Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojení k skryté síťi ...ubuntu 16.04 - 16.10  (Přečteno 2265 krát)

maikcrew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Dalo by se říct blog kde si píši poznámky co jsem řešil. Místo na papír jsem si je poznamenal na web tak, aby to popřípadě mohli použít druzí :)
Připojení k skryté síťi ...ubuntu 16.04 - 16.10
« kdy: 23 Října 2016, 16:54:32 »
Prosím vás moc o radu.

Mám ve správě notebook Acer TravelMate 5542 s wifi kartou Broadcom BCM943225HM. Na všech jiných zařízení se připojím i na tomto notebooku s konkurenčním systémem.

Nainstaloval jsem nově Xubuntu 16.10 a byl šťastný, že se wifi připojilo :-) No a pak jsem vypnul nedávno tlačítkem Fn + F3 pro vypnutí wifi a posléze se zakáže připojení k skrytým sítím úplně.

Zkoušel jsem snad vše možné, ale pořád mimo.

 

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Připojení k skryté síťi ...ubuntu 16.04 - 16.10
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2016, 17:16:28 »
zkus vymazat záznam sítě a zadat síť i heslo znovu
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

maikcrew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Dalo by se říct blog kde si píši poznámky co jsem řešil. Místo na papír jsem si je poznamenal na web tak, aby to popřípadě mohli použít druzí :)
Re:Připojení k skryté síťi ...ubuntu 16.04 - 16.10
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2016, 17:26:13 »
To mě také napadlo  a bez úspěšně síť se stále hledá a pak vyskočí popup okno "nelze připojit". Zkusil jsem teď se ještě připojit z XFCE musel jsem kvůli prezentaci nainstalovat CM.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Připojení k skryté síťi ...ubuntu 16.04 - 16.10
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2016, 18:05:45 »
nebo zkus vypnout v BIOSu různá inteligentní urychlovátka a pamatovátka poslední sítě ve wifi adaptéru
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

BlueManCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:Připojení k skryté síťi ...ubuntu 16.04 - 16.10
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2016, 23:04:42 »
Zkus si to ručně nakonfigurovat pomocí toho návodu.
Je to sice pro Raspberry, ale je to univerzální, takže by měl fungovat. Mně osobně funguje bez problémů.
Pokud vyřešíte problém určitého vlákna, připište do předmětu prvního dotazu [VYŘEŠENO].

Počítač: GA-Z170-D3H / IC i5-6400 SkyLake / Intel HD Graphic 530 / HyperX Fury 8GB RAM / WD10EZEX (WD Blue 1TB) / ATX-400PNF / ML X801
Distribuce: Debian 9.0 (x86-64)

maikcrew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Dalo by se říct blog kde si píši poznámky co jsem řešil. Místo na papír jsem si je poznamenal na web tak, aby to popřípadě mohli použít druzí :)
Re:Připojení k skryté síťi ...ubuntu 16.04 - 16.10
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2016, 18:24:06 »
Děkuji vám za rady zase jsem se něco přiučil. Nakonec problém byl v routeru. Automaticky nastavil pásmo 13. Někde jsem se dočetl, že skrytá síť funguje do pásma 11 nastavil jsem tedy menší pásmo a jde to. Takže info pro ty co se s tím také setkají natavte pásmo od 1 do 11.

Takže je chyba v Linuxu samotném neumí skryté pásma 12 a 13 v pásmu 2,4GHz jiné systémy co jsem testoval to umí. Tedy bych musel systému nějak říci, že existuje je i jiné pásmo. Až bude více času budu zjišťovat jak by to šlo povolit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.