Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Totem, VLC a video  (Přečteno 4185 krát)

kerberosk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 91
  • Život je otázkou priorit.
    • YAK studio : překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy
Totem, VLC a video
« kdy: 31 Ledna 2008, 00:30:05 »
drahný čas se snažím přejít na 7.10, ale pořád někde něco skřípe ... teď už je to jen o videu ... a přitom v 7.04 jsem snad neměl problém

vlc - považoval jsem za univerzální variantu, některá videa jdou, ale převážná většina .avi se seká (jen obraz se trhá, zvuk ok) ... nekoukatelné ... vyčetl jsem tu, že vlc už má kodeky v sobě, tam by snad problém být neměl

totem-gstreamer ... nefungovaly barvy, tak jsem přeinstaloval na totem-xine, ale ten hned po spuštění padá, výpis z konzole:

Kód: [Vybrat]
The program 'totem' received an X Window System error.
This probably reflects a bug in the program.
The error was 'BadMatch (invalid parameter attributes)'.
  (Details: serial 42 error_code 8 request_code 140 minor_code 14)
  (Note to programmers: normally, X errors are reported asynchronously;
   that is, you will receive the error a while after causing it.
   To debug your program, run it with the --sync command line
   option to change this behavior. You can then get a meaningful
   backtrace from your debugger if you break on the gdk_x_error() function.)
« Poslední změna: 27 Ledna 2009, 07:47:20 od Anna Taliánová »
nb acer aspire 5103NWLMi, amd Turion 64 x2 (1.6 GHz, 1MB L2 cache), ati radeon X1300
openSUSE 11.3 Gnome
http://yakstudio.blogspot.com => překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy http://jendanet.blogspot.com => osobní blog

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: totem, vlc a video
« Odpověď #1 kdy: 31 Ledna 2008, 08:18:48 »
Avi je jen kontejner, v jakém formátu je video (mpeg, xvid, divx atd.)?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: totem, vlc a video
« Odpověď #2 kdy: 31 Ledna 2008, 08:38:34 »
No já mám v 7.10 taky problémy, ale hlavně se zvukem. Obraz mi jakš takš jde, ikdyž nedosahuje kvality jako na WinXP, ale zvuk mi jde cca o 2 vteriny opozděne nez obraz. Tohle se děje pouze u DVD. Pokud přehrávám avi (mpeg), tak mi běhá normálně.

Ale já už jsem to vzdal, jelikož na Nbooku stějně firmy nepřehrávám a když budu chtít, pustím si je na XP  :)
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: totem, vlc a video
« Odpověď #3 kdy: 31 Ledna 2008, 09:40:36 »
Mořil jsem se s tím dost dlouho a taky mě štvalo, že ve starém OS hrajou filmy a DVD lépe. Dnes mám vše nastaveno a filmy ve všech možných formátech i rozlišeních i DVD přehraju na obou strojích s Ubuntu v maximální kvalitě. Jen to chce vychytat mouchy (a není jich málo)...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

hicadsum

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
zaujimave
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2008, 13:52:39 »
zaujimave, zacinam si mysliet, ze poznamky na temu vecnej deravosti okien s nutnostou zaplatovania atd. su znacne nekriticke... a riesenie akychkolvek problemov pre win daleko jednoduchsie... no nic, stejne je ubuntu zaujimave, takze skusam dalej, ale ako hlavny OS ho sotva budem niekedy pouzivat... ale prehravanie videa mi zhodou okolnosti bez akehokolvek zasahu bezi perfektne-mozno zalezi od zostavy, resp. sa biju? nekompatibilne aplikacie, kniznice? atd.
« Poslední změna: 31 Ledna 2008, 13:54:42 od hicadsum »

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: totem, vlc a video
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2008, 14:30:47 »
to hicadsum:
Taky jsem si ze začátku říkal, Ubuntu nebudu používat jako hlavní OS, ale člověk stále zkouší, zkouší, přichází na nové věcí a najednou si ani nevzpomeneš, kdy naposledy jsi WIN pustil ;D To je přesně můj případ.
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

kerberosk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 91
  • Život je otázkou priorit.
    • YAK studio : překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy
Re: totem, vlc a video
« Odpověď #6 kdy: 01 Února 2008, 20:19:55 »
nejprve k problému trhané, sekané video:

ve VLC jsem upravil NASTAVENI - NASTAVENI - VIDEO - OUTPUT MODULES na X11, jsou tam i jiné možnosti, hrál jsem s tím chvíli, navíc jsem nezávisle na tom doinstaloval "avifile" kodeky, takže vyzkoušejte co komu půjde

do diskuze:

ve 7.04 mi všechno kompletně funguje, windows zapínám už jen výjimečně kvůli programu Activ Studio pro interaktivní tabuli ... nechci tu ubuntu a linux do krve obhajovat, vím jaké jsou tu problémy a jak může běžný uživatel windows narazit ... ale uvádí mne do rozpaků, že zkusím nainstalovat vyšší verzi (udělat si na to 10gb particion byl při rozdělování disků dobrý nápad) a ono několik věcí z nepochopitelných důvodů nefunguje a člověk se dostavá do toho samého kolotoče hledání a špekulování a ptaní, jako když instaloval linux poprvé ... ale možná jsem jen lama
nb acer aspire 5103NWLMi, amd Turion 64 x2 (1.6 GHz, 1MB L2 cache), ati radeon X1300
openSUSE 11.3 Gnome
http://yakstudio.blogspot.com => překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy http://jendanet.blogspot.com => osobní blog

JohnyN

  • Host
Re: totem, vlc a video
« Odpověď #7 kdy: 01 Února 2008, 21:16:30 »
to hicadsum:
Taky jsem si ze začátku říkal, Ubuntu nebudu používat jako hlavní OS, ale člověk stále zkouší, zkouší, přichází na nové věcí a najednou si ani nevzpomeneš, kdy naposledy jsi WIN pustil ;D To je přesně můj případ.

Tiez som takto zacinal :-)
.. ale potom som si nechtiac nenaistaloval GRUB s inym distrom na NTFS disk s Windowsom, takze mam len Ubuntu. A do dnes som lenivy nainstalovat WinXP  ;D
a nejako mi ani nechyba..

.. dokonca minule chcel bratranec stiahnut nejaky WinCheater ci co na Windows a sa mi nechcelo skusat na NB s XP, tak som to pustil cez Wine a slo to lepsie ako na Windowse  :D

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: totem, vlc a video
« Odpověď #8 kdy: 02 Února 2008, 15:38:43 »
Dnes jsem si trochu pohrál s MPlayerem a už jsem vychytal ten zvuk. Už mi nejde opožděně. Vše je jak má být :D Teď ještě musím vychytat, aby mi to přehrávalo všechna DVD. Některé mi prostě nejdou pustit, ale to se časem taky podá ;) Jak už jsem tady psal, sice filmy si na Nbooku skoro nepouštím, ale když mi něco nejde, tak mě to hlodá a chci aby to šlo ;D
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.