Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jak jste s Pangolinem spokojeny?

Je úžasný.
Celkem ujde.
Je naprosto k ničemu.

Autor Téma: Co vás ohromilo?,Co vás naštvalo?,A celkový dojem k Precise Pangolin 12.04 LTS  (Přečteno 14406 krát)

Pavel Káčerek

Zdravím všechny uživatele A Správce Ubuntu 12.04.Prosím vá aby každý hlasoval v anketě a tak zhodnotil Nove vydání ubuntu a do diskuze napsal jaké má problémy ,co mu vyhovuje a co naopak ne.Děkuji všem za hodnocení a příspěvek.


PS;To bude zajmava diskuze  ;D
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Systém se mi líbí, ale nic nového (což ale nebyl účel tohoto vydání) mi nepřinesl. S hodnocením bych byl zatím opatrný, uvidíme, až vyjde 12.04.1 (červen).
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Pavel Káčerek

ano chapu ze neni ucelem teto verze přinášet novinky ale stabilitu a vyladěnost.kvuli tomu je zloženo toto vlakno aby lidi řekli s čim maji s touto verzi problemi a naopak v čej je verze pro ně vyleďena a co jim přinesla např; tohle neunguvalo teď to jede
(asi jsem se nepřesně vyjádřil)
ale je pravda že zatim je skoro brzo hodnotit to uznavam.
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

clovicek11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
  • "Běžný uživatel" :)
Hlasoval jsem: Celkem ujde.
 Nerad to říkám, ale z mého pohledu "běžného" uživatele, se Ubuntu mění spíše k horšímu.
To že se mění vzhled by mi nevadilo, ale proč mizí možnosti přizpůsobení prostředí, napájení (u notebooků) atd.. ??
Na jakékoliv úpravy se musejí používat nějaké "berličky". Myslím tím editory typu dconf / gconf / tweak  ;)
 Ale to že můj nouťas HP s intel vnitřnostmi nejde od Ubuntu 10.04 pořádně suspendovat a blbne mu grafika se v žádné nové verzi Ubuntu nevyřešilo...
 Ale i tak Ubuntu používám a snažím se problémy vychytat  ;)
 
« Poslední změna: 01 Května 2012, 09:18:50 od clovicek11 »
HTPC:     RPi3 + KODI
Desktop: Lenovo IdeaCentre K330 i7 + Linux Mint 19 + Win10

Pavel Káčerek

Nerad to říkám, ale z mého pohledu "běžného" uživatele, se Ubuntu mění spíše k horšímu.
To že se mění vzhled by mi nevadilo, ale proč mizí možnosti přizpůsobení prostředí, napájení (u notebooků) atd.. ??
Na jakékoliv úpravy se musejí používat nějaké "berličky". Myslím tím editory typu dconf / gconf / tweak  ;)
 Ale to že můj nouťas HP s intel vnitřnostmi nejde od Ubuntu 10.04 pořádně suspendovat a blbne mu grafika se v žádné nové verzi Ubuntu nevyřešilo...
 Ale i tak Ubuntu používám a snažím se problémy vychytat  ;)
bohužel to musim připustit no.. ale ja si rad pohraju  ;) a pak pracuju
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Ak mam zhodnotit problemy s 12.04 tak to nieje az take strasne. Mam 12.04 s gnome-panel a v nom je bug ze ak kraj okna opusti na niektorej strane obrazovku tak sa zacne k nemu prilepovat. Dalej mam v 12.04 problem s boinc kde mi na ulohach generuje chybu vypoctu. Plus par mensich bugov.Tiez sa mi celkovo zda pomalejsi.
Zmeny oproti predchadzajucim verziam co by mohli sposobovat cast problemov su prechod na 64bit, zmena rozdelenia disku z ms-dos na GPT a uz spominany gnome-panel namiesto unity.

Osobne si myslim ze to chce este chvilu pockat a po par aktualizaciach sa to utrasie.
(Uz je ako win. treba pockat na servis pack 1 :D )
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Dalej mam v 12.04 problem s boinc kde mi na ulohach generuje chybu vypoctu.

