Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GLX issue  (Přečteno 1129 krát)

Fractal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
GLX issue
« kdy: 01 Ledna 2012, 15:49:01 »
Dobrý den,
při spouštění programů vyžadujících OpenGL mi terminál vyhodí chybovou hlášku (http://pastebin.com/qB4LyYAJ). Vlastním linuxovou distribuci ubuntu 11.10, integrovanou kartu od intelu "Intel GMA X4500" dle ubuntu wiki by neměly nastávat žádné problémy s touto kartou. Pro kompletnost ještě lshw (http://pastebin.com/dG2J6BYn). Stejné chybové hlášky vypisuje glxgears, teeworlds, Savage 2... přitom vím, že mi Savage 2 na tomto hardware fungoval, bohužel si již nevzpomenu co jsem dělal, že fungovat přestal.

Předem děkuji za případné řešení - Fractal

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:GLX issue
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2012, 14:02:35 »
To je spíš do pomoci s hw...glxinfo, a /var/log/xorg.0.log do code....
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Fractal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:GLX issue
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2012, 12:40:48 »
Problém se mi povedlo vyřešit, ovšem ne zrovna šťastným způsobem. Formátoval jsem disk a znovu nainstaloval linux, tentokráte kubuntu. OpenGL běží, jen občas zaznamenávám "menší" chyby v grafice (např v Savage2 grafika špatně vykresluje mapu - běhám pak ve vzduchu, nebo naopak v texturách). Kdyby ovšem někdo přišel na řešení mého problému byl bych rád, kdyby se s řešením rozdělil, na internetu jsem viděl poměrně dosti podobných, nevyřešených žádostí o pomoc.
Děkuji všem, kteří se nad problémem zamýšleli - Fractal. 

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:GLX issue
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2012, 21:24:48 »
Problém se mi povedlo vyřešit, ovšem ne zrovna šťastným způsobem. Formátoval jsem disk a znovu nainstaloval linux, tentokráte kubuntu. OpenGL běží, jen občas zaznamenávám "menší" chyby v grafice (např v Savage2 grafika špatně vykresluje mapu - běhám pak ve vzduchu, nebo naopak v texturách). Kdyby ovšem někdo přišel na řešení mého problému byl bych rád, kdyby se s řešením rozdělil, na internetu jsem viděl poměrně dosti podobných, nevyřešených žádostí o pomoc.
Děkuji všem, kteří se nad problémem zamýšleli - Fractal.
Hm, konkrétně Savage 2 mi na Atině x1600xt dělal podobné věci, při pohledu na zem zmizeli textury a pak při určitém úhlu nahoru, tuším. S nvidií už to nedělalo, pravděpodobně nějaká nekompatibilita v opengl. Ale jak to vyřešit netuším, zkusit napsat autorům, nebo prohledat fórum Savage...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.