Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Anketa:

Této možnosti bych využil
126 (67.4%)
Uvažoval bych o tom
54 (28.9%)
Raději kupuji počítače s OS Microsoft
7 (3.7%)

Celkem hlasů: 186

Hlasování ukončeno: 04 Prosince 2013, 16:03:53

Autor Téma: Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci  (Přečteno 140560 krát)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #100 kdy: 16 Ledna 2013, 14:26:06 »
Díky pánové, uvudíme. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Tomáš Moravec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
    • Web
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #101 kdy: 16 Ledna 2013, 17:35:12 »
Super, díky, že to pro nás děláte :)
Fedora 23

jurriTomex

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #102 kdy: 03 Února 2013, 00:33:35 »
To vypadá docela dobře, snad to dopadne.
Nakonec si něco vygooglí o zprovoznění wifiny atd. je to...
Kdyby to bylo, jak píšeš, nemuselo by existovat tohle forum...
Některá pc fungují opravdu out of the box. Na mým acer extensa 5620 jsem nic řešit nemusel a po instalaci fungovalo vše potřebné, wifi, i hardware akcelerace... To bylo u ubuntu, s kubuntu to bylo horší a u debianu lenny taky, u těchto os wifi po instalaci sama nejela.

Jen bych taky dodal že jsem obyčejný BFU ale po instalaci Ubuntu 12.04 mi nešla Wifi(to jsem našel na forum doinstaloval synaptic a ovladač B43) a nebýt forum tak nevím jak dál na wiki jsem nic nenašel a dodatečné ovladače našly jen grafiku.

patrikchrz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #103 kdy: 03 Února 2013, 06:52:51 »
Osobně mě Ubuntu nevyhovuje, nějak si nemůžu zvyknout na Unity, takže jsem na jednom stroji přešel na XUbuntu a na druhém (slabším) na LUbuntu, ale to je celkem detail. Pokud bude takový ntb levnější, tak jsem samozřejmě všemi deseti pro (a hodit si tam pak může každý, co chce). Nebylo by možné prodávat ntb naprosto bez OS? (Nebo tomu brání nějaké licenční dohody Asusu s MS?).

Ovšem kdyby tam bylo předinstalováno více prostředí a uživatel si při přihlášení mohl vybrat které chce, tak by to bylo úplně super :).

Mirek Ryšán

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #104 kdy: 03 Února 2013, 10:48:30 »
Nápad dobrý, ale bojím se, že uživatel začátečník by byl výběrem (co to pořád chce a proč to vypadá jinak) akorát zmaten. A uživatel, který už pokročil natolik, že ho to bude zajímat, si už myslím zvládne prostředí změnit sám.

Rover623

Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #105 kdy: 03 Února 2013, 10:51:45 »
Dohody tomu nebrání, i když většina výrobců má dojednané nějaké kvóty, kolik notebooků z celkového počtu musí být "vyrobeno" s Windows aby byla dodržena cena licence pro výrobce. Vím, že Dell to párkrát v Anglii nedodržel (prodal větší množství přístrojů bez systému nebo s Ubuntu) a MS jim zdražil nákupku licence.

MS v ČR dokonce jeden čas tlačil na maloprodejci aby lidem cpali Windows, když jste nechtěli, zdražili vám nákupku Windows tak, že nemělo smysl ten systém prodávat. Ale to už teď moc neplatí, prodej krabicových Windows je téměř na nule.

Nicméně počítačům bez OS prostě brání trh. Většina uživatelů nechce počítač bez systému, chce to doma zapnout a fungovat (proto ten příšerný debakl Aceru s Linpusem, kdy tam nebylo GUI u některých modelů). Lidem prostě nevysvětlíte, že jim musí někdo nainstalovat systém, stejně jako se většině prodejců už nechce instalovat systém na požádání. Ono to vypadá líp, když je na faktuře cena počítače 10 000,- než když je tam počítač 8800,- licence Windows 700,- a instalace 500,- lidem se potom zdá, že jim ten počítač úmyslně prodražujete.

Kedrigern

Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #106 kdy: 03 Února 2013, 12:00:41 »
Předinstalovaná bude std. instalace? IMHO non-std. instalace zabíjí takové produkty.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #107 kdy: 12 Února 2013, 16:25:34 »
Pokud to někoho zajímá či se snad chce přidat aby nás bylo vidět... :))
http://www.facebook.com/asus.mobility Koukejte na poslední příspěvky ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tomáš Moravec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
    • Web
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #108 kdy: 12 Února 2013, 16:49:25 »
Přidáno... A jak to vypadá?
Fedora 23

