Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: XP transformation pack ?  (Přečteno 3071 krát)

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
XP transformation pack ?
« kdy: 18 Ledna 2015, 14:15:39 »
Ahoj!

Takový nápad ~
Jak přeskinovat Lubuntu aby vypadalo jako WinXP ?.
Je mi jasné ,že to není ideální, ale ten nádech XP je zajímavý a vůbec nostalgie... + potřeboval bych pár lidem něco podobného naservírovat.

Věc se má takhle.
Na internetu je kopec různých témat a všeho si čehosi z čeho by se opravdu vzhled XP dokázal (ale většinou z části) napodobit. Avšak většinou postrádají, různé grafické prvy, kurzor, či fonty, no á kdyby se k tomu přidal i ten boot screen...  :D

Průšvih č. 1 je ,že netuším jak to všechno poskládat...
Jako základ mě napadá Lubuntu (14.10 či 14.04? či snad debian?), do kterého by se hodil compiz á je tu pěkné téma které běží pod okením správce Emerald. avšak ten je prý mrtvý tak nevím.

Při pokusu o nastavení kurzoru se mi celý kurzor rozplácl tak ,že netuším jak to vrátit zpátky. A přeinstalovat vše se mi kvůli tomu nechce,

Tak mě napadlo něco jako jakýsi skript co by přeskinoval vše potřebné či jestli někdo kdo se lépe orientuje tuší jak a z čeho to nejlépe sestavit, a aby to bylo pokud možno lightweight (žraví compiz apod.). Je mi jasné ,že by se to pánům z Redmondu nelíbilo, ale nějak to snad jít může...

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2015, 14:21:06 »
Opravdu chces jezdit vozem ktery vypada jako obycejny auto, ale misto volantu ma riditka, do zatacky se naklani a pri zastaveni musis vystrcit nohu ze dveri?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2015, 14:56:53 »
Mmmm jo,
Je to sice kočkopes, ale třeba toto. No nevypadá to hezky? Téma Luny bylo hezké, a linux je přizpůsobivý ale roztříštěný. Á tohle by mohlo být takové to nejlepší z obou "světů". Lajk se toho nelekne apod. XP je přeci jen mrtvý, ale nazvdory všemu špatnému měl něco do sebe, a když se stím zkloubí lubuntu... mmm musí to vypadat pěkně ne?

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2015, 17:09:14 »
Nejlepší transformace je smazat Ubuntu a nainstalovat si Windows XP  :D :D :D
Ale vážně, stačí se podívat na stránku http://gnome-look.org/ a hledat... Nedoufáš snad, že ti to bude za tebe vyhledávat někdo jiný, že?
PS: kouzlo Linux spočívá v tom, že vypadá a ovládá se "jinak" než majoritní systém a vůbec se mu nechce podobat, ale naopak jít svojí cestou  ;)
« Poslední změna: 18 Ledna 2015, 17:12:13 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2015, 17:13:26 »
No nevypadá to hezky? ... mmm musí to vypadat pěkně ne?
Nevypadá, vypadá to hnusně, zastarale, jak operační systém starý 14 let!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2015, 18:55:55 »
Moderní MODERNÍ a zase moderní, a tak to vypadá ,že tu máme hnusy v podobě těžkotonážního černobílého GNOME/Nautilusu, a nepoužitelného Win8/Metro ve kterých se nikdo nevyzná (ve vší úctě k jejich snaze/aktivnímu vývoji, jen protože si někdo myslel ,že je to moderní. Lubuntu je fajn, ale něco si upravit je někdy nadlidský úkol (viz. změna DPI). Ano jde vygooglit 50 výsledků kde 25 z nich je na LXDE ale nejde to v lubuntu z X důvodů a 24 je starých protože už to funguje jinak nebo je to bugnuté, a 1 koment na dně je správně zmiňující se ,že už je to jinak. :/

btw. netuší někdo jak "vyresetovat" kurzor myši v lxde? (každá linka textury se vykreslí a přeskočí 2 pixely než se vykreslí jiná). LXAppearance prý používá configy
~/.gtkrc-2.0, ~/.config/gtk-3.0/settings.ini, a ~/.icons/default/index.theme

ale ani přepnutím tématu se "glitchnutý" kurzor nevrátí nevykreslí správně :S
« Poslední změna: 18 Ledna 2015, 18:59:56 od Aeyes »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2015, 12:50:08 »
S Aeyesem hodně souhlasím. Čím novější, tak ošklivější - zejména jím zmíněné W8 jsou skutečně na vrcholu grafické neestetiky a nevkusu - můžu na Linuxáckym fóru rejpat do Woken ? :-) . Např. u Lubuntu, které mi připomnělo doby již hodně dávno zašlé apod. to tak přísně hodnotit nebudu - beru to jako daň za lehké prostředí - i když i v tom by se dalo zkrášlit.  V důsledku věšteckých pokusů a predikcí , co by asi uživatel chtěl, a z toho mnohdy vyplývajících "automatů" jsou aplikace či OS i méně komfortnější, protože je pořád třeba se babrat s tím, jak složitě vrátit, to co se udělá automaticky samo s tím, že by to tak uživatel nejspíš chtěl. A nebo ještě složitěji obejít , to co už tam s velkou mírou nepraktičnosti dali autoři napevno, coby super vylepšení. Ostatně i automatické pračky jsou tak automatizovány, že dle dlouhodobých testů perou jen "dobře" a máchají úplně mizerně -  je třeba máchat dodatečně ještě 1x - 2x máchat extra :-) . Mimochodem vyhledávání je taky už tak moderní, že to, co se vyhledalo před 5ti lety za 30 min. se dnes hledá 4 hod. Myslím, že tady skutečně na všech frontách bojujeme s nepřátelským paktem přesofistikovanosti a degenerace.

