Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Software / Re:Nemožnost aktualizace Google Chrome
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 02 Dubna 2024, 16:13:26 »
Jak je ten velkobráchovský šmírák nainstalovaný?

Pokud ne jako *.deb přes apt či jeho odrůdy, ale třeba jako nějaký flatpak nebo snap, tak to zkus změnit (metoda 2 - přidání PPA).
92
Software / Re:Nemožnost aktualizace Google Chrome
« Poslední příspěvek od manime kdy 02 Dubna 2024, 16:00:30 »
Jakmile se spustí Google Chrome, okamžitě naskočí:
 
https://drive.google.com/file/d/1URSs6lDhY62qIpeTnjngatDpRRLItyFJ/view?usp=sharing


Při spuštění Aplikace -> Systémové nástroje -> Správa -> Správce aktualizací se žádná aktualizace ke Google Chrome nenabízí.
93
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Ubuntu sa nespusti
« Poslední příspěvek od mocnin kdy 02 Dubna 2024, 07:44:12 »
Ahoj všichni zkušení. Nechci zbytečně zakládat nové vlákno, tak zkusím zde.
Mám lenovo P50 a chci vyzkoušet nejdříve verze ubuntu a mint z USB, mint z USB spustil, ale ubuntu už ne. Našel jsem pár návodů i na linux wiki atd., podle kterých jsem to zkoušel.

O co mi jde. Nastavil jsem lenovo podle návodu - secure boot disabled, graphic device z hybridu na discrete atd. Zkusil jsem vytvořit bootovací USB přes rufus s automatickým nastavením programu, když to neslo, tak jsem našel další návod, jak nastavit rufus, také bez úspěchu, tak jsem to zkusil programem Balena Etcher. Ve všech případech po vytvoření Boot USB, ať už Rufusem nebo Balena Etcherem, při bootování laptopu, laptop USB detekoval, zvolil jsem ho, vyvolalo nabídku, co chci udělat, zvolil jsem první možnost “Try or install ubuntu” a dál už jsem se nedostal.

Zde posílám hlášky, které buď zůstali vyset na displayi nebo problikly a přeskočilo to na spouštěcí obrazovku, jenže kolečko kroužilo celou noc a i tak se to nespustilo.

[ 2.337140] nouveau 0000:01:00.0: bus: MMIO read of 00000000 FAULT at 022554 [PRIVRING ]

[ 2.180965] nouveau 0000:01:00.0: bus: MMIO read of 00000000 FAULT at 001228 [PRIVRING ]


Dokáže mi někdo pomoci prosím?
94
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Doba instalace Ubuntu 23.10
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 01 Dubna 2024, 23:03:54 »
Jdi spát a ráno uvidíš.

Dobu instalace není možné ani náhodou upřesnit - závisí to na spoustě věcí, které tu jednak vůbec neuvádíš, druhak by stejně jejich výčet nebyl vyčerpávající.
95
Instalace, aktualizace a spouštění / Doba instalace Ubuntu 23.10
« Poslední příspěvek od RudyW kdy 01 Dubna 2024, 22:43:05 »
Zdravím,jak dlouho přibližně trvá instalace poslední verze Ubuntu?Už asi 40 minut Nastavuje systém,tak si říkám,jestli jít spát,nebo ještě počkat.Díky za odpovědi,nezkušený Ubunťák
96
Software / Re:Nemožnost aktualizace Google Chrome
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 01 Dubna 2024, 20:16:00 »
Hlavně je potřeba sem napsat, co přesně a konkrétně znamená "nelze provést". Neboli výpis reakce z aplikace, pomocí které aktualizuješ.

