegové, jen mne tak napadlo, a nebyl by online kurz ?? I pro ty co nejsou ve velkých našich českých městech ?
Je možné, že by bylo pak mnohem více posluchačů a účastníků.

Takový skype/hangout je mocný nástroj...

Ale rozumím tomu, že by to bylo asi obtížné, a ne každý má před sebou tři mašiny a na jedné aby dělal pokusy.
Ale jen tak mne to teď napadlo.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #51 kdy: 05 Března 2014, 15:14:06 »
Co se týče Brna, dalo by se to nějak vymyslet ...
Kurz v Brně zní lákavě, ale...

Brno by konečně mělo zajít zase na to pivo, kterého jsem se minule (je to už dva roky, pořádal ještě s uživatelem  BSG - Sharon - který přijel z Brazílie) a došli sme jen my dva ;D. Myslím, že by pak nebyl problém vždycky u piva pomoct ostatním, navíc víc hlav víc víc. Takže já bych byl u Brna spíš pro nějakou klidný lokál, pivko a nb sebou.

Ohledně kurzu, placeného bych využil asi jen u kurzu pro pokročilejší, na neplacený bych si zašel zopakovat i základy.

BSG vypada cca od leta mrtve, nevis o nem neco?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #52 kdy: 05 Března 2014, 16:59:57 »
Pánové kolegové, jen mne tak napadlo, a nebyl by online kurz ??

Tohle ale není přednáška ale vyučování pro obyčejné uživatele kteří si za to zaplatí a individuálně se jim budeme věnovat.
To co navrhuješ ty tak to by spíš šlo jedině na Release párty, tam v tom nevidím problém. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #53 kdy: 05 Března 2014, 17:08:53 »
Pánové kolegové, jen mne tak napadlo, a nebyl by online kurz ??

Tohle ale není přednáška ale vyučování pro obyčejné uživatele kteří si za to zaplatí a individuálně se jim budeme věnovat.
To co navrhuješ ty tak to by spíš šlo jedině na Release párty, tam v tom nevidím problém. ;)

Ale ja jsem nemyslel zadarmo.....
Ale ono cokoliv je pozitivum.

No bude-li nějaká přednáška a bude-li online, tak zájem z mé strany by byl.... Rád si poslechnu cokoliv.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #54 kdy: 05 Března 2014, 17:18:21 »
Valdíme nejdříve toto a potom něco můžeme vymýšlet dál, každopádně díky za podněty. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #55 kdy: 05 Března 2014, 17:27:05 »
Valdíme nejdříve toto a potom něco můžeme vymýšlet dál, každopádně díky za podněty. ;)

Aspoň nějakou malou webkamerku.... jak moucha poletující :-)

Jasně, přeji úspěch. "Škoda" že to je Praha, je to trochu z ruky pro mne, ale to nevadí, ono to jednou dojde aj na východ...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #56 kdy: 05 Března 2014, 17:29:07 »
PS: Na setkání ubu Brno jsem byl tak 5-6 let nazpět v dosti hojné účasti kdesi kdesi, ale byl to děsný zaplivaný pajzl, tak jsem další roky už nechodil ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #57 kdy: 05 Března 2014, 19:11:18 »
BSG vypada cca od leta mrtve, nevis o nem neco?

Bohužel, měl jsem ho na i Skypu a tam už taky nechodí  :-\.
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #58 kdy: 06 Března 2014, 15:43:11 »
Takže jsme se konečně rozhoupali ke konkrétním termínům. ;)
http://www.ubuntu.cz/podpora/skoleni

nebo přímo link v obrázku...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Ottar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #59 kdy: 07 Března 2014, 20:58:13 »
Rád bych se této akce zúčastnil.Snad bych tam nebyl za lamu aspoň sám
 ;D
NEZMĚRNÉ DÍKY VŠEM,co se starají o pomoc neznalým a tak šíří své vědomosti a zárověň propagují Linux a tím rozšiřují řady Linuxáků.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #60 kdy: 08 Března 2014, 02:32:39 »
Rád bych se této akce zúčastnil.Snad bych tam nebyl za lamu aspoň sám
 ;D

Neboj, přijdu si taky poslechnout jak paní učitelka zpívá :D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #61 kdy: 08 Března 2014, 10:23:00 »
No zatím 3 lidé ale vím o dalších co se snaží si udělat doma volno tak snad se jim to povede.

ps: jak školitelů bude více než žáků tak to bude masakr :D Ale věřím že po prvních školení kdy budete moci posoudit kvalitu tohoto kurzu se zájem zvedne, připravujeme se na to jak technicky tak i teoretiky velmi důkladně. Byl jsem na školení před XX lety a ne jen že to stálo mnohonásobně víc ale celou dobu nám vyučující vysvětloval k čemu všemu je v rootu / každá složka určená čím zabil snad 3 hodiny, a když se ho nakonec jeden žák zeptal jestli by mu mohl vysvětlit jak se instaluje něco co má příponu tar.gz tak místo toho aby mu to logicky vysvětlil tak mu jen suše řekl že to je moc složité. ::) Tak takhle to opravdu neplánujeme! :D

ps2: nemáte někdo web kam by jste mohli umístit náš banner? Stačí říct velikost v px x px a během chvilky vyrobím. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #62 kdy: 08 Března 2014, 10:35:59 »
A proč to není na blog.ubuntu.cz?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #63 kdy: 08 Března 2014, 10:56:15 »
A proč to není na blog.ubuntu.cz?

