Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 8.10 boot problem po aktualizacii  (Přečteno 1424 krát)

jaba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ubuntu 8.10 boot problem po aktualizacii
« kdy: 02 Února 2009, 15:40:05 »
v linuxe som novacik - nedavno som nainstaloval ubuntu 8.10. doteraz islo vsetko bez problemov.
vcera prebehla vacsia aktualizacia, asi 444 update-ov. Hadzalo tam nejaky error ze sa nepodarilo vsetko zaktualizovat, ale prilis som tomu pozornost nevenoval. Pocitac som nerestartoval, lebo ma o to nepoziadal. na noc som ho iba hibernoval... rano nesla USB mys, tak som dal reboot. Bootovalo to asi 2-3 minuty a potom vyskocila iba cierna obrazovka a na nej bolo napisane iba (initramfs). Ked som skusal bootovat v textovom rezime, tak to skoncilo na riadku:

Begin: Mounting root file system ... Begin: Running /scripts/local/top ... done.
Begin: Waiting for root file system ...

potom to navonok 2-3 minuty nic nerobilo a vyskocila ta hlaska (initramfs). Najskor som myslel ze sa iba nepodarilo nastartovat graficke prostredie, ale linux vobec nieje nabehnuty, pretoze to nieje obycajny shell ani tam nefunguju klasicke prikazy...
este aby som nezabudol: asi bol prechod na nove jadro systemu, pretoze v grube mam na vyber moznosti 2.6.27.7 a 2.6.27.11 ale ani jedna nefunguje.  googlenie mi moc nepomohlo, pretoze ludia mali problemy s tym initramfs uz pri instalacii systemu, pricom ja som nainstaloval normalne.  este som sa docital ze to initramfs je asi suborovy system pre ramku, do ktorej sa nahrava jadro linuxu, ktroe potom spolupracuje s diskami pri bootvani.. Viete niekto co s tym je a ako to opravit?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.