Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubutu 7.10 Router  (Přečteno 12707 krát)

kejkl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Xubutu 7.10 Router
« kdy: 19 Prosince 2007, 00:28:44 »
Mám router naváže mi spojení PPTP s hlavní lokalitou a ostatní uživatele si mohou pingnout do hlavní lokality, mohou se připojit na sdílené adresáře, ale nejde mi se připojit MS SQL databázi a bohužel nevím co bych měl kam napsat (zřejmě do IPTABLES ale bohužel nevím co, můžete poradit
Router Xubuntu 7.10
eth0 192.168.0.222 (připojeno k routeru poskytovatele)
eth1 10.100.10.1 vnitřní síť (router je zároveň DHCP)
ppp0 navázaná VPN do lokality 10.100.11.0

Ve vzdálené lokalitě je MS SBS 2003, kde počítám že se potřebuju připojit na 10.100.11.2:1433

Už nevím co s tím  :o
PLS poraďte

kejkl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Xubutu 7.10 Router
« Odpověď #1 kdy: 20 Prosince 2007, 10:54:44 »
Věci se mají tak, že s poskytovatelem není moc domluva, tak mi dal práva na konfiguraci jeho routeru, kde jsem nastavil překlad všeho na router s ubuntu (tzv. veřejný router poskytovatele -> můj router -> LAN s SQL klientama), ale podle mého je jedno jestli mám veřejnou či neveřejnou, jelikož se připojuji na router jiného poskytovatele s kterým navazuju VPN spojení, které se uskuteční a je možno sdílet data, dokud tam nebyl můj router, tak se připojovali z jednoho MS clienta k tomu samému routeru druhého poskytovatele a vše procházelo.
Potom co jsem tam můj router vše fungovalo a po pár týdnech jako když utne :-( SQL přestalo komunikovat (jsem si jist, že chaba je u mně)

kejkl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Xubutu 7.10 Router
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2007, 15:34:23 »
Oni nakonec koupií taktéž něco od Cisca nebo mikrotiku, teď to bylo postaveno jako provizorní řešení

Problém je v tom, že nikde se nic neměnilo (chyba v DNS nebude ten klient se odkazuje a IP) , jen si nejsem jist, zda omylem nepustil někdo něco na ubuntu a nějak se mi nedaří to dohledat chyba. V linuxu nejsem nijak silný.
Mohl by jste mi poradit následující
Mám Xubuntu v tom Firestarter (ven komunikace povolena všechna, dovnitř porty 1433, 22, 23)
Pouštím Kvpnc pro navázání PPTP ze sítě 10.100.10.0 do 10.100.11.0
Potom pouštím zápis do IPTABLES kde je nastaveno routování mezi těmito sítěmi a něco dalšího (IPTABLES neovládám a ani bych si to netroufl nasadit na stálo - tak 1-3 měsíce)

Proto bych vás poprosil jestli mi dokážete poradit jak udělat IPTABLES (jaké příkazy by tam měli být), myslím že zrovna v tom bude ten zakopaný pes :-(
« Poslední změna: 20 Prosince 2007, 15:36:46 od kejkl »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.