Napravíme ;)

jsem přidal příspěvek na blog www.zive.cz a hned po uložení jim asi spadnul server. :D EDIT: už jim to jde :-)
http://ubuntucz.blog.zive.cz/2014/03/skoleni-ubuntu/
« Poslední změna: 08 Března 2014, 11:06:19 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #64 kdy: 08 Března 2014, 15:22:34 »
jsem přidal příspěvek na blog www.zive.cz a hned po uložení jim asi spadnul server. :D EDIT: už jim to jde :-)
http://ubuntucz.blog.zive.cz/2014/03/skoleni-ubuntu/
Nějaký drsný příspěvek když shazuje server  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #65 kdy: 20 Března 2014, 10:45:48 »
Tak poslední tři volná místa. :)
http://www.ubuntu.cz/clanek/registrace-skoleni
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #66 kdy: 26 Března 2014, 10:57:29 »
Tak a máme plno. :D

Další termíny a druhy školení vyhlásíme později, změníme způsob výběr druhu přednášky a podle zájmu vyhlásíme termíny. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #67 kdy: 29 Března 2014, 08:34:02 »
To bude zase ostuda :) Aspoň jsem se umyl a oholil, abyste si mě nespletli s bezdomovcem.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #68 kdy: 29 Března 2014, 09:32:55 »
To bude zase ostuda :) Aspoň jsem se umyl a oholil, abyste si mě nespletli s bezdomovcem.

Počkej Vojto, vždyť školit měli Tadeáš s Radkem, ne? :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #69 kdy: 29 Března 2014, 09:35:20 »
To bude zase ostuda :) Aspoň jsem se umyl a oholil, abyste si mě nespletli s bezdomovcem.

Počkej Vojto, vždyť školit měli Tadeáš s Radkem, ne? :)

Ale to neznamena ze se tam nesejde pulka nacelniku fora ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #70 kdy: 29 Března 2014, 09:39:56 »
:D :D :D
Jo takhle ... prostě oficiálně pozdravit první účastníky kurzu, střihnout pásku nůžkama, udělat mediální foto, zapálit svíce, otevřít láhev Božolé, pohodlně se usadit, obejmout své milé, zavřít oči a nechat se unášet libými hlasy a romantickými texty neméně romantického dua T+R ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #71 kdy: 29 Března 2014, 09:55:04 »
To bude zase ostuda :) Aspoň jsem se umyl a oholil, abyste si mě nespletli s bezdomovcem.

Počkej Vojto, vždyť školit měli Tadeáš s Radkem, ne? :)

Tadeáš se rozhodl radši onemocnět, tak musím zaskakovat.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #72 kdy: 29 Března 2014, 17:59:31 »
Tak jak to dopadlo? Přežili všichni? :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #73 kdy: 29 Března 2014, 18:27:48 »
Jo zatím jo :)

Snad si z toho školení odnesli i nějaké poznatky.

Pacific

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #74 kdy: 30 Března 2014, 20:28:24 »
Protože jsem se toho školení účastnil, tak pro potenciální zájemce -  z mého pohledu (klasický windowsák, nonIT, instalace UBuntu před pár měsíci), to bylo přesně to, co to potřebovalo  a byl jsem maximálně spokojen.

Když to vezmu dle programu :  všeobecný úvod do OS Ubuntu a jeho derivátů :  to první na 100%, derivát asi žádný ,  základní práce se systémem (jak systém funguje, instalace, repozitáře, SW zdroje aj.  : 100%,  základní správa a nastavení systému (vyladění OS k obrazu svému): 100%, řešení častých problémů (kde hledat informace, zdroje ap.) : 100%,  úvod do komunitní problematiky : 100 %

Mě osobně zajímala logika systému (intro, proč to je tak a ne jinak, zálohy),  a nějaké doporučení programy (pošták, mp3, text. editor atp,)   a pak to, zda je něco použitelného z officů, VPN a jak se postupuje, když najdu help na foru, ale prd vím, kam to napsat, tj. terminál a fce zdroje softwaru.

Bylo nás tam 7, věkově 20-60 let, míra chaotičnosti malá. Jen by stálo zato občas otevřít okno nebo dveře (místnost je  malá)  a možná projet poštáka a princip IMAPu/pop3, protože se pošťáků, co nezvoní 2x,  hlavně starší bojí.
Doporučení : nechoďte na WC  v přízemí,  ale až v prvním patře, kde je školení.


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.