Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk a Wifi  (Přečteno 3495 krát)

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Zvuk a Wifi
« kdy: 26 Února 2010, 18:23:24 »
Mám Ubuntu 9.10 a trápí mě problémy s wifi a zvukem.:( Wifi už od té doby co jsem si Ubuntu nainstaloval pravidelně alespoň jednou denně vypadává. Děje se to hlavně, když chci stáhnout nějaký větší soubor (třeba nad 700mb). A pak mám problém se zvukem, který mě trápí více. U přehrávání videí, mp3 a třeba youtube nejsou absolutně žádné problémy. Ty nastano uaž, když si chci zahrát nějakou hru. Nainstaloval jsem si přes centrum software hru Hedgewars. Někdy jde zvuk bez problémy a někdy po chvíli žačne "křupat" jak rádio se špatným reprákem až úplně vypadne. V pořádku je ,že můžu hrát dál ale pokud se hru pokusím vypnout tak zamrzne celé PC a nezbyde, než natvrdo vypnout a zapnout. To samé se děje u hry Enemy territory. Tam zvuk vypadne ještě dřív, než v hedgewars a ten samý problém, když chci hru vypnout. Zkoušel jsem ,podle toho co jsem četl na netu, odinstalovat pulseaudio ve správci balíků synaptic i v vše od něj v centrum software a zdálo se mi jako, kdyby to nemělo žádný smysl a pulseaudio bylo v systému vesele dál. Zapnul jsme obě hry a ty samé problémy. Poraďte prosím:(. Nechci si házet k Ubuntu ještě windowsy kvůli tomu, že si občas rád zahraju nějakou tu hru a hlavně proto, že už mě štve celý slavný mrkvosoft.

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2010, 20:06:51 »
Zkusil bych 9.04  :)
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2010, 20:08:26 »
Mno tak asi nic. Je tu alespoň možnost sestoupit na nižší verzi Ubuntu aniž bych musel vše mazat a tudíž přijít o data?

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2010, 20:08:50 »
Jop akorát mě to napadlo.) nevzpomínám si ,že by mi to v 9.04 dělalo

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #4 kdy: 26 Února 2010, 20:14:43 »
Jo dobrý takže takhle snadný downgrade nejde. Jdu zálohovat a hodit si 9.04. Kéž by alespoň někde a někdy platilo, že novější znamená lepší.

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2010, 23:49:02 »
Tak se zdá, že návrat na 9.04 vyřešil všechny problémy:-). Ale teď je jiný v tom, že zvuk nejde zesílit ani zdaleka tolik jako šel na 9.10. S tím už jsem měl potíže od Ubuntu osmiček. Jenomže se bojím použít nějaký jiný ovladač nebo mixer nebo co to vlastně tady dělá:D, aby to nezačalo dělat problémy jako na 9.10:(

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #6 kdy: 27 Února 2010, 01:04:09 »
No život je jedno velké dobrodružství:-D. Štve mě, že můj problém s ISO soubory přetrval:/ prostě už z toho magořim to prostě neni možný:/ zkoušel jsem ten iso připojit ve windowsech, kde to šlo v pohodě a obsah toho iso naházet na flashku a pak do ubuntu. Jenomže Ubuntu spoustu těch souborů  neviděl takže jsme to nemohl přes wine nainstalovat:/ vím, že když jsem to iso přes acetone iso vyextrahoval a posléze se na to podíval v gmount iso tak to ty souboryn ajednou vidělo ale byli zašeděné takže jsme sn imi nemohl pracovat. Když jsem tam najel normálně bez použití jakéhokoliv programu tak tam zase nebyli a bylo tam zas jen několik složek ani půlka toho co tma mělo být. Už na to zakládal jedno téma :/

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #7 kdy: 27 Února 2010, 01:22:31 »
Ne mám ji z Czech computeru je to poctivá Kingston. A problémy nikdy nedělala. Řekl bych, že se něco hold nelíbí Linuxu.