Taktéž, hledal jsi nějaké řešení? Já na to neměl čas a jelikož mi to běží i na dalších strojích, tak zatím nebyl ten "pořádný" důvod to řešit i u 12.04.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Tak zatím jsem hlasoval, že celkem ujde. Ze začátku když jsem viděl poprvé Unity v Ubuntu mám pocit 10.04 netbook remix a doveděl se že to bude v ubuntu už na trvalo tak jsem se zrhozil. Na netbooku jsem měl 10.04 desktopovou verzi a byl nad míru spokojen. Naštěstí Unity se dost podle mě zvedlo a když jsem zkoušel druhou betu Precise Pangolin tak jsem byl nadšen...hlavně z Dashe. Když 12.04 vyšla bylo jasné že jí budu mít. Instalace pomocí aktualizace z 10.04 stála za prd - systém byl hrozně pomaly a celkově to bylo dost divný....tak jsem udělal čistou instalaci a jsem spokojený. Asi nejvíc mi vadí že v Unity2D nejde zmenšit ikony Launcheru a občas nefuguje quicklist u nautilu. Jinak je to boží, jen by ještě chtělo mít možnost jakej lense se bude zobrazovat defaultně (chtěl bych docs). Ještě nefunguje HUD v libreoffice, ale to je již na launchpadu zaznamenáno a asi se to už řeší. Největší problém je asi v javě, jak popisuji ve svém tématu, ale možná za to vůbec nemůže 12.04, i když v 10.04 to fungovalo - http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=62663.0.

No je to hezké, rychlé, ale mouchaté. Mám to chvíli a navíc jsem linuxový zelenáč. Uvidí se časem. Máme na to 5 let...;-)
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Pavel Brandýský

Celkový dojem je velmi dobrý, nic neohromilo, nic nenaštvalo, Unity je fajn a určitě se nějaké mušky najdou, ty se ale určitě podaří vychytat. Takže, velmi dobrý OS, s velmi dobrou českou lokalizací. Díky moc těm, co se o ní zasluhují.

Maybien

  • Host
dokud nekoho nenapadne vydavat kazdy pulrok novou verzi tak to vzdy bude jen krok zpatky a zmena k horsimu. je to debata na cele dny, proto si myslim ze cele unity a nove verze jsou na *****. xubuntu 11.04 , krasa

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
dokud nekoho nenapadne vydavat kazdy pulrok novou verzi tak to vzdy bude jen krok zpatky a zmena k horsimu. je to debata na cele dny, proto si myslim ze cele unity a nove verze jsou na *****. xubuntu 11.04 , krasa

no jelikož 12.04 je LTS a dokonce snad prej i na 5 let...tak je tvůj příspěvek do tohoto tématu značně irelevantní:D
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Maybien

  • Host
dokud nekoho nenapadne vydavat kazdy pulrok novou verzi tak to vzdy bude jen krok zpatky a zmena k horsimu. je to debata na cele dny, proto si myslim ze cele unity a nove verze jsou na *****. xubuntu 11.04 , krasa

no jelikož 12.04 je LTS a dokonce snad prej i na 5 let...tak je tvůj příspěvek do tohoto tématu značně irelevantní:D
tady jde spis o to ze se vyda jedna verze a pracuje se na ni jen chvili a hned se vyviji neco noveho. misto aby se udelal jeden poradny system tak se rozprasuje prace vnivec

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Dalej mam v 12.04 problem s boinc kde mi na ulohach generuje chybu vypoctu.

Taktéž, hledal jsi nějaké řešení? Já na to neměl čas a jelikož mi to běží i na dalších strojích, tak zatím nebyl ten "pořádný" důvod to řešit i u 12.04.
Stiahol som si boinc z http://boinc.sk/stiahnite-si rozbalil som ho v /home/moje_meno a spustam ich pri strate suborom run_client a manager suborom run_manager. Uz mi preslo par vypoctov tak uvidim ako sa to bude spravat dalej.
Pocitam einstein@home a seti@home einstein je v poriadku a je oznaceny ako 64bit ovsem seti nie tak neviem ci nemaju 64bit verziu.

P.s na stranke projektu si zmen(zluc) pc inak ti to bude brat ako stary pc(system).
Kde sa v 12.04 nastavuju (groups) skupiny uzivatelov. V uzivatelskych uctoch to nevidim.

« Poslední změna: 30 Dubna 2012, 17:49:26 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

