Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zrychlení/DOPORUČENÍ?  (Přečteno 1770 krát)

skolnajz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Zrychlení/DOPORUČENÍ?
« kdy: 27 Října 2014, 11:12:42 »
Zdravíčko,
před 5 dní sem přešel z w7 ultimate 64bit na linux ubuntu 32bit, poté hned na 64bitovou verzi,
Trápí mě, že linux Ubuntu mi nesmírně vyhovuje svojí jednoduchosti, ale nemůže být věc dokonalá, proto má i mínus.
Vlastním Acer 5250 a w7 ultimate 64 bit mi běžel na 100% bez nějakého čekaní na otevření složky, nebo jiných věci.
Čimž se u Ubuntu říct nedá. Příjde mi, že je to celé tzv zalagované. jak kdyby to běželo na 60% a občas na 80%.



Zkoušel sem různá zrychlení přes terminál, ale furt nic :\

Proto se chci zeptat, nějaká rada? Nebo zvolit jiný OP? Pokud jo, tak jaký?

dík

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zrychlení/DOPORUČENÍ?
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2014, 11:17:44 »
Zkus verzi 14.04 LTS (Trusty Tahr), mela by jet lepe nez nejnovejsi 14.10.

Pripadne Mint 17 (Quiana)...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

skolnajz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Zrychlení/DOPORUČENÍ?
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2014, 11:34:30 »
Dobře, koukal sem na "podrobnosti" a mám "ubuntu 14.10 64 bit" ani nevím, že sem stahl tu nejnovější.

Dobře, díky za radu, jdu to vyzkoušel

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zrychlení/DOPORUČENÍ?
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2014, 15:00:14 »
Pokud používáš výchozí prostředí Unity tak si nainstaluj si tyto dva programy.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install unity-tweak-tool compizconfig-settings-manager
V programu Unity Tweak Tool > Window Manager > General a vypnout Window Animation

V programu  Compizconfig settings manager sjedeš cca do poloviny a vypneš v sekci Efekty > Animations a Slábnutí oken. Ale pozor na to co jiného by jsi v tomto programu dělal změny se provádějí okamžitě a jedním klikem shodíš celé pracovní prostředí a obnovit půjde jen přes příkazovou řádku tak nedoporučuji si tu s něčím hrát!!!

Do přílohy přikládám screeny obou programů tak jak by to mělo po změně vypadat. Na slabších strojích bude zrychlení velmi znatelné ;)

[příloha smazaná administrátorem]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

skolnajz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Zrychlení/DOPORUČENÍ?
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2014, 10:09:10 »
No to je super, už to běží jak hodinky. Maximální spokojenost. Díky a kdyby jste měli nějaké další rady, jak tomu zrychlení pomoct, klidně sem pište, budu teď stáli návštěvník :D

skolnajz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Zrychlení/DOPORUČENÍ?
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2014, 06:52:00 »
Jinak musím ještě říct, že sem to teda přeinstaloval na UBUNTU 14.04 LTS 64bit, hned jako první krok a druhý krok sem povypínal ty blbůstky a fičí to skvěle.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zrychlení/DOPORUČENÍ?
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2014, 09:59:55 »
Jo na slabších strojích nutnost, ale já mám výkonu dost tak ty animace nechávám tak jak jsou, nijak mě nezdržují.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

skolnajz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Zrychlení/DOPORUČENÍ?
« Odpověď #7 kdy: 01 Listopadu 2014, 00:20:48 »
Právě, že nemám zas takový slabší stroj. acer 5250,  původně tam byl nainstalovaný nějaký linux, jenže.. to byla nějaká blbost, protože to mělo jen přikazoví řádek :\ tak sem nahodil windows, jenže sem přestal hrát hry a radší chtěl jednodušší ovladání a taky sem toho dosáhl. Je to prostě mega a zatím sem nemohl nic vytknout... až na datum no

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Zrychlení/DOPORUČENÍ?
« Odpověď #8 kdy: 01 Listopadu 2014, 11:26:19 »
Právě, že nemám zas takový slabší stroj. acer 5250,  původně tam byl nainstalovaný nějaký linux, jenže.. to byla nějaká blbost, protože to mělo jen přikazoví řádek :\ tak sem nahodil windows, jenže sem přestal hrát hry a radší chtěl jednodušší ovladání a taky sem toho dosáhl. Je to prostě mega a zatím sem nemohl nic vytknout... až na datum no

No to se divím. Mám doma taky takový stroj (jeden z mnoha) a bez vypínání to jede bez lagů...
Drobnost, kdy jsi měnil pastu na CPU a chipsetu ? Nepřehřívá se ti náhodou ten laptop ?
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.