Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linuxový tábor - průzkum trhu  (Přečteno 42267 krát)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #25 kdy: 18 Července 2008, 10:59:44 »
Tady ve FR znam jednu matfyzacku. Ma samozrejme popelniky a hlavu vetsi jak *censored* ;D
Vždycky se říkalo "Matfyzačka je chytrý a krázný"
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #26 kdy: 18 Července 2008, 13:51:21 »
Tak pár takových zamyšlení: 1) zvaž pro koho by to mělo být připravováno, jiný program by potřebovali ti co o Linuxu v životě neslyšeli, jiný zas ti co ho maj doma a používají ho.
2) Co když těch 50 míst se zaplní za půl dne a ty najdeš v emailu dalších 100 žádostí o navýšení kapacity?

A když už jste byli u toho matfyzu, když jsem byl na zápisu na Albeři, vedoucí nám otevřeně několikrát připomněli že my matematici a fyzici po nás zvládáme pobyt v přírodě bez problémů, ale pro informatiky jezdí obden sanitka. Takže bych taky bral v potaz tohle.

P.S.: doufám že se žádný informatik neurazí, ale stalo se to tak!
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #27 kdy: 18 Července 2008, 15:39:40 »
A když už jste byli u toho matfyzu, když jsem byl na zápisu na Albeři, vedoucí nám otevřeně několikrát připomněli že my matematici a fyzici po nás zvládáme pobyt v přírodě bez problémů, ale pro informatiky jezdí obden sanitka. Takže bych taky bral v potaz tohle.
To už je jejich tradiční hláška. A ty jsi který druh, matik nebo fyzik?
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #28 kdy: 18 Července 2008, 16:50:46 »
A když už jste byli u toho matfyzu, když jsem byl na zápisu na Albeři, vedoucí nám otevřeně několikrát připomněli že my matematici a fyzici po nás zvládáme pobyt v přírodě bez problémů, ale pro informatiky jezdí obden sanitka. Takže bych taky bral v potaz tohle.
To už je jejich tradiční hláška. A ty jsi který druh, matik nebo fyzik?

Byl jsem matematik před třemi lety, jen mě to moc nebralo, tak jsem ani nešel ke zkouškám.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Klíma Jan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
  • Debian Lenny + KDE
    • Klima8 site
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #29 kdy: 18 Července 2008, 19:02:25 »
jenze nedospeli stredoskolaci tam pojedou akorat chlastat 8)
Středoškoláci možná - linuxáci těžko. Ze svých zkušeností z matfyzu vím, jak takový člověk, co se v pubertě zajímá o linux vede společenský život - 90% z nic vidělo pivo a ženskou poprvé ve 20, po půl roce co bydleli na koleji.

Nikoho se nechci dotknout, ale takový byl stav v roce 1999.

P.S: Sám jsem jednou byl na fyzikálním táboře a moc se tam teda nechlastalo. Jo, ale za to na hudebním táboře ...  ;)

mno s tim od 20 let nevím... ale také si myslím, že lidé co jsou kolem linuxu jsou trochu slušnější...
Nejtězší je na linuxu pochopit to, jak je to jednoduché

Pavel Půlpán

Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #30 kdy: 18 Července 2008, 19:05:08 »
Kua Hase, ty máš doma křišťálovou kouli či co? :D

col_boggy

  • Host
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #31 kdy: 18 Července 2008, 19:57:11 »
...ale také si myslím, že lidé co jsou kolem linuxu jsou trochu slušnější...
a jak jsi na to přišel? že si nemusí dokazovat, že jsou c00l ma5terz 4ever a vista ruulezzz? já zase znám jednoho člověka, co má ubuntu jen proto, aby machroval s tím, že má "ty linuxy" a že zná nazpaměť celou konfiguraci svého počítače včetně podložky pod myš a hrnku od kafe (+ "že nevíš, co se stane, když do terminálu napíšeš "sudo apt-get install super-tux?" apod.[btw, zjistil jsem, že na tohle je dobrá odpověď: "a že ty nevíš, co se stane, když tam napíšeš sudo rm -rf /? ;)"])

