Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jabber nebo IRC na oficialni forum?  (Přečteno 46306 krát)

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #50 kdy: 16 Května 2006, 12:00:21 »
Citace: indianek
co nějakej tunel irc <-> jabber to nefunguje? že by v chatu na jabberu bylo vidět co se děje na #ubuntu-cz   jinak považuju IM za debatní kroužek  pro obecné plkání o ubuntu, linuxu a řešení ad-hoc problémů. fórum/wiki je o několik řádů mocnější a flexibilnější nástroj pro uživatelskou podporu než IM, který by mělo sloužit k tomu, aby pokud se to nedá vyřešit  "instantně" jednim linkem nebo pár větama, byl uživatel naveden buď k dokumentaci/wiki nebo k založení threadu ve fóru.

jinak je mi srdečně jestli jabber irc nebo jinej bábel. já stejně tak jako ostatní budou chodit tam kde budou lidé a kde bude možno očekávat radu, nebo aspoň hovor k věci.
Hej forum wiki to vsechno je boziii o to tu nejde, jde o debatni krouzek a tunel urcite by mnel jit pres bota udelat a je v planu :D

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #51 kdy: 16 Května 2006, 12:04:58 »
Vazne? No to by bylo skvele, to by vyresilo vse :-) Takze je to tak, ze treba ja bych byl na jabberu, nekdo jiny zas na IRC a kecalo by se dohromady, chapu to dobre? Jde to uplne normalne, nema to zadny hacek? Dalo by se vyuzivat vsech vyhod jabberu? J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #52 kdy: 16 Května 2006, 12:55:22 »
no hacek urcite musi se takovej bot napsat

Ondřej Surý

  • Host
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #53 kdy: 16 Května 2006, 16:30:17 »
Citace: mibo
Citace: Ondřej Surý
Místo toho navrhuju všem, aby se v Dapperovi zaměřili na to, co je potřeba ještě poladit v překladech a pomohli. StringFreeze je za týden a dva dni.

O.
Tak jasně, ale jestli je ve čtvrtek deadline překladů no tak asi už taky trochu nadbytečná věta a StringFreeze už bylo ne přeci dle https://wiki.ubuntu.com/DapperReleaseSchedule .
Překlep na mojí straně. To první je NonLanguagePack a to druhé je LanguagePack TranslationDeadline.

Ondřej Surý

  • Host
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #54 kdy: 16 Května 2006, 16:34:26 »
A co takhle tu místnost na jabberu provozovat přes IRC transport?

http://www.jabber.cz/wiki/IRC_transport

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #55 kdy: 16 Května 2006, 16:59:44 »
Citace: Ondřej Surý
A co takhle tu místnost na jabberu provozovat přes IRC transport?

http://www.jabber.cz/wiki/IRC_transport
...no jo, ale vyhody jabberu pak jdou do kytek :-( Moznost to sice je, no ale prijde mi to spise takove krizove...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #56 kdy: 16 Května 2006, 17:06:30 »
No to je spis rada jak se da dostat pres jakykoliv jabber klient do irc, coz treba pri pouzivani gaimu a multiprotokolovych klientu povazuji za nadbytecnou vec a nemyslim si ze to zrovna resi jabber nebo irc. No respektive byla tu snaha o nejake srovnani se na jedu konferenci vsichni voli jabber a jabber zvitezil a proto i ja zustavam na jabberu a oficialni konference na irc mne bude zajimat leda tehdy, kdy tam bude nikdo kdo neni na jabberu, do te doby to beru jako neoficialni avsak jediny pouzivany konferencni kanal na jabberu.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #57 kdy: 16 Května 2006, 17:15:43 »
Citace: mibo
No to je spis rada jak se da dostat pres jakykoliv jabber klient do irc, coz treba pri pouzivani gaimu a multiprotokolovych klientu povazuji za nadbytecnou vec a nemyslim si ze to zrovna resi jabber nebo irc. No respektive byla tu snaha o nejake srovnani se na jedu konferenci vsichni voli jabber a jabber zvitezil a proto i ja zustavam na jabberu a oficialni konference na irc mne bude zajimat leda tehdy, kdy tam bude nikdo kdo neni na jabberu, do te doby to beru jako neoficialni avsak jediny pouzivany konferencni kanal na jabberu.
Souhlasim. Snad jen s tim, ze pokud neni na IRC vetsina, tak mne to nezajima, ono uplne staci snazit se sledovat jedno forum...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #58 kdy: 08 Června 2006, 09:17:20 »
Tak, IRC kanál nám pomalu ožívá.
Nikdo nikomu nebrání být na Jabberu, nicméně v tom nevidím žádný smysl, když už máme oficiální IRC kanál. Také vám nic nebraní být v obou (IRC oproti jabberu/Gaim není tak náročný na hardware).
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

