Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu 17.10 a chybné umístění zavaděče  (Přečteno 6886 krát)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Instalace Ubuntu 17.10 a chybné umístění zavaděče
« Odpověď #25 kdy: 08 Listopadu 2017, 22:11:23 »
Protože nepoužíváš nástroj který je k tomu určený (= buď příkazy z Terminálu nebo BootRepairDisk - to je tak obtížné kliknout na "Reinstall Grub" >  "Place Grub into:" a zaškrtnout "Purge Grub before reinstall" ?) a prasácky to mažeš diskpartem. To ti poradil kdo? Můžeš nějak inteligentně vysvětlit, proč s těmi zavaděči nepracuješ tím čím máš?
-----------------------------------------
Záznam sice odstraníš, ale v UEFI na něj teď stále existuje (mrtvý) odkaz. Zkus použít msconfig nebo si vygoogli nějakou utilitu jako je EasyBCD ale která umí pracovat s UEFI.  Určitě by se ti hodila... https://www.easyuefi.com/index-us.html
(stačí ta free verze).
« Poslední změna: 08 Listopadu 2017, 22:31:38 od juwa2 »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Instalace Ubuntu 17.10 a chybné umístění zavaděče
« Odpověď #26 kdy: 08 Listopadu 2017, 23:01:06 »
Jasně, stejně jako třeba instalátor, který i přes jiné nastavení nainstaluje zavaděč na jiný disk. Prostě ten zavaděč už fyzicky na disku není, jak tedy je možné, že ho UEFI pořád vidí? Jak se ho zbavit?
Jinak diskpart mi doporučili na MS stránkách přímo s postupem a evidentně to fungovalo, jen to z nějakého důvodu UEFI stále vidí, zajímalo by mě, co to tam ten "dokonalý a bezchybný" instalátor vlastně provedl.


Utilita se mi do budoucna už hodit nebude, protože už radši Ubuntu nepustím na živý HW a poběží to jen z virtuálu. Stejně je to jen na hraní, pro normální práci se to používat nedá (spousta věcí tam chybí a je velmi obtížné či dokonce nemožné je doinstalovat), spolupráce s telefonem je prakticky nulová, spolupráce s ostatními počítači obtížná (i když oceňuji, že (nejen) Ubuntu umí afp protokol a AirPlay, takže s Apple TV se domluví skoro tak dobře jako samotný Mac, i když je potřeba to dotáhnout samozřejmě k dokonalosti, občas dochází k výpadkům, což s Macem nehrozí). Ale teď to prostě potřebuji uvést do původního stavu, když už to ten instalátor tak zprasil a neumí udělat to, co se v něm nastaví.


EasyUEFI mám nainstalovaný, sice záznam odstranil (na oko), ale po restartu byl zpět, takže to zjevně nestačí. A teď už tam onen záznam ani nevidí, když tam není.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2017, 23:05:31 od Abby »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.