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #32 kdy: 18 Července 2008, 20:37:54 »
Citace
Ja jsem slysel, ze ti co chodi na mat-fyz maji hranatou hlavu...Je to pravda?
V mojom pripade nastastie nie... ;D (aj ked tam este nestudujem, v septembri nastupujem do prvaku)
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #33 kdy: 18 Července 2008, 23:14:26 »
Velmi vítám tuto aktivitu. Jen se nám diskuze trochu zvrhla :-)
Hlavní je sehnat ty lidi co by zajistili odbornou stránku. Já mohu nabídnout drobné zkušenosti s pořádáním takovýchto táborů a přípravu doprovodných věcí - hry (ne na PC) atd.
Věk určitě 15+, pod 15 jsou větší komplikace se zákony a zodpovědností.
Celkem by mě zajímali zkušenosti účastníků z podobných táborů (hudební). Co bylo dobré, co otrava atd.
Tábor by měl  být hlavně pro začátečníky, ale nic nám nebrání udělat pokročilou skupinu.
Celým táborem by mohl probíhat nějaký projekt, třeba něco s Battle of Wesnoth nebo jinou open hrou.
Chování musí mít nějaká pravidla a když uděláme dobrý program tak by nemusel být problém.
Ubuntu 17.04.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #34 kdy: 18 Července 2008, 23:17:07 »
Kua Hase, ty máš doma křišťálovou kouli či co? :D
Nemam prasatko nemam, ale vedel sem, ze ty tabory jsou dobra myslenka, pac zajem o linux je veliky a spousty lidi odrazuje nejake studium - potrebuji nazorny priklad. Taky se tak trochu pohybuju v soubiznisu a ono je to furt o tom samym...
Ten prvni tabor vsak musi byt super pripravenej - pak uz si to udela reklamu samo.
1. musi to vest sehrana parta - staci 3-4 sikovni lektori, kteri obsahnou vsechny oblasti - od prednasek az po chod tabora vcetne organizace kultury
2. nesmi to byt delane nudnym stylem - porad to musi frcet zabavnym stylem
3. ucastnici se musi podilet na chodu tabora - vcetne kuchyne, uklidu atd - formou sluzeb (jak ve skautu) - pac aj tohle lidi zdruzuje a vytvari celkovou pohodu
4. tabor by mel byt dal od "civilizace" a je potreba i volnou zabavu a chlastani delat spolecne - musi tam byt rad - budicek, vecerka...V opacnem pripade by se ucastnici vraceli po ranu ze vselijakejch tahu za holkama a z linuxu by byl prd.. Takze by bodly naki kytaristi, taboracky, spolecne posezeni - a chlast v rozumne mire taky spolecne nakoupit a donest na misto sezeni...Nehlede na to, ze tam budou i nezletili - tak by to mohlo smrdet pruserem...
V postate jak uz sem napsal: ucastnici se musi podilet na celkovym chodu a nebyt obsluhovani...To je podle me zaklad vseho!
At se na me za tyhle rozumy organizator nezlobi - ja se toho urcite nezucastnim, ale mel jsem uz s podobnyma akcema co delat, tak si myslim, ze vim jak na to ;D   
« Poslední změna: 18 Července 2008, 23:24:01 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #35 kdy: 19 Července 2008, 00:58:47 »
...
3. ucastnici se musi podilet na chodu tabora - vcetne kuchyne, uklidu atd - formou sluzeb (jak ve skautu) - pac aj tohle lidi zdruzuje a vytvari celkovou pohodu
4. tabor by mel byt dal od "civilizace" a je potreba i volnou zabavu a chlastani delat spolecne - musi tam byt rad - budicek, vecerka...V opacnem pripade by se ucastnici vraceli po ranu ze vselijakejch tahu za holkama a z linuxu by byl prd.. Takze by bodly naki kytaristi, taboracky, spolecne posezeni - a chlast v rozumne mire taky spolecne nakoupit a donest na misto sezeni...Nehlede na to, ze tam budou i nezletili - tak by to mohlo smrdet pruserem...
V postate jak uz sem napsal: ucastnici se musi podilet na celkovym chodu a nebyt obsluhovani...To je podle me zaklad vseho!
At se na me za tyhle rozumy organizator nezlobi - ja se toho urcite nezucastnim, ale mel jsem uz s podobnyma akcema co delat, tak si myslim, ze vim jak na to ;D   