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2010, 01:50:19 »
Tak jsem tu měl rozepsaný dlouhý sloh, který jsem ztratil poté co jsem chtěl vyzkoušet jestli se mi s downgrade nevrátí problém s přehráváním videa. Dal jsem si na celou obrazovku a počítač se zakousl a musel jsem ho natvrdo vypnout takže se vrátily. Flashka je naprosto v pořádku. Obsah vidšli tři počítače s windows ale na ubuntu to prostě neviděl tudíž je si s tím Ubuntu nesedlo. Přemýšlím jestli se vrátím na 9.10 abych si mohl alespoň v klidu hned po nainstalování pouštět filmy a písničky bez problémů a oželím to ,že si nebudu moc zahrát ani jednoduchou oddechovku aniž by mi zamrzlo PC a každý den mi několikrát spadne wifi nebo zůstanu na 9.04 kde sice mohu hrát hry, které nebudu muset načítat z ISO ale zase se nepodívám na žádný film a nepustím si hudbu dokud nebudu zase (pro mě) složitě řešit problémy. Nejsem počítačový nadšenec. Nebaví mě hrát si se systémem a objevovat nová řešení. A nechci ani zpátky pod windows, protože už nechci ty nenažrance krmit. Tak nevím co mám dělat. Radši se na to půjdu vyspat a rozmyslet se, která verze Ubuntu je pro mě lepší.

NoWin

  • Host
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #9 kdy: 27 Února 2010, 03:21:15 »
Mám Ubuntu 9.10 a trápí mě problémy s wifi a zvukem.:( Wifi už od té doby co jsem si Ubuntu nainstaloval pravidelně alespoň jednou denně vypadává. Děje se to hlavně, když chci stáhnout nějaký větší soubor (třeba nad 700mb). A pak mám problém se zvukem, který mě trápí více. U přehrávání videí, mp3 a třeba youtube nejsou absolutně žádné problémy. Ty nastano uaž, když si chci zahrát nějakou hru. Nainstaloval jsem si přes centrum software hru Hedgewars. Někdy jde zvuk bez problémy a někdy po chvíli žačne "křupat" jak rádio se špatným reprákem až úplně vypadne. V pořádku je ,že můžu hrát dál ale pokud se hru pokusím vypnout tak zamrzne celé PC a nezbyde, než natvrdo vypnout a zapnout. To samé se děje u hry Enemy territory. Tam zvuk vypadne ještě dřív, než v hedgewars a ten samý problém, když chci hru vypnout. Zkoušel jsem ,podle toho co jsem četl na netu, odinstalovat pulseaudio ve správci balíků synaptic i v vše od něj v centrum software a zdálo se mi jako, kdyby to nemělo žádný smysl a pulseaudio bylo v systému vesele dál. Zapnul jsme obě hry a ty samé problémy. Poraďte prosím:(. Nechci si házet k Ubuntu ještě windowsy kvůli tomu, že si občas rád zahraju nějakou tu hru a hlavně proto, že už mě štve celý slavný mrkvosoft.

Jak už tady bylo mnohokrát psáno, odstraň PulseAudio a NetworkManager, místo NM použij Wicd.
Na tyhle témata je na fóru hromada topiců, kde najdeš většinou funkční návody, použij vyhledávání.

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #10 kdy: 27 Února 2010, 21:52:04 »
Tak jsem tedy zaktualizoval zpátky na 9.10 a odinstalovat Network manager a nahradil ho Wicd a buď jsem to nezkoušel dostatečně dlouh onebo to vyřešilo problémy jak s netem tak se zvukem. Pokud by začal zvuk blbnout tak se zbavím i Pulse audia. Díky za pomoc:)

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #11 kdy: 27 Února 2010, 22:38:47 »
Tak jsem jásal předčasně:( nakonec jsem pulseaudio odinstaloval příkazem co jsem tu našel na fórum sudo apt-get remove --purge pulseaudio ale zvuk šel i nadále přestože jsem alsu neinstaloval (ostatně ani nevím jaké balíky nainstalovat abych tam měl ALSU  :-[

NoWin

  • Host
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #12 kdy: 27 Února 2010, 22:49:52 »
Tady z daleka nejde jen o jedinej balík, v Synapticu dej do vyhledávání "pulse", jeden po druhým označ pro kompletní odstranění s tím, že si budeš dávat bacha, co si ten kterej balík bude chtít s sebou vzít. Mně tam zůstaly balíky libpulse-mainloop-glib0 a libpulse0, nic jinýho.
Pak stačí spustit gstreamer-properties a tam si všechno přenastavit na ALSA. Na závěr (pro jistotu) restartuj sezení a mělo by to bejt.

