Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Altap Salamander "nevidí" disky  (Přečteno 1558 krát)

lenochlinux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Altap Salamander "nevidí" disky
« kdy: 21 Dubna 2014, 11:58:32 »
Zdravím, jsem začátečník. Mám Kubuntu 14.04 a neumím anglicky. Přes Wine (libwine-unstable_1.7.15-0.1_amd64.deb - jinou verzi jsem nenašel a z repozitáře to nešlo) jsem nainstaloval Altap Salamander, PSPad editor a FlashGet. Ani jeden po spuštění nedetekují harddisky.
Prosím o radu, děkuji.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Altap Salamander "nevidí" disky
« Odpověď #1 kdy: 21 Dubna 2014, 13:07:48 »
A proč nenainstaluješ Krusadera??? A nač PSPad? Vždyť v Linuxu je spousta vyspělých textových programátorských editorů na vyšší úrovni  ::)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Altap Salamander "nevidí" disky
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2014, 10:04:26 »
Na záložce Disky si to nastavte:
Kód: [Vybrat]
winecfgEDIT: Ale jinak souhlasim s Marpem.
« Poslední změna: 22 Dubna 2014, 10:18:26 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

lenochlinux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Altap Salamander "nevidí" disky
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2014, 14:30:37 »
Pro Marp: zvykl jsem si na ně. Když jsem se kdysi, ještě ve Win98, rozhodoval mezi AS a Total Commanderem, rozhodl pro AS vzhled. Já vím, na jiný vzhled a jiné ovládání si člověk po nějaké době zvykne. Ale mám ještě jiný důvod. Hodně přesouvám soubory z externích disků do různých adresářů. V Altap Salamandru si to přesouvání mohu dát do fronty a proběhnou postupně. V Krusaderovi ani v žádném jiném jsem tuhle možnost nenašel. A je to rozdíl. Když přesouvám jen jeden soubor, běží rychlostí 30 - 35 MB/s. Když dva současně, rychlost je 7 - 10 MB/s. A když přesouvám 80 až 150 GB, tak to je znát.
PSPad nepoužívám na programování, nejsem programátor. Ale umí otevřít více souborů najednou (to neumí každý), a pamatuje si je. Takže když ho znovu spustím, tak ty soubory otevře automaticky. U jiného jsem to nenašel. Kromě toho je plně přeložen do češtiny, což v Linuxu všechny textové editory nejsou.

Pro Jakub Vaněk: děkuji za odpověď, ale nefunguje to. Po chvilce jsem pochopil, že to "winecfg" mám napsat v terminálu (říkal jsem, že jsem začátečník :)). Našel jsem záložku disky. Kliknul jsem na přidat. Vybral jsem D, E a F (ty mám ve Windows). Pak jsem spustil Salamandra. A když jsem se chtěl přepnout na oddíl D, tak to napsalo, něco jako že to nejde. A u E a F se zobrazila struktura adresáře, jako je v Linuxu. U obou posledních bylo volné místo 1000 MB. Což je nesmysl. Připadá mi, že jsem přidal oddíly, kde je nainstalováno Kubuntu. Asi něco dělám špatně.
« Poslední změna: 23 Dubna 2014, 14:33:22 od lenochlinux »

jmp

  • Host
Re:Altap Salamander "nevidí" disky
« Odpověď #4 kdy: 23 Dubna 2014, 14:36:11 »
ano, děláte špatně to, že se na linuxu pokoušíte vytrvale používat aplikace pro windows...

pokud na nich tak trváte, tak používejte dál windows a máte klid

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Altap Salamander "nevidí" disky
« Odpověď #5 kdy: 23 Dubna 2014, 14:46:11 »
Pro Marp: zvykl jsem si na ně. Když jsem se kdysi, ještě ve Win98, rozhodoval mezi AS a Total Commanderem, rozhodl pro AS vzhled. Já vím, na jiný vzhled a jiné ovládání si člověk po nějaké době zvykne. Ale mám ještě jiný důvod. Hodně přesouvám soubory z externích disků do různých adresářů. V Altap Salamandru si to přesouvání mohu dát do fronty a proběhnou postupně. V Krusaderovi ani v žádném jiném jsem tuhle možnost nenašel. A je to rozdíl. Když přesouvám jen jeden soubor, běží rychlostí 30 - 35 MB/s. Když dva současně, rychlost je 7 - 10 MB/s. A když přesouvám 80 až 150 GB, tak to je znát.
PSPad nepoužívám na programování, nejsem programátor. Ale umí otevřít více souborů najednou (to neumí každý), a pamatuje si je. Takže když ho znovu spustím, tak ty soubory otevře automaticky. U jiného jsem to nenašel. Kromě toho je plně přeložen do češtiny, což v Linuxu všechny textové editory nejsou.