Zajímavý pohled na věc (jinak děkuji za předávané zkušenosti)... Já jsem teda myslel, že by to bylo v civilizované budově i s plnou penzí, ale tohle zní taky zajímavě :) Jinak bych to viděl na početnější skupinu organizátorů (tak pět, šest) více specializačních - hodilo by se to i na přípravu programu (zatímco se "děcka" budou věnovat linuxu pod vedením linuxového vedení, zbytek připravuje venku program :P)
Takže je tady někdo "konektován" na linuxové odborníky a ochoten zařídit odborný program?
Napojení na nějakou open hru zní docela dobře...
Jinak já osobně za cílovou skupinu považuju středoškoláky se zájmem o linux (a předpokládám, že člověk který chce jet na linuxový tábor už si linux nainstaloval - ale třeba skončil u [v náhledu "dovnitř"])

Jo a řád by byl určitě - jenom váhám, jestli ho vydat pod GNU/GPL licencí ;D
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Pavel Půlpán

Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #36 kdy: 19 Července 2008, 08:30:57 »
4col_boggy: Nic? :D
Kód: [Vybrat]
valhalla diwoczaak # rm -rf /
rm: cannot remove root directory `/'
valhalla diwoczaak #

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #37 kdy: 19 Července 2008, 08:50:48 »
Jo jiste se to da zorganizovat i komfortne s plnou penzi. Tvoje varianta mi vsak spis pripada, jak skoleni informatiky, ktere firmy delaji pro sve "kancelarske krysy"...Rozdil vsak bude jednoznacne v cene toho "tabora" (coz si myslim, ze u teenageru nebude zanedbatelna vec), ale hlavne v udrzeni duchovna, komunity, spolecneho nadseni...Myslim, ze pouzivani Linuxu skyta urcity "nabozensky faktor" (neber to doslovne), co je pro ten tabor velice dulezita vec a obavam se, ze by tahleta sila byla u toho plnopenzijniho tabora o hodne slabsi... Nikdy totiz nemuzes zarucit, ze vsichni prihlaseni budou pro Linux stejne zapaleni (prihlasi se tam treba i par lidi z nudy, anebo je tam "uklidi" rodice aby si oddechli). Teda to zapaleni pro vec a duchovno se bude muset vytvaret i behem tabora a prave tady je uzitecnej ten skautskej pristup - sluzby, povinnosti, rad - a z toho plynouci kamaradstvi. Nevim, jestli mi rozumis... 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

col_boggy

  • Host
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #38 kdy: 19 Července 2008, 09:41:08 »
4col_boggy: Nic? :D
Kód: [Vybrat]
valhalla diwoczaak # rm -rf /
rm: cannot remove root directory `/'
valhalla diwoczaak #


sh*t. co jsem napsal špatně?  :-\ když jsem se díval na youtube, co to má za důsledky, tak to tam bylo psáno právě takhle... ledaže bys tam nenapsal to "sudo", to by to vysvětlovalo - bez rootovských práv by to asi hlavní složku mazat nemělo. když jsem to tu osobu donutil udělat, tak to ztroskotalo na tom, že při zadávání neviděl heslo a nevěřil mi, že se nezobrazuje z bezpečnostnch důvodů.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #39 kdy: 19 Července 2008, 13:13:58 »
Jo jiste se to da zorganizovat i komfortne s plnou penzi. ... Teda to zapaleni pro vec a duchovno se bude muset vytvaret i behem tabora a prave tady je uzitecnej ten skautskej pristup - sluzby, povinnosti, rad - a z toho plynouci kamaradstvi. Nevim, jestli mi rozumis... 
Myslím, že rozumím celkem dobře - jen mě to původně nenapadlo :P Teď to beru jako celkem možnou variantu, jen přemýšlím, s čím se bude muset krýt vaření aby ti, co vaří, o nic moc nepřišli a ti, co nevaří se nenudili :(
« Poslední změna: 19 Července 2008, 13:17:09 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Pavel Půlpán

Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #40 kdy: 19 Července 2008, 13:18:33 »
4col_boggy: To nemá s rootovskými právy nic společnýho. ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #41 kdy: 19 Července 2008, 15:19:11 »
Jo jiste se to da zorganizovat i komfortne s plnou penzi. ... Teda to zapaleni pro vec a duchovno se bude muset vytvaret i behem tabora a prave tady je uzitecnej ten skautskej pristup - sluzby, povinnosti, rad - a z toho plynouci kamaradstvi. Nevim, jestli mi rozumis... 
Myslím, že rozumím celkem dobře - jen mě to původně nenapadlo :P Teď to beru jako celkem možnou variantu, jen přemýšlím, s čím se bude muset krýt vaření aby ti, co vaří, o nic moc nepřišli a ti, co nevaří se nenudili :(
mozna primo to vareni je extrem - kdo by ty gebuziny zral ;D Nejak se to urcite skloubit da - asi nejvetsi problem bude zajisteni site v nejake chatkove rekreacni oblasti - nejakej silnej router pres adsl ???
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #42 kdy: 19 Července 2008, 15:50:44 »
nebo aspon router a nektera bezdrastova technologie - ufon nebo o2
viz http://koppel.cz/cdmawifi/hardware
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #43 kdy: 19 Července 2008, 20:04:00 »
Největší problém vidím v organizaci. Nemohlo by v tomto nějak pomoci Ubuntu sdružení? Nemyslím financování, ale zamluvení místa, sehnání přednášejících apod. Taky myslím, že rodiče účastníků by byli raději, kdyby to pořádala nějaká taková organizace, než jen neznámá parta lidí.

Vlastní zkušenost jako účastník mám jednak s klasickými tábory pro děti a nyní i se soustředěním F a M olympiády, které se táboru také trochu podobalo. Na soustředění jsme měli plnou penzi v kempu, kde jsme bydleli v budově, bylo tam dost odborného programu, ale i zábavy. Jedna možnost by byla tento tábor uspořádat v podobném stylu.

Byl bych spíše pro tu formu, kde by se účastníci přímo podíleli na chodu toho tábora. Vaření (zvlášť pro tolik lidí) je už ale trochu moc, navíc by to zabralo opravdu hodně času, který by určitě všichni rádi využili jinak. Ale třeba nějaká příprava, třeba škrabání brambor, chození na dřevo (pokud by to bylo opravdu jak říkám "mimo civilizaci"), omývání nádobí a podobné věci klidně.

S obsahem přednášek je dost velký problém, protože každý tam jede s jinými znalostmi. Stejně tak na již zmiňovaném soustředění, někteří neměli z přednášek nic, protože už to všechno dávno znali, jiné to bavilo a další tam jen zděšeně seděli a ničemu nerozuměli.
Řešení by bylo třeba účastníky rozdělit na dvě skupiny, každá by měla trochu jiný odborný program a v ostatním programu by se spojily.

Bylo by připojení na internet opravdu nutné? Nemyslím, že by si tam většina účastníků přinesla notebook. Ale pokud by to bylo potřeba, třeba by se dalo zařídit u nějakého poskytovatele na tu krátkou dobu WiFi připojení, které někdy bývá i v rekreačních oblastech.

Mimochodem, opravdu si tu nikdo nemyslí, že by se to nedalo přežít bez alkoholu? To je totiž zatím jediná věc, která mi v současné diskusi jako abstinentovi vadila...

Tak bych to viděl já. Pokud by se něco takového konalo, určitě bych se moc rád zúčastnil.

