Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Notebok Acer nemůže načíst OS - stále černá obrazovka [vyřešeno]  (Přečteno 12394 krát)

iguana

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Zdravím všechny.
Asi po týdnu užívání Ubuntu na Acer Extensa 5220 (konfigurace níže) jsem dnes ráno nemohl nastartovat notebook. Počítač jsem zapnul, svítila kontrolka power, občas se rozjel větrák, obrazovka stále černá, třeba i 15 minut. PC jsem několikrát zapnul a vypnul, nic nepomohlo.
Včera večer jsem PC normálně vypnul, bez problémů. Doteď se mi to nikdy nestalo, Ubuntu 7.10 běžel úplně normálně, postupně jsem zapojoval wifi, sluchátka, mikrofon, ...
Na foru jsem našel, že někdo podobnou věc vyřešil vyndáním a opětným zandáním baterky. Ubuntu nastartoval, vše OK.
Jenomže vpodvečer vše opět znovu (PC jsme dal uspat na disk) a dokonce nepomohlo ani dvojí vyndání baterky, teprve až třetí pomohlo (že by nějaká esoterika ?). Mimochodem, přestaly fungovat oba mikrofony - zabudovaný i ve zdířce na sluchátka. A nešlo vypnout hudbu, která před tím jela z VLC přehrávače a který již nefungoval. JIný přehrávač nebyl zapnutý.
Vzpomněl jsem si ještě na jednu věc, včera večer poprvé jsem vypnul a nepoužíval myš v notebooku (Fn+F7 dvojklik), ale vnější optickou. Jiné souvislosti a změny si nevybavuju.
Máte někdo radu? Nebo zkušenost? Dělají to i jiné notebooky?? Je to na reklamaci stroje? Na starším Aceru, kde mám Windows se mi to nikdy nestalo.
Konfigurace:
Výrobce: Acer, P/N: LX.E870C.020
Intel Celeron M 530 , 1.73 GHz, 1024MB RAM, 120GB HDD, DVD±RW DL(Dual Layer) , 15.4 , WXGA 1280 x 800 bodů, CrystalBrite , IrDA , S-video , WiFi-802.11b/g , FireWire(IEEE1394) , ExpressCard
Moc díky
iguana
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 01:36:17 od Anna Taliánová »

iguana

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: Notebok Acer nemůže načíst OS - stále černá obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2007, 15:10:31 »
Pravděpodobně jsem přišel na to, v čem je problém. Je to vypnutí vnitřní myši v notebooku (tlač. Fn+F7). Je-li ve chvíli vypínání počítače vypnutá, OS se potom nenačte. Je-li zypnutá při vypínání, není žádný problém při jeho opštovném nastartování.
iguana

miron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Notebok Acer nemůže načíst OS - stále černá obrazovka [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2007, 15:37:39 »
Mam Acer 1804 a dela to same. Vim celkem presne proc:  :)
Vznika to nejcasteji pri restartu, komp se kousne (presneji precte se MBR, ale uz se nezavede OS).
Podle mne to je prehratim notebooku (mam stolni procesor v nb). Kdyz se pocka 5-15 min tak je vse ok.
Uznavali to jako zarucni opravu (jednou nb cistili, po druhe menili kdeco, coz byl podle mne ekvivalent luxovani).
« Poslední změna: 21 Prosince 2007, 00:39:30 od Anna Taliánová »

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Notebok Acer nemůže načíst OS - stále černá obrazovka [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2007, 20:43:11 »
Tohle podobné  se stálo na ntb HP 6310. Obrazovka ne a ne naběhnout. Dnes se vrátil po celém týdnu z opravy (rychlost potěšila).
Vyměnili základní desku v rámci záruky :). Zatím šlape.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.