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #13 kdy: 27 Února 2010, 23:11:59 »
Tak jsem to udělal jak jsi řekl a vypadá to, že to jde v pohodě. Při enemy territory už zvuk nevypadává:) a všude funguje jako má:) akorát nastal problém s tím ,že nemůžu ovládat hlasitost přes klávesnici:( asi je to tím, že jsem mezi tm vším musel odinstalovat i ten pulse volume control nebo jak se to jmenuje.

NoWin

  • Host
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #14 kdy: 27 Února 2010, 23:47:05 »
Spusť gnome-volume-control, podívej se, jakýma hejblátkama chceš hejbat, spusť gconf-editor, vlez tam do /desktop/gnome/sound, do chlívku default_mixer_device zadej alsamixer:hw:0, do default_mixer_tracks stopy směšovače (měl bys je vidět v gnome-volume-control, pokud jich tam je málo, dole klikni na Nastavení a zaškrtni si tam prostě všechno), se kterýma chceš hejbat, u mně to vypadá takhle:
Master Front
Front
Surround
Center
LFE
Side

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #15 kdy: 27 Února 2010, 23:57:29 »
Když chci zadat gnome-volume-control tak mi to napíše

** (gnome-volume-control:8399): WARNING **: Connection failed, reconnecting...

a pak to nahodí tabulku Čekání na odpověď zvukového systému a posléze to znovu napíše to co předtím:(

NoWin

  • Host
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #16 kdy: 28 Února 2010, 00:02:18 »
Podívej se do gnome-system-monitor, jestli Ti tam náhodou ještě neběží PulseAudio, kdyžtak ho zabij (pomalu a bolestivě) a zkus to znovu.

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #17 kdy: 28 Února 2010, 00:07:48 »
NIc od pulseaudio jsem tam nenašel:(

NoWin

  • Host
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #18 kdy: 28 Února 2010, 00:15:44 »
Hm, zkus teda místo GVC alsamixer

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #19 kdy: 28 Února 2010, 00:20:32 »
Jop to se mi hned v terminálu objevily takový "tříbarevný" hejbátka je tam maste, headphone, PCM, atd.

NoWin

  • Host
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #20 kdy: 28 Února 2010, 00:27:43 »
No fajn, vyber si posuvníky (jejich názvy), se kterýma chceš pomocí multimediálních tlačítek hejbat, a vlož jejich názvy postupně do seznamu v gconf-editoru (máš-li tam PCM, tak ho tam nezadávej).

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #21 kdy: 28 Února 2010, 00:35:53 »
Oki hotovo. A co teď?:-) Mám tu otevřený gconf-editor a všechno cos psal tam mam v default mixe device mam alsamixer:hw:0 a default mixer tracks jsem si přidal master, headphon a front :)

NoWin

  • Host
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #22 kdy: 28 Února 2010, 00:37:59 »
Teď bys měl pomocí tlačítek volůme nastavovat hlasitost pro Master, Headphone a Front.

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #23 kdy: 28 Února 2010, 00:41:47 »
Mňo zkouším jako vždy Fn a šipku nahoru a dolů pro zesilování a ztlumování zvuku a nic:(. Předtím už jsem mohl zesilovat a ztlumovat zvuk pomocí Alsa mixer prostě posouváním hejbátek myší.:(

NoWin

  • Host
Re: Zvuk a Wifi
« Odpověď #24 kdy: 28 Února 2010, 00:53:41 »
Opsal jsi ty mixéry PŘESNĚ tak, jak jsi je viděl v alsamixeru, tzn. velký/malý písmena, mezery tam, kde maj bejt...? Pro jistotu ještě:
1) Spusť Systém → Volby → Aplikace spouštěné po přihlášení a je-li tam PulseAudio, buď ho odškrtni, nebo rovnou smaž
2) Restartuj stroj (i když to nemusí bejt nutný), pak se pokus spustit gnome-volume-control a znovu zkus na klávesnici volůme nahoru a dolu- posuvníky by se měly hejbat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.