Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: automatický 4G internet  (Přečteno 9013 krát)

Quimby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
automatický 4G internet
« kdy: 19 Prosince 2007, 20:21:26 »
Ahoj, chci dát prarodičům na notebook Xubuntu. Je to starší notebook. Jenže problém je v 4G internetu od T-mobile. Nejde o to jak zavést ovladače, na to tu snad návodů je dost a snad to i zvládnu, jde o to jak udělat to aby se mi ten internet pouštěl automaticky při zapnutí počítače. Všude se píše že pro připojení je třeba napsat nějaký příkaz do konzole, což je pro prarodiče neposkvrněné počítačem problém.. Nešlo by to aspoň udělat tak, že by měli ikonku na ploše a tou by se to připojilo?

Jo a ještě taková otázka mimo a nechce se mi kvůli toho zakládat vlákno. Přemýšlím o koupi Macbooku a problém je, že nevim jestli se dá z Macbooku vzdáleně připojit na plochu na tom Xubuntu abych kdyžtak pak mohl řešit problémy na dálku.. Dík
« Poslední změna: 21 Prosince 2007, 00:54:40 od Anna Taliánová »

dog.big

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
  • inactive :/
Re: automatický 4G internet
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2007, 21:33:13 »
Spustit v konzoli/terminálu:
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/rc.localA tam ty příkazy co se musej zadávat přidat...
Momentálně Linux INACTIVE.. problém s IGP
My powerful PC :D: Laptop Toshiba L40-14D, CPU: Intel Celeron 1,73Ghz, Chipset: Intel GL960, RAM: 3GB dual ch., VGA: Intel x3100, HDD: 120GB Toshiba, Snd: Realtek HD

Quimby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: automatický 4G internet
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2007, 22:09:27 »
Jo a pak už se mi to teda nahraje automaticky a rovnou můžu na net jo? Fajn, tak ja to schválně zkusim.. Dík
« Poslední změna: 21 Prosince 2007, 00:55:03 od Anna Taliánová »

Quimby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: automatický 4G internet
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2007, 14:47:55 »
Teď se na to dívám a nevim kam to tam mam napsat. Je tam akorát nějaké povídání a před každým řádkem je #.. a na konci je jen exit 0. Kam mam napsat ten příkaz? Jen tak nad ten exit 0?

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: automatický 4G internet
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2007, 17:56:16 »
pred exit 0.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: automatický 4G internet
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2007, 17:59:21 »
ja som to mal tak isto (zapísané v rc.local), ale zistil som, že sice zadám, ktorý modul má linux k sieťovej karte priradiť, ale on na to po čase kašle a vypne mi ho. inými slovami - stávalo sa mi, že mi uprostred práce vypadol net bez žiadnej známky vonkajšieho zavinenia. tak najprv vyskúšajte, či net funguje bezproblémovo, ak nie, napíšem vám sem postup ako som to riešil ja.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Quimby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: automatický 4G internet
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2007, 00:16:53 »
No tak me se nepovedlo tu kartu ani zprovoznit. Skoncil jsem nekde u toho, ze mi to psalo ze neexistuje nejaky ttyIPWp0 nebo tak nejak a na netu jsem nic nenasel :(
Tyhle ty problemy s hardwarem me vazne rozcilujou. Skoda ze vyrobci na Linux kaslou.. Takze nakonec jsem tam musel nechat XP protoze mi to uz mamka vzala a nebylo vice casu na experimentovani. Jsem myslel ze to bude vic v pohode. Linux pouzivam uz celkem dlouho, ale todle prehrabovani v konfigurakach me nebavi..
Kazdopadne dik za pomoc vsem a hezke vanoce
« Poslední změna: 21 Prosince 2007, 00:56:06 od Anna Taliánová »

anicka

  • Host
Re: automatický 4G internet
« Odpověď #7 kdy: 21 Prosince 2007, 01:05:31 »
No tak me se nepovedlo tu kartu ani zprovoznit. Skoncil jsem nekde u toho, ze mi to psalo ze neexistuje nejaky ttyIPWp0 nebo tak nejak a na netu jsem nic nenasel :(
Tyhle ty problemy s hardwarem me vazne rozcilujou. Skoda ze vyrobci na Linux kaslou.. Takze nakonec jsem tam musel nechat XP protoze mi to uz mamka vzala a nebylo vice casu na experimentovani. Jsem myslel ze to bude vic v pohode. Linux pouzivam uz celkem dlouho, ale todle prehrabovani v konfigurakach me nebavi..
Kazdopadne dik za pomoc vsem a hezke vanoce

To je škoda, že se Vám to Quimby nepodařilo zprovoznit ... :-(

Možná by Vám při orientaci v rc-conf pomohl návod Jakuba Luckého na české Ubuntu Wiki: Jak zrychlit Ubuntu. HOWTO je určeno pro pokročilé uživatele a VEŠKERÉ ZMĚNY PROVÁDÍTE NA VLASTNÍ RIZIKO, NEBEZPEČÍ A ODPOVĚDNOST, nicméně tabulka s příkazy spouštěnými při bootu linuxové distribuce Ubuntu by mohla být užitečná :-) velice doporučuji k prostudování.

Quimby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: automatický 4G internet
« Odpověď #8 kdy: 22 Prosince 2007, 08:33:25 »
Anna Taliánová: Děkuji, určitě na to mrknu ať se něco poučím.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.