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #109 kdy: 12 Února 2013, 17:13:41 »
Zatím by jsme chtěli tento model s Ubuntu bez Win... :)) Tadáš i Sachy byly pozvání na osahávačku a moc se jim líbil. :)
http://www.asus.as/asus-zenbook-ux32vd-r4002h-stribrny-133-i7-3517u-4g-24ssd-500g5-gt620m-widi-bt-w8.html
Odzkoušeno na Ubuntu a běhá nádherně s 12.04 a 12.10 s drobnou úpravou pro funkční FN+podsvícení ale na připravované 13.04 už běhá vše dokonale bez jediného zásahu... Jen podotýkám že to že tam bude oficiální předinstalovaný 12.04 nijak nezvyšuje cenu. V současné době tam jsou Win Pro v Hodnotě přes 2.500,- OEM... tak uvidíme jak to dopadne. ;)

Pak také domlouváme předinstalaci Ubuntu na všech Asus bez OS, a tam je také slušný výběr. Ze začátku na noteboocích už naskladněných bez OS osobně odzkoušíme kompaktibilitu s Ubuntu pro případné zájemce aby měly uživatelé jistotu že nebudou muset řešit případné problémy.
http://www.asus.as/index.php?sid=a353c29570da4e9c3cdb189726875daa&cl=search&searchparam=bezos&searchcnid=

Jinak už nějaké notebooky s Ubuntu v nabídce mají ale zatím je to málo ale i tak jsme rádi za každý nový model v nabídce. ;)
http://www.asus.as/index.php?sid=a353c29570da4e9c3cdb189726875daa&cl=search&searchparam=ubuntu&searchcnid=

Prosím, nic není definitivní a je to jen začátek, není možné uspokojit všechny najednou. ;)
« Poslední změna: 13 Února 2013, 17:58:42 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

beer

  • Host
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #110 kdy: 12 Února 2013, 17:30:16 »
Koukám, že má USB Lan, s tím není v ubuntu problém?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #111 kdy: 12 Února 2013, 17:35:30 »
Koukám, že má USB Lan, s tím není v ubuntu problém?
Bez problémů a i redukce na VGA... ;)

Dokonce funguje i FN+ podsvícení klávesnice a to i s grafickým zobrazováním v Ubuntu, stejně jako zvuk nebo podsvícení LCD... ;)
« Poslední změna: 12 Února 2013, 17:38:55 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tomáš Moravec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
    • Web
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #112 kdy: 12 Února 2013, 18:19:46 »
Paráda :) Jestli můžu poprosit mrkněte i na tento model jak je na tom s kompatibilitou http://www.asus.as/index.php?sid=d495439a259179255d595c2743fac4cc&cl=details&anid=9124&listtype=search&searchparam=bezos :)

EDIT: WiDi asi nepůjde, ale to je jedna z věcí, kterou nepotřebuju;)
« Poslední změna: 12 Února 2013, 18:21:33 od Tomáš Moravec »
Fedora 23

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #113 kdy: 12 Února 2013, 20:29:21 »
Paráda :) Jestli můžu poprosit mrkněte i na tento model jak je na tom s kompatibilitou http://www.asus.as/index.php?sid=d495439a259179255d595c2743fac4cc&cl=details&anid=9124&listtype=search&searchparam=bezos :)

EDIT: WiDi asi nepůjde, ale to je jedna z věcí, kterou nepotřebuju;)
jj mrknem se snad na všechny bez os...
Máte pravdu že WiDi na linuxu zatím nefunguje, ale mohl jsem testovat WiDi na Windows a TV LG s Wifi routerem 300Mbs a i přes to byl obraz na TV o 2 vteřiny později než na ntb... To znamená v praxi použitelné maximálně na prohlížení fotek nebo prezentace. ;-)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tomáš Moravec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
    • Web
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #114 kdy: 12 Února 2013, 21:21:44 »
Díky :)
Fedora 23

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #115 kdy: 12 Února 2013, 23:56:44 »
Tadeáši: Budu potřebovat také upgrade, ale jsem ujetý na dotykovky. Zatím přemýšlím nad

Dell XPS12 - <a href="http://www.youtube.com/watch?v=1FWzqXYc8cc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1FWzqXYc8cc</a>

U Asusu - máte něco z toho vyzkoušené ?    

TAICHI21-CW001P
UX31A-C4027P
UX32VD-R4010P


Nic z toho není ideál, stále hledám, dobrý by byl thinkpad X230t kdyby jen měl lepší rozlišení displeje než současné 1366x768, ideálně 1920x1200, i ten 1920x1080 bych zkousnul.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

jurriTomex

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #116 kdy: 13 Února 2013, 08:21:47 »
Taky budu potřebovat co nevidět nový notebook.Díky za info a další pozitivní zprávy.

Kdyby byla cena někde okolo 8tis tak super. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #117 kdy: 13 Února 2013, 09:23:52 »
U Asusu - máte něco z toho vyzkoušené ?    
Osobně z dotykových mám vyzkoušený jen jeden model s Ubuntu.
http://www.asus.as/asus-x202e-ct009h-cerny-116-touch-i3-3217u-4g-500g5-wifi-bt-w8.html
S U12.04 nešla dotyková část ale u 12.10 nebo 13.04 bez problémů. Vše ostatní chodí také.