Pavel Půlpán

Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #44 kdy: 19 Července 2008, 20:07:36 »
Alkohol je metla lidstva... 8)

PS: Včera jsem dal v knajpě jenom 7 piv. :D

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #45 kdy: 19 Července 2008, 20:16:41 »
ja si myslim, ze by to bez alkoholu slo... otazka je, jestli si totez budou myslet i ucastnici...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Klíma Jan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
  • Debian Lenny + KDE
    • Klima8 site
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #46 kdy: 19 Července 2008, 20:20:37 »
všechno jde bez chlastu
Nejtězší je na linuxu pochopit to, jak je to jednoduché

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #47 kdy: 19 Července 2008, 20:24:20 »
tak s touto myslenkou nemohu souhlasit... me osobne vsechno bez chlastu nejde ;D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #48 kdy: 19 Července 2008, 23:50:12 »
K alkoholu: Osobně jsem příležitostný abstinent - takže taky moc nepiju, viděl bych to na nějakou rozumnou domluvu - pro starší osmnácti jedno denně, pro mladší nevim (spíš bych se klonil k tomu, že nic), pokud někdo kouří, tak ať se s tim někam schová atp. Se znalostma je to pravda, ale pak by moh bejt problém sehnat vlastně dvojnásobek toho odborného programu...

Jinak mě těší živost tohoto threadu - je vidět, že minimálně nějaký zájem je.

K Ubuntu sdružení - samozřejmě by šlo se pokusit někoho angažovat na odborný program, nevím, jak s tím místem a "celkovou organizací" - s tím bych se možná klidně přifařil k nějaké oraganizaci zabývající se práci s mládeží (třeba nějaké DDM)...

S připojením na internet - o tom jsem taky přemýšlel... Dokáží linuxáci přežít bez internetu? Kromě toho, že by ho chtěli účastníci, byl by internet prospěšný pro program? Spíš se kloním k tomu internet mít, ale jen pro program (aby pak lidi místo táboráku nebrouzdali :P)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #49 kdy: 20 Července 2008, 00:18:32 »
Zase k alkoholu!
Jisteze by byla prohibice pro vec lepsi, ale...Nemuzeme prece chtit najednou zmenit vsecko a nanutit NEZNAMYM mladym lidem az takovou hranici! Ono tabory (at sou jakekoli) nejsou jenom o tom predmetu (Joga, linux, skaut...) ale taky a predevsim o dobrodruzstvi a kamaradstvi - a taky o letnich laskach?? Tomuto vsemu by se meze klast nemeli - spis by se to mohlo vyvazit jinym programem a ten chlast predevsim udrzet pod kontrolou tim, ze by to taky byla spolecna akce! Teda: treba 3 vecery abstinence a na 4 vecer taborak a 1 becka -kdyz se to dopije, tak je proste konec chlastani! Taky je potreba bohuzel stanovit jasne pravidla za prestupky, vcetne vylouceni! Muj otec napriklad vede jako cvicitel kazdorocne tabory Jogy v jedne chate na Polane (chata pod Hrbom) - asi 7 km pesky z posledni dediny (Lubietova). kazdorocne se mu tam hlasi moc lidi a on musi hodne zajemcu kvuli kapacite odmitnout. Samozrejme ze si pri tom vybira ty, o kterych vi, ze tam dou za tou Jogou a ne se jenom pobavit...Presto, i kdyz vetsinu ucastniku zna, se mu tam nas.re u kazdeho turnusu i par lidi, kteri bud chteli zabit nudu, nebo zazit neco "jineho", nekomu to treba doporucila vestice-ze se jeho zivot zmeni...atd atd. Takze prijde i na vyhazovy, pac kdyz to duchovno nekdo rozvraci, tak muze nadelat paseku - je lepsi ho poslat dom! je teda treba vzit v potaz i takovehle problemy.
Samozrejme s mladezi je to jine - ta se da tvarovat, zaujmout, motivovat - prave proto jim je potreba hodit na krk taky odpovednost za cely chod tabora, pac tam pak nastane zdrava rivalita a taky vzajemna kontrola (vedouci na plnopenzijnim tabore to proste NEUHLIDA). Pokud to budou decka -18, tak samozrejme cely tabor bez chlastu - presto se pripravte, ze tam proste nekdo ozraly urcite bude! Neni to lehky projekt...     
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.