Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Manažer nastavení Compiz Fusion - nelze zapínat a vypínat efekty.  (Přečteno 2379 krát)

kablik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
V manažeru nastavení Compizu mám všechny volby šedivé, přitom některé efekty jsou v tomto manažeru zaškrtlé a v systému jsou funkční a některé nezaplé a tedy v systému nepracují. Prakticky nemohu vybírat jednotlivé efekty, ale nastavit zaškrtlé zašedivělé efekty v dalších volbách už lze. Nevím kde by mohl být problém?

Pro upřesnění uvádím, že ve volbě Systém → Volby → Vzhled mám nastaveno v záložce Efekty vzhledu volbu vlastní a když vyberu u této volby Nastavení spustí se mi okno Simple Compiz Config Setting Manager kde mám nastaven profil Hollywood.

MareceK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Manažer nastavení Compiz Fusion - nelze zapínat a vypínat efekty.
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2008, 17:36:18 »
Predvolby > zoznam pluginov

a zaskrtni automaticke triedenie pluginov :)

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Manažer nastavení Compiz Fusion - nelze zapínat a vypínat efekty.
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2008, 21:28:21 »
ve volbě Systém → Volby → Vzhled mám možnosti žádné normální extra a vlastní tam nemám

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Manažer nastavení Compiz Fusion - nelze zapínat a vypínat efekty.
« Odpověď #3 kdy: 14 Října 2008, 20:09:18 »
Postupoval jsi zřejmě podle staršího návodu, nicméně z 90% stále aktuálni. Samozřejmě "Vlastní" tam nejsou. Jedná se o nový CF. Nicméně, zkus si nainstalovat Compiz Fuzion Icon, ale nevím, jestli to pomůže s tím jsem se ještě nesetkal. Možná se špatně nainstalova CF:

Citace
sudo apt-get install fusion-icon

tohle vlož do příkazové řádky a dej entr. Po instalci nabídku najdež v Aplikace→Systémové nástroje→Compiz Fuzion Icon. Po kliknutí na něj se ti objeví v pravo v horní liště. Klikni na něj pravým tl. myši a a zde musíš mít Select Window manager povolenao Compiz a v Select window decorater GTK Window decorator.
Compiz Fuzion Icon je totiž dobrá věc. Když ti náhodou nenaběhnou okna dáš volbu reload manager. Tím se restartuje CF a okna by měly naběhnout. Touto instalací niz nezkazíš.


Pokud to nepomohlo tak v příkazové řádce dej:

Citace
sudo apt-get upgrade
to zaktualizuje systém a možná vyhodí nějakou hlášku, že není něco doinstalováno a doinstalu je se to, pokud to nebyla nějaká velká chyba.

Citace
sudo apt-get update

Tento příkaz seznámí systém s balíčky.

Teď mě napadá, máš ty vůbec nainstalovány Nesvobodné ovladače z tohoto návodu?
Kód: [Vybrat]
http://wiki.ubuntu.cz/Průvodce%20po%20instalaci Doporučuji proběhnout celý návod.

Tak pak pisni co pomohlo. Taktéž nepíšeš jakou máš mašinu, hlavně grafiku. Ta to taky nemusí zvládat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.