dankez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #59 kdy: 08 Června 2006, 09:44:41 »
je pekne ze to oziva, a podla mojho nazoru aj keby bol chat aj vo win mesengeri tak je mi to jedno , hlavna vec ze sa to rozbieha, najdolezitejsie je ze ludia si zvyknu a komunita ubuntu bude drzat pokope. takze som rad ze sa nam to pekne rozrasta. je to fajn. :)
len tak dalej
Bojové sŕňa 7,04 - P4 D930 - Ati X1600

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #60 kdy: 08 Června 2006, 10:30:12 »
Tak ja si sem taky prispeju.

1) Nemyslim si, ze drzeni 2 kanalu je rozumne. Nejsme zas tak velka komunita aby jsme se rozdelovali.

2) Byt pripojeny na dvou kanalech najednou je podle me akorat na to aby si v tom clovek udelal zmatek.

Takze ja bych byl pro jeden kanal. At uz Jabber nebo IRC

No a co se tedy tyka volby toho protokolu, tak vic sympaticky mi je jabber (vic se drzi fylozofie linuxu). GAIM neni jediny jabber klient a hlavne neni to "cisty" jabber, ale multiprotokolovy klient. To, ze vsechny ostatni ubunti fora jsou na IRC snad tak rozhodujici neni, nebo jestli se to musi pouzivat proto, ze to maj vsichni ostatni, tak si muzem smazat z disku linux a nainstalovat wokna, protoze ty maj taky vsichni ostatni (nechytejte me za slovo ;) ).

A jeste jedna uvaha v prirode plati, ze kdo se dokaze prizpusobit, ten prezije. V tomhle pripade mi to pripada obracene. IRC kanal se nezrusi protoze s irc klientem se nepripojime na jabber. Kdezto Jabbel kanal je zbytecny protoze se s jeho klientem dokazu pripojit na irc.