Trochu se mi ale zdá celkově dotykové ovládání nedokonalé a to v základních funkcích jako je poklepání (dvojklik) na soubor se mi nedaří (dá se vyřešit nastavením otevírání jedním klikem) ale třeba emulovat pravé tlačítko se mi nedaří žádným způsobem.  >:(
Pochválit zase mohu "gumové" posouvání stránky tak jak známe z telefonu/tabletů, pak také pokud kliknete na nějaké okno třemi prsty tak se zobrazí takové ovládací krásné prvky. :)
Ale celkově hodnotím za nepoužitelné!!! Snad se to časem zlepší...

ps: teoreticky bych pro tebe mohl testnout jeden model co jsem před týdnem kupoval zákazníkovy...:)
http://www.asus.as/asus-zenbook-prime-ux31a-c4027p-stribrny-133-touch-i7-3517u-4g-256g-ssd-widi-bt-w8p.html
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #118 kdy: 13 Února 2013, 09:30:09 »
Taky budu potřebovat co nevidět nový notebook.Díky za info a další pozitivní zprávy.

Kdyby byla cena někde okolo 8tis tak super. ;)
Zatím mají "lepší" s Ubuntu jen tento model který chodí s 12.04 zatím jen v Upravené verzi s ovladači síťových karet ale dle testů to už vypadá že v 13.04 chodí vše bez větších úprav. Ale osobně bych tam nechal tu předinstalovanou 12.04.01 64bit která tam chodí perfektně. :)
http://www.asus.as/index.php?sid=8a27ff122543a79875df886b74dcee81&cl=details&anid=9147&listtype=search&searchparam=ubuntu
Na jiné modely si počkej týden nebo dva a otestujeme jejich kompatibilitu abys měl jistotu ;)
« Poslední změna: 13 Února 2013, 09:30:52 od Tadeáš Pařík »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #119 kdy: 13 Února 2013, 09:36:29 »
Trochu se mi ale zdá celkově dotykové ovládání nedokonalé

Obecně: dotykové ovládání u zařízení, které má touchpad nebo myš je blbost. Je to jen o omatlávání displeje. Je to další slepá ulička, podobně jako několik desetiletí vyvíjené hlasové ovládání: "Hello, my computer!"
A navíc nemůžu procházet internet, když jím vepřové koleno.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #120 kdy: 14 Února 2013, 04:45:27 »
Radku jestli se ti ho bude chtít testnout tak děkuji.
Dotykové ovládání je skvělé pokud se dá displej správně otočit - knížky, hry, s perem i na ruční písmo nebo náčrty (na Asus R1F mám wacom s perem, už někdy od Ubuntu 7.10, ale na dnešní systémy je to už poněkud vykopávka).

compaq: hlasové ovládání je dobré v situacích kdy nemůžeš používat ruce - např. handsfree + navigace v autě
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #121 kdy: 14 Února 2013, 09:27:09 »
compaq: hlasové ovládání je dobré v situacích kdy nemůžeš používat ruce - např. handsfree + navigace v autě

Jasně, nebo u handycapovaných, ale myslel jsem, že mluvíme o notebooku, který ovládá zdravý člověk.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #122 kdy: 14 Února 2013, 10:44:29 »
Tak nějaký update - příští úterý 19/2 - jedeme s Radkem testovat notebooky, které budou mít skladem. Jejich přesný výčet a i následné zkušenosti samozřejmě uveřejním, předpokládám, že každý ntb bude mít vlastní článek na našem blogu. Takže zatím vyčkejte a děkujeme za trpělivost.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #123 kdy: 14 Února 2013, 11:34:52 »
Pokud máte nějaké dotazy a přání ohledně notebooků které mají bez OS nebo už s Ubuntu tak neváhejte napsat na jejich FB stránky. Případně jen podpořit náš zájem o ASUS ZENBOOK UX32VD-R4002. Jen aby věděli že máme zájem. ;)
http://www.facebook.com/asus.mobility

ps: nevymýšlejte si že chcete koupit když ve zkutečnosti nechcete, nebo stačí napsat že si pouze ceníte jejich snahy nabízet ntb s Ubuntu. Děkuji za pochopení.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jurriTomex

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #124 kdy: 15 Února 2013, 12:40:59 »
Citace
Pokud máte nějaké dotazy a přání ohledně notebooků které mají bez OS nebo už s Ubuntu tak neváhejte napsat na jejich FB stránky. Případně jen podpořit náš zájem o ASUS ZENBOOK UX32VD-R4002. Jen aby věděli že máme zájem.
http://www.facebook.com/asus.mobility

ps: nevymýšlejte si že chcete koupit když ve zkutečnosti nechcete, nebo stačí napsat že si pouze ceníte jejich snahy nabízet ntb s Ubuntu. Děkuji za pochopení.

To já koupit chci,nepoužívám FB ale jen G+,starej notas dosluhuje a nelegal Win taky nic moc. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.