Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: NB + externi monitor HDMI: otevreni vika az po nabootovani  (Přečteno 1247 krát)

smurfik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Ahoj, mám Ubuntu 10.10, HP probook 4510s, ATI HD 4330, drivery jsem prave nainstaloval posledni 11.1 -proprietarni ale potiz byla i u starsich. Pouzivam externi monitor, pripojen HDMI. K prepinani obrazovak z pouzivam ARandR.

Vzdy kdyz zapnu NB, neotevru hned víko a nechám systém nabootovat, tak potom po otevreni víka NB nejsem schopen zprovoznit zabudovany displej, dokud nerestartuju system s otevreným víkem. je tedy potřeba vždy bootovat s otevreným vikem NB.

K situaci, ze se me hodi bootovat se zavrenym vikem u mě docházi poměrně často:( Neni nejak mozne toto vyresit? Hledal jsem naprikald neco typu znovu inicializovat monitory pres aticonfig, apod. Jediné co jsem nasel byla zminka na EN foru, ze to nekomu dela totez (tusim slo o drivejsi vydani ubunta) s odpovedi ze to je pravdepodobne biosem... Nastaveni biosu jsem kontroloval, zadna volba ktera by to mohla resit tam neni (celkove tam toho je dost malo:-)) Kazdopadne mam dual boot a ve win 7 tato potiz neni.
Za kazdou pripadnou radu dekuji.)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.