Tak trochu jsem se nechal unest, ale treba to k necemu bude. Hlavne to nikdo neberte osobne ;)
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #61 kdy: 08 Června 2006, 11:23:40 »
DevilMuf, souhlas, ale:
1) v čem je Jabber blíž filosofii Linuxu?
2) IRC má mnoho klientů
3) ostatní fóra jsou na IRC a to je rozhodující, neboť někteří z nás se v komunitě účastní i jiných projektů, a jak říkáš, mít dva klienty je otrava.
---
1) Ano, IRC kanál zůstane, a oficiální bude také nadále
2) Bohužel ne všechny Jabber klienty mohou na IRC, ale může na něj jinak skoro vše (Azureus, Firefox)
3) Být rozděleni je destruktivní. Je nás IMO moc málo.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #62 kdy: 08 Června 2006, 11:45:55 »
Citace
v čem je Jabber blíž filosofii Linuxu?
z jaberu se dostanas odkukoliv kamkoliv (napr.: ucet mas na jabber.cz a vyuzivas sluzby na jabber.org). Nic te tedy nenuti pouzivat urcitou vec, muzes si vybrat. Nebo si rozjet vlastni server s vlastnima sluzbama a pripojovat se prez nej. Navic to neni jenom diskuzni sluzba, ale i IM (neni nekdo pripojenej do konference, tak mu napises primo a nemusis na to pouzivat nejakej dalsi protokol).
Citace
IRC má mnoho klientů
to nepopiram, ale to konec koncu maji snad vsechny protokoly.
Citace
Bohužel ne všechny Jabber klienty mohou na IRC, ale může na něj jinak skoro vše (Azureus, Firefox)
to jestli se dostanu na irc, nezalezi na klientovi. Na to je  transport. Ja se pripojim na svuj ucet jabber serveru a server se spoji s irc. Je uplne jedno cim se tedy pripojim na jabber, tu komunikaci zajistuje server a ne klient. Pro firefox je snad jabber klient taky. A kdyz ne tak si ve ff pustim jwchat.
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #63 kdy: 08 Června 2006, 13:29:20 »
Ja jsem taky pro Jabber :-)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #64 kdy: 08 Června 2006, 13:46:21 »
Já nevím, ale na Jabberu mi hrozně vadí, že nejdou zasílat zprávy off-line. Tudíž jsem zásadně pro fórum :). Emailová konference je také dobrá, ale zbytečně mám zahlcenou schránku, toť můj jediný a konečný názor. Jabber jsem si vyzkoušel, podle mě je mnohem lepší ICQ či dokonce Skype (verze pro Linux mě přímo nadchla. Je fakt, že ICQ je uzavřený protokol, ale to zasílání zpráv off-line je úžasné! Navíc se mi u Jabberu velmi nelíbí to, že si musím vybrat nějaký server, pokud na něm ten uživatel, kterého hledám, není, musím na ten druhý, pak zase zpět kvůli jinému uživateli, prostě zvláštní systém... Takový dost separatistický. A hlavně mi neoponujte, že na Jabberu je dobré právě to, že neběží z jednoho místa. Ano, je to rozhodně dobré, ale mělo by se to propojit :)... Toť můj názor.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #65 kdy: 08 Června 2006, 13:57:25 »
liborse...
Na Jabber jdou posílat zprávy uživatelům, kteří jsou offline...

Na Jabberu můžeš být a libovolném serveru a je jedno, kde jsou ostatní. Jsem si téměř jist, že nikdo v mém contact listu není na Kanadském serveru myjabber.net...

Nicméně to je skvělé pro IM.

Ale jako konference je Jabber ve srovnání s IRC nepoužitelný. Nicméně myslím, že tato debata už dávno ztratila smysl - kdo chce, bude na Jabberu.
Ubuntu je na IRC :D

(keke, neberte mne moc vážně)
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #66 kdy: 08 Června 2006, 14:13:14 »
Hm, tak to já mám jiné zkušenosti :). Nevadí. Už to nebudu řešit, každý ať si používá co chce - jak jste to naznačil :)...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #67 kdy: 08 Června 2006, 14:17:58 »
Citace: Jenda
... Nicméně myslím, že tato debata už dávno ztratila smysl - kdo chce, bude na Jabberu.
Ubuntu je na IRC :D
a to je prave to, ze to bude na dvou mistech. Na to nas neni dost. Ja jsem rozhodne pro sjednoceni. Ale to jestli to ma byt Jabber nebo IRC se musi poradne probrat. Svuj nazor na to jsem napsal, ty taky. A byl bych rad kdyby se k tomu byli dalsi pripominky s nejakym komentarem. Konec koncu to byl duvod vzniku tohohle vlakna.