To jen obecně - v žádném případě nehaním Ubuntu a spol.

Spec. pro Aeyes: V Lubuntu jde dost věcí upravit, ale potíž je v tom, že se ty úpravy jaksi projeví jen dočasně či vůbec. Nějaký bug v ukládání.

Mám rád komfort v podobě GUI nebo alespoň TUI z mnoha volbami, protože mám už velmi špatnou paměť na příkazy, ale nesnáším, když mi někdo diktuje, jak se mi to má líbit a ještě hůř, protože vady na kráse oželím (všechny mé partnerky také nebyli miss), jak se mi to bude lépe užívat.
« Poslední změna: 20 Ledna 2015, 12:54:40 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2015, 15:46:21 »
No jestli to spíše není současným trendem, který třeba i ve webové grafice upřednostňuje jednoduchost, přehlednost a tzv. flat vzhled (plochý).
Barevné omalovánky, kdy každý prvek byl "jiná ves, jiný pes" jsou už deset let pryč. Uživatelé Linuxu mají oproti Windows nebo Macu velikou výhodu a to díky několika různým prostředím (desktopům - Gnome, KDE, XFCE, LXDE, Mate, Cinnamon atd.) a díky mnoha tisícům vzhledů (shelly, gtk, qt) jak jsem dal odkaz na stránku výše.
Mě naprosto třeba v Gnome Shellu vyhovuje defaultní téma Adwaita, resp. Adwaita Dark nebo jednoduché flat téma typu Numix, včetně vhodných ikon. Kurzory neměním, to je naprostá zbytečnost - defaultní jsou nejjistější.
Tady jsou mo současné témata, které používám u Fedory 21 a dole ještě Linux Mint 17.1 Rebecca:
« Poslední změna: 20 Ledna 2015, 17:20:23 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2015, 20:01:12 »
To je fajn, že si člověk může měnit vzhled toho prostředí - každý má jiné oči. Ten f21Dark a ten z Mintu jsou docela dle mého gusta :-)

A ještě 1 x spec. pro Aeyese: Lubuntu (nebo Xubuntu, ale spíš Lubuntu) má přímo alternativní distribuci do vzhledu WXP. Je to, myslím, dokonce na tomto fóru v jednom tématu, tuším i s odkazem. Tak zkus pohledat. Kdybych se pletl, tak by pak zmíněné téma bylo na fóru www.svethardware.cz, nejspíš v sekci Linux. Jinde jsem to určitě nezahlédl.
« Poslední změna: 20 Ledna 2015, 20:08:11 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2015, 00:55:59 »
Mno děkuji za tip~. Moc se po tom xp vzhledu nehoním, ale je to jediná šance jaj jej dostat z pár počítačů  :D

Edit: Tak našel jsem http://xpubuntu.sourceforge.net/.

Vypadá to ,že je to přesně co potřebuji, zítra vyzkouším, díky za tip, tohle mi uniklo...
« Poslední změna: 21 Ledna 2015, 01:06:30 od Aeyes »

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #10 kdy: 21 Ledna 2015, 11:25:16 »
Mno děkuji za tip~. Moc se po tom xp vzhledu nehoním, ale je to jediná šance jaj jej dostat z pár počítačů  :D

Edit: Tak našel jsem http://xpubuntu.sourceforge.net/.

Vypadá to ,že je to přesně co potřebuji, zítra vyzkouším, díky za tip, tohle mi uniklo...

to je uplne desivej projekt .. dost by me zajimalo, co za cloveka tohle muze delat .. o.O, asi nejakej autista
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #11 kdy: 21 Ledna 2015, 11:26:11 »
Mno děkuji za tip~. Moc se po tom xp vzhledu nehoním, ale je to jediná šance jaj jej dostat z pár počítačů  :D

Edit: Tak našel jsem http://xpubuntu.sourceforge.net/.

Vypadá to ,že je to přesně co potřebuji, zítra vyzkouším, díky za tip, tohle mi uniklo...

to je uplne desivej projekt .. dost by me zajimalo, co za cloveka tohle muze delat .. o.O, asi nejakej autista

Nebo dement  :D
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #12 kdy: 21 Ledna 2015, 11:28:09 »
Mno děkuji za tip~. Moc se po tom xp vzhledu nehoním, ale je to jediná šance jaj jej dostat z pár počítačů  :D

Edit: Tak našel jsem http://xpubuntu.sourceforge.net/.

Vypadá to ,že je to přesně co potřebuji, zítra vyzkouším, díky za tip, tohle mi uniklo...

to je uplne desivej projekt .. dost by me zajimalo, co za cloveka tohle muze delat .. o.O, asi nejakej autista

Nebo dement  :D
jako moderator jsem to rict nechtel, nicmene souhlasim rad - muj alibismus je zcela uspokojen :)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #13 kdy: 21 Ledna 2015, 11:45:57 »
Jako moderátor se nebojím nazvat věci správným pojmem  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:XP transformation pack ?
« Odpověď #14 kdy: 21 Ledna 2015, 12:57:51 »
Citace
Jak přeskinovat Lubuntu aby vypadalo jako WinXP ?
To ani nie je treba, ZORIN 9 to má v popise práce (Look changer W7/XP/2000...), je postavený na Ubuntu 14.04 LTS a zrejme nebude dráždiť moderátorov  8)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.