DoNtIkE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Hlasoval jsem pro prostřední možnost (ujde). Unity mně jako prostředí nevadí, zvykl jsem si na něho a již bych ho neměnil ale...
Nešli mně nainstalovat nesvobodné ovladače pomocí manažeru. (Nutno nainstalovat přes balíčky), nefunguje mně klávesová zkratka SUPER+D pro zobrazení plochy (ostatní zkratky fungují). Vadí mně vzhled a funkčnost apletku pro datum a kalendář. Po rozkliknutí se mně z toho chce blejt. Vypadá to hrozně, funkčnost nulová (proč se tam nezobrazují události z Evolutionu? Nejde přistupovat po dvojkliku do Evolutionu na přehled dne.) Grafické zpracování hrozné. Proč se neinspirují v GS? Proč mně nejede hibernace? Při instalaci jsem swap vytvořil, avšak v menu se nezobrazuje. Zkontroloval jsem to v fstab a nic podezřelého jsem nenašel. Osobně žádnou větší změnu nepozoruji avšak odezva systému se zdá být lepší.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Ubuntu jsem instaloval známé. Měla 11.04 tak jsem ji to tam hodil a abych pravdu řekl, na první pohled skoro žádný rozdíl :-). Vše šlapalo hned a instalace rychlá, takže v poho. Ale rozdíl jsem moc v ničem nepoznal. Akorát co jsem pak odevzdával ntb jsem si všiml že nejde nastavit hibernace při kritické úrovni baterie. Nevím jestli je to bug či už si to nepamatuji, ale instalátor (nic jsem neupravoval, jen zvolil přeformátovat celý disk) přidělil málo swapu. Asi stejně jako je RAM! Bohužel jsem to už nestihl opravit, ale celkem blbá chyba!! Jinak jak jsem na cca 30 minut pracoval s Unity, tak jsem si řekl zlatý GS :-) To teda fakt...
EDIT:
Tak jsem se dival do VirtualBoxu a koukal jsem na všechny nainstalované systémy. Fedora 16+17, CentOS 6 nastavily swap 2 x RAM. A Ubuntu 12.04 ve virtualu (i na fyzickém stroji - té známé) nastavilo 1xRAM. Tedy pokud budete instalovat Ubuntu 12.04 nastavte si swap vyšší (když chcete hibernovat). Teď nevím zda to je chyba Ubuntu. Nebo mu stačí tak málo a chyba je jinde....
« Poslední změna: 30 Dubna 2012, 20:30:28 od Dandim »
OS: Fedora 25

DoNtIkE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
To Dandim: Mám stejný problém. Hibernaci nepotřebuji ale občas někde nechám spuštěný nb bez napájení a člověk nikdy neví co tam zrovna bude mít rozdělané.

Jan Čulík

  • Host
S hibernací mám na notebooku stejný problém, položka v menu není. Swap mám stejně velký, jako velikost fyzické RAM (6 GB) a nikdy předtím nebyl problém (převážně jsem používal Debian).

V anketě jsem hlasovat celkem ujde, zatím mě 12.04ka ničím zásadně neomezuje (na rozdíl od 11.10, která mi ani z grafického instalátoru nainstalovat nešla). Používám Unity 2D a asi bych už neměnil, prostředí mi vyhovuje. Hodila by se možnost změnit velikost ikon v launcheru. Unity 3D je bohužel zabugované jako prase a pro mě tím pádem nepoužitelné:
- Po odpojení externího monitoru se pořád dokolečka restartuje Compiz, prostředí se nedá ovládat, pomůže jedině "sudo /etc/init.d/lightdm restart". Intel GMA X4500 MHD, bug už někdo nahlásil na Launchpad a řeší se. Unity 2D nebo Gnome Classic bez efektů se chová korektně
- Po probuzení ze Suspend to RAM se občas objeví jen kurzor, okno, kam se zadává heslo pro odemknutí nikde, jen černá plocha. Opět je nutné restartovat Xka. Unity 2D opět bez problémů

- Musel jsem odinstalovat Music Lens, přidal jsem si totiž scope do Clementine a dash se při databázi s několika tisíci písničkami nehorázně seká. Jako eye-candy fičura to vypadá docela dobře, ale obejdu se bez toho.
- Asi nejzásadnější problém co mám je s Pidginem, když mi přijde od někoho zpráva, tak se ikonka v oznamovací oblasti nerozsvítí. balíček indicator-status-provider-pidgin je nainstalovaný
- čas od času se mi stane, že se zasekne launcher a za pár vteřin se restartuje (Unity 2D). nevypadá to sice kdovíjak dobře, ale nijak mě to neomezuje v práci, tak to moc neřeším

O víkendu to budou dva týdny, co jsem 12.04 instaloval (ještě jako Betu 2). Unity 2D šlape luxusně, případně tu mám do zálohy ještě Gnome Classic. Jediná věc, co mě trápí, je skutečně jen ten Pidgin. Oproti 11.10 to je opravdu luxus. Hodně dobře se mi pracuje s dashem i HUDem (a to jsem hodně dlouho gnome-panel obhajoval).