2liborse: Jabber umi posilat a prijimat offline zpravu.
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #68 kdy: 08 Června 2006, 14:40:23 »
Citace: DevilMuF
2liborse: Jabber umi posilat a prijimat offline zpravu.
Jak? Moc rád bych to věděl. Alespoň přes Gaim mi to rozhodně nešlo. Konkrétní případ - psal jsem Petru Tomešovi a když byl offline, tak mi Gaim za nic nechtěl poslat zprávu, jak mi toto vysvětlíte? ICQ mi nikdy takové problémy nedělalo a ani Skype. Nebo se to někde musí nastavit? To by byl ale hloupý postup.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #69 kdy: 08 Června 2006, 14:51:00 »
a proc se neudela nejaka anketa, kde by uzivatele hlasovali? :-)

liborse: ja Gaim pouzivam a off-line zpravy chodi v poradku ;-)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #70 kdy: 08 Června 2006, 15:10:41 »
Citace: reaper
a proc se neudela nejaka anketa, kde by uzivatele hlasovali? :)
Zcela souhlasím! Podle mě by to věci jen pomohlo, v tomto vlákně se pomalu už nedá vyznat...

Citace: reaper
liborse: ja Gaim pouzivam a off-line zpravy chodi v poradku ;)
No dobře, tak proč mi to tedy nešlo??????? Prostě jabber ne, jen když budu potřebovat ;). Skoro nikdo z mých známých nemá jabber, jen ICQ mají všichni, nejsem blázen, abych měnil protokol. Jo, když ICQ začne blbnout, asi ho opustím, ale zatím se tak nestalo. A mimochodem, co je to IRC - omlouvám se, v tomto jsem naprostý laik.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #71 kdy: 08 Června 2006, 15:12:46 »
Vrele doporucuji si o jabberu neco precist, nekteri tu bohuzel nevi, o cem mluvi...Treba na jabberi wiki :-)
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #72 kdy: 08 Června 2006, 16:20:09 »
Ach jo! Říkám jen mé zkušenosti. Každý nemá tolik času jako vy, pročítat tlusté nicneříkající manuály. Já se učím praxí. V životě jsem žádný manuál nečetl, jen jeden k telefonu - poprvé a naposledy.

Myslím si, že toto vlákno ztratilo svůj původní smysl a navrhuji ho mimořádně pročistit (včetně mých "nevědomých" příspěvků) a dát sem odkaz na jednoduchou anketu a v ní vše JEDNODUŠE nastínit.

Má filozofie je ta, že práce s počítačem by měla být radost, proč si komplikovat život?

Myslím si také, že toto vlákno nebylo určeno k tomu, aby se zde porovnávali klienti a protokoly, proto se omlouvám za své příspěvky. Příště neřeknu nic. A rozhodně NELŽU ;). A vyprošuji si váš tón. Děkuji
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #73 kdy: 08 Června 2006, 16:42:33 »
Ja se taky ucim praxi a na wiki se to da zvladnout raz dva...vidim, ze sis to vstahl vyhradne na sebe, to jsem nemel v umyslu, zamerne jsem mluvil v mnoznem cisle, totiz co mne namichlo mnohem spise, byl prispevek naseho slavneho marketingoveho tymu...heh. Ale to je jedno. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #74 kdy: 08 Června 2006, 16:50:37 »
Dobře, to beru. No, víte, mě hrozně vadí, když se mě někdo snaží přeučovat na nové programy apod. I když musím říci, že změna mého operačního systému mi moc prospěla ;). Víte, já nechci přiznat, že bych byl lama, protože už nějaký ten pátek Linux používám (donedávna Mandrivu). A právě tak je to s tím Jabberem. Chtěl jsem jen přidat svou zkušenost, nic víc. Rozhodně jsem nikoho nechtěl "oblbovat" ;-). Rozhodně jsem nechtěl založit nějaký "flame" ;). Někdy si tu wiki přečtu. To víte, je to pro mě až moc novinek, každý se mě snaží přesvědčit na ten "jeho" oblíbený program apod. U Mandrivy to bylo tak nějak všechno "schované". Doufám, že mě chápete a promiňte za offtopic...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.