Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak na update/flash BIOSu snadno a rychle pomocí USB flash disku a UNetBootIn  (Přečteno 6311 krát)

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Nedávno jsem potřeboval aktualizovat BIOS na notebooku Acer Aspite Timeline X 5820 TG, protože nový v1.18 obsahoval "opravu" acpi a vůbec; bohužel jsem nenašel jediný polopatický návod pro chvilku toho domácího klikání a instalovat widle nebo dos se mi kvůli tomu opravdu nechtělo.

Šel jsem tedy následujícím postupem:
0. Stáhl jsem potřebný soubor s biosem pro DOS ze stránek výrobce svého notebooku.
1. Zformátoval jsem USB flash disk tak, aby tam byl jeden aktivní fat32 oddíl, pomocí programu gParted
2. Nainstaloval jsem program unetbootin z repozitářů
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install unetbootin3. Spustil jsem program unetbootin, z nabídky jsem vybral FreeDOS (screenshot v příloze), pak oddíl na USB flash disku podle gParted
4. OK
5. k takto nově vytvořeným souborům jsem přidal svůj .exe soubor s novou verzí biosu pro DOS
6. reboot, v boot menu BIOSu nastavit usb flash disk
7. boot: ENTER
8. možnost 5 - LiveCD
9. příkaz C: (takto jsem se dostal do složky flashky)
10. příkaz dir, vyhledal jsem svůj soubor s BIOSem, opsal, ENTER, počkal jsem, až se BIOS flashne
11. reboot, ten se už provedl sám ;)

Kdyby se to někdy někomu hodilo.

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 15 Září 2010, 21:08:10 od sirkubador »
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
To vypadá docela schopně, určitě vyzkouším.... +K
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.