Jinak jak se někdo ptal, do LibreOffice je potřeba doinstalovat balíček "lo-menubar" a HUD bude fungovat i tam :) jen nevím, proč není ve výchozí instalaci

DoNtIkE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Tak jsem pogooglil tu hibernaci. Je to nahlášený bug. https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/policykit-desktop-privileges/+bug/812394 Řešení najdete tu http://askubuntu.com/questions/94754/how-to-enable-hibernation-in-12-04 Možná by bylo fajne to připnout někam viditelněji.

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
jo tak já když jsem se koukal na nastavení napájení tak mám možnost uspat na disk šedivou a to mám swap 2.8 GB což je skoro trojnásobek RAMek....jinak se chci dotázat...musím klasický gnome nějak doinstalovat nebo něco...když se hlasím a chci si vybrat sezení tak tam mám jen Ubuntu a Ubuntu2D?
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Jan Čulík

  • Host
Pokud chceš používat staré dobré Gnome, z Centra software nainstaluj balíček "gnome-panel", případně pro Gnome Shell tu je balíček "gnome-shell"  :)

jirkaotice

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Zdravím všechny uživatele A Správce Ubuntu 12.04.Prosím vá aby každý hlasoval v anketě a tak zhodnotil Nove vydání ubuntu a do diskuze napsal jaké má problémy ,co mu vyhovuje a co naopak ne.Děkuji všem za hodnocení a příspěvek.


PS;To bude zajmava diskuze  ;D

Dobrý den, verze 12.04 se libí, ale co mi přestalo fungovat je: při přechodu z 11.10. to selhalo při restartu se objevil pouze grub a dál nic neumělo to načíst boot, nakonec mi nic jiného nezbývalo než to nainstalovat z live cd, další věc nejde i podle návodu doinstalovat vmplayer (z virtual boxem jsem měl problém už v předchozí verzi tak jsem přešel na vmplayer nicméně v nové verzi ho vůbec nenainstaluji vždy něco selže; další věc dodatečné ovladače ovladač Ati/amd ten vůbec nemá snahu nějak fungovat tak jsem se vrátil k mesa ovladačům; aplikace minitube v předchozí verzi fungovala dobře teď funguje pouze zvuk obraz nikoliv.
jsem začátečník moc tomu nerozumím, pokud by mi někdo poradil co jsem udělal špatně budu rád a předem děkuji.

Triscal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Zdravim,
mě přestalo nějak fungovat ubuntu one konkrétně mi nejdou ze serveru stáhnout poznámky do Tomboye a contacky do thunderbirdu.
Soubury naštěstsí šly, ale proč toto nejde fakt netuším. Nevíte někdo, kde dělám chybu? V 11.10 se museli doinstalovat balíčky, jak je to tady?
Jinak jsem s tímt ovydáním zatím spokojen.

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Zdravim,
mě přestalo nějak fungovat ubuntu one konkrétně mi nejdou ze serveru stáhnout poznámky do Tomboye a contacky do thunderbirdu.
Soubury naštěstsí šly, ale proč toto nejde fakt netuším. Nevíte někdo, kde dělám chybu? V 11.10 se museli doinstalovat balíčky, jak je to tady?
Jinak jsem s tímt ovydáním zatím spokojen.

tak ten tomboy možná bude tímto:

Citace
Možná se dá rozhodnutí zdůvodnit i tím, že instalační CD už neobsahuje Mono, na kterém je Banshee závislé. A protože není Mono, nemohou být po instalaci v systému přítomny ještě další dvě aplikace, a to správce poznámek Tomboy a hra Gbrainy.
- citováno z http://www.root.cz/clanky/ubuntu-12-04-precise-pangolin-dustojny-nastupce-na-pet-let/

takže se leda zkusit podívat jestli nejde stáhnout....
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Triscal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Tomboy už jsem doinstaloval to nebyl problém. Ale našel jsem na googlu toto:
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/02/ubuntu-one-notes-feature-written-off/

Dostalo se to ke mě pozdě, takže pápá poznámky.
Jo a nevíte někdo, jak stáhnout kontakty z ubuntu one z webového rozhraní?

clovicek11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
  • "Běžný uživatel" :)
tady jde spis o to ze se vyda jedna verze a pracuje se na ni jen chvili a hned se vyviji neco noveho. misto aby se udelal jeden poradny system tak se rozprasuje prace vnivec

Ten spěch ve vydávání nových verzí jsem taky nepochopil, než se vychytá jedna verze už se vydává další....
No ale nejsem vývojář..... Ti to asi vidí jinak :)
HTPC:     RPi3 + KODI
Desktop: Lenovo IdeaCentre K330 i7 + Linux Mint 19 + Win10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.