Nemáme křišťálovou kouli.
97
Software / Nemožnost aktualizace Google Chrome
« Poslední příspěvek od manime kdy 01 Dubna 2024, 13:09:45 »
Ahoj,

stává se mi, že Google Chrome vydá novou aktualizaci, kterou nelze provést a jediné řešení, co mi Chrome nabízí je přeinstalace...což se mi samozřejmě nechce neustále dělat... lze to nějak vyřešit? Mám Ubuntu 22.04.4 LTS

Verča
98
Software / Re:Lze zvolit puvodni znakovou sadu pri rozbalovani, kterou byl stary archiv balen?
« Poslední příspěvek od ramael kdy 31 Března 2024, 00:30:56 »
Mam nocni, tak jen z mobilu.
Jsem presvedcen, ze ty mezery zvadne kdejake DE, ne jen KDE. Ty uz si vse escapuji.
Avsak terminal tomu rozumi z podstaty veci jinak. A miro_ to pouzil v terminalu. Coz je dobre, jen to pouzil spatne.
Jinak souhlasim, ze microsoft do toho kodovani hazel (mozna jeste hazi) vidle. Je smutne kdyz se vsichni domluvi na nejakem standardu. A stejne si to clen udela po svem. A to plati treba i o GNOME ohledne Waylandu. Protoze ostatni implementace (KDE, WLROOTS based), jsou navzajem vicemene kompatibilni.
Ty nazvy slozek co jsi sem dal vytvari graficke programy. Jak uz jsem zminil jinde, linux je postaven na terminalu. Vse ostatni jsou jen graficke nadstavby ktere jsou uzivatelsky privetive. Avsak pri problemu je treba pouzit univerzalni vec - terminal a tam dodrzovat nejaka pravidla.
99
Software / Re:Lze zvolit puvodni znakovou sadu pri rozbalovani, kterou byl stary archiv balen?
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 30 Března 2024, 22:08:40 »
ramael: jo, pohádku o UTF-8 poslouchám či čtu už vážně dlouho...

Jenže: svět je - jak známo - bohužel plnej widlous a ty až docela donedávna (jak opět známo) měly svoje kódování. A aby toho nebylo málo, tak nešlo jen o 1250, ale i o spoustu dalších variant.

No a Mařky Vomáčkojc, Vencové Vopršálkové a další megatuny podobných "expertů" to tam sázely a sázejí furt pryč, takže těch zpotvořených archivů je a ještě hodně dlouho bude bude záplava.

Mezera je kapitola sama pro sebe. Překvapivě ale třeba Kubuntu nebo prostě KDE jako takové si s ní odjakživa poradí už v základu, takže když už je nějakým čunětem v názvu souboru či adresáře vytvořená, tak se nekoná průšvih. Nemyslím tedy konzoli, tam jsou potřeba obezličky...

On tedy ani Linux sám o sobě nemá čisté svědomí. Zde jsou příklady názvů adresářů, co se u mě vytvořily "samy" (přesněji řečeno: vytvořil je nějaký program):

My Web Sites

PlayOnLinux's virtual drives

VirtualBox VMs

atd.
100
Software / Re:Lze zvolit puvodni znakovou sadu pri rozbalovani, kterou byl stary archiv balen?
« Poslední příspěvek od ramael kdy 30 Března 2024, 21:28:26 »
Zkus doinstalovat ark a rozbalit to v něm.

Jinak se opět (už asi po miliónté) ukazuje, jaká čuňárna je používání diakritiky v názvech souborů a/nebo adresářů.
Tak samo, že bez diakritiky je to lepší. Avšak, normálně to je nic proti ničemu pokud se používá utf-8. A ono to i na tom windowsu šlo přepsat aby nepoužíval jiná kódování v základu, ale rovnou utf-8. Zápisem do registru jeli widle (XPéčka) v utf-8 celý systém. Větší problém je dle mne s mezerama. On totiž i ten soubor s blbě konvertovaným názvem by měl jít otevřít, jen si dát bacha na ty mezery a potlačit uvozovkama expanzi. Mezera je totiž oddělovač argumentů a tím pádem i souborů. Příklad:
soubor blby nazev souboru s mezerama.txt chci otevřít třeba v nano
Kód: [Vybrat]
nano 'blby nazev souboru s mezerama.txt'
Otevře se a pracuje vesele. Kdežto:
Kód: [Vybrat]
nano blby nazev souboru s mezerama.txt
expanduje na 5 souborů:
Kód: [Vybrat]
blby
nazev
souboru
s
mezerama.txt
A to je samozřejmě blbě. nano vytvoří 5 souborů s názvy blby, nazev, souboru, s, mezerama.txt
Stran: 1 ... 8 9 [10]
Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.