Pro Jakub Vaněk: děkuji za odpověď, ale nefunguje to. Po chvilce jsem pochopil, že to "winecfg" mám napsat v terminálu (říkal jsem, že jsem začátečník :)). Našel jsem záložku disky. Kliknul jsem na přidat. Vybral jsem D, E a F (ty mám ve Windows). Pak jsem spustil Salamandra. A když jsem se chtěl přepnout na oddíl D, tak to napsalo, něco jako že to nejde. A u E a F se zobrazila struktura adresáře, jako je v Linuxu. U obou posledních bylo volné místo 1000 MB. Což je nesmysl. Připadá mi, že jsem přidal oddíly, kde je nainstalováno Kubuntu. Asi něco dělám špatně.

V tomto případě bych ti doporučil, aby ses vrátil k Windows, protože jsi jako nováček nepochopil, že Linux není nějaký windows zadarmo, ale je to samostatný, separátní operační systém. A jako uživatel, který Linux používá již skoro deset let mohu konstatovat, že nativní aplikace pro Linux jsou na mnohem vyšší úrovni než aplikace pro Windows naroubované do Linuxu přes Wine. Linux musí člověk přijmout takový jaký je a nemít snahu tam za každou cenu dávat aplikace, které fungovaly a fungují ve Windows. To je, jako bys zkoušel cpát do Windows nativní aplikace pro Linux a pak byl na windows-fóru a stěžoval si, proč tam ty programy z Linuxu nefungují tak, jak fungují v Linuxu  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Altap Salamander "nevidí" disky
« Odpověď #6 kdy: 23 Dubna 2014, 15:24:46 »
Sice mu říkáme, že má používat Linuxové programy, ale zapomněli jsme mu aspoň poradit, také má zkusit. Takže já začnu (čas na výpis=~10min googlení):
Alternativy pro PSPad: https://www.abclinuxu.cz/software/alternativy/PSPad
    Já sám doporučuju Geany a Gedit (ostatní jsem nezkusil, proto na můj názor nedávejte ani malou váhu).
Alternativy pro Altap Salamander: https://www.abclinuxu.cz/software/alternativy/Altap%20Salamander
    Já ještě doplním, že Nautilus má v sobě funkci rozdělení na dvě půlky, takže to vypadá podobně.
Alternativa pro Total Commander: Midnight Commanger
Alternativy pro FlashGet: http://alternativeto.net/software/flashget/?platform=linux

A ještě dodatek: Doporučuji vám, abyste se odnaučil myslet "Windowsácky" - disky ve formě C:, D:, E:, atd. Ostatně o tom si můžete přečíst článek na Wiki: http://wiki.ubuntu.cz/p%C5%99echod_z_windows_na_ubuntu#rozd%C3%ADly_mezi_ubuntu_a_windows
« Poslední změna: 23 Dubna 2014, 15:28:47 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Altap Salamander "nevidí" disky
« Odpověď #7 kdy: 23 Dubna 2014, 15:35:54 »
Hned v prvním příspěvku jsem přímo poradil Krusadera  ;) protože používá Kubuntu. A třeba přímo v Kubuntu je vyspělý textový editor Kate, určitě bych nedoporučoval aplikace pro gtk+/gnome jako je Gedit nebo Geany. A rozhodně bych nedoporučoval instalovat do KDE Nautilus, který je nativním souborovým klientem pro Gnome... KDE má vlastního souborového klienta, takže není nutné cokoliv doinstalovávat. A pro náhradu FlashGetu jsou samozřejmě milióny rozšíření do prohlížečů (Firefox, Chrome).
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Altap Salamander "nevidí" disky
« Odpověď #8 kdy: 23 Dubna 2014, 15:47:27 »
Aha, já jsem nečetl pořádně :-\
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Altap Salamander "nevidí" disky
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2014, 22:38:31 »
No chtel bych videt aspon jeden linuxovej program co se vyrovna PSpadu. Zkousel jsem Kate, Gedit i Geany a rozhodne se ani jedno na PSPad, ktery pres Wine chodi na pohodu, nechyta.

To same plati i pro Total Commander, ktery sice na linuxu nepouzivam, ale misto nej mam hned tri programy muCommander, Double Commander a Sunflower, ktere dohromady sice daji stejnou funkcnost, ale je to malinko nepohodlne.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.