Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu a vzdálené zálohování  (Přečteno 1297 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Ubuntu a vzdálené zálohování
« kdy: 07 Března 2018, 11:19:43 »
Zdravím, výborný Crashplan home bude končit (www.crashplan.com) a tak se zajímám o zálohování.

Potřebuji soustavně (automaticky a bezobslužně, blbuvzdorně, na pozadí, neviditelně apod.) zálohovat 6 strojů (/homy data cca 30-120GB) s Ubuntu na přes internet a data ukládat na jednom stroji, kterej běží furt a je v síti s diskovým polem. To vše zadarmo.

Díky za rady a tipy.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Ubuntu a vzdálené zálohování
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2018, 12:10:28 »
Déjà Dup nevyhovuje?
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Ubuntu a vzdálené zálohování
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2018, 12:11:47 »
Déjà Dup nevyhovuje?

Díky, jdu to vyzkoušet. Měl jsem představu, že komplet zálohování (a nastavováni zálohování) všech různě vzdálených strojů budu ovládat z jednoho mého...  :-)

To asi neumí...

Ale není nebezpečné vystrčit moje diskové pole pro zálohování vzdálených počítačů přes FTP na internet na veřejnou adresu? SSH ani WebDAV neumím...

« Poslední změna: 09 Března 2018, 14:55:47 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Ubuntu a vzdálené zálohování
« Odpověď #3 kdy: 04 Října 2018, 09:25:52 »
Ale není nebezpečné vystrčit moje diskové pole pro zálohování vzdálených počítačů přes FTP na internet na veřejnou adresu? SSH ani WebDAV neumím...

Prosím poraďte, díky.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Ubuntu a vzdálené zálohování
« Odpověď #4 kdy: 04 Října 2018, 17:34:23 »
FTP nebezpečné je. Už jen proto, že klidně komukoliv přizná, že existuje. A tak stroje prohledávající net zjistí, že někde je FTP, pak zaúkolují zombie swarm a zombíci střídavě posílají dotazy na NAME a PASSWORD tak dlouho, až se dílo podaří.

Používám SSH. Za domácí úkol naučit = ztráta cca 2 hodiny (předpoklad osobně pro Vás). Mám nastavené na domácím serveru, aby mi jednou denně posílal zálohu přes SFTP, tedy SSH přenos. Tam to řídí PHP... nějak přes CRON... CRON zase neumím já a ano, jsem líný. Jednou denně mi taky můj noťas testuje, jestli je server online, kdyby nebyl, spustí server po síti a za deset minut si sám natahá zálohu.

Tak nějak to funguje. Na serveru si v administraci přes web mohu nastavit parametry záloh, jako časy, složky, počet držených záloh. CRON pak jen spouští další PHP script, který toto vše vykonává. Nastavené parametry neukládám do DB, ale do souboru. Jelikož si stím často hraji a měním tvar dat, je to pro mne flexibilnější.

Moje zálohy však nejsou tak vymakané jako přes DEJADUP. Je to čistá kopie. Zato funguje, což mi u DEJADUP taky šlapalo, ale jen do první změny nastavení. Smazání a znovuvytvoření zálohovacího adresáře mi taky DEJADUP rozbilo a nepomohl ani reinstal, včetně použití BLEACHBIT či ručního prohledání HDD na zbytky DEJADUPu.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Ubuntu a vzdálené zálohování
« Odpověď #5 kdy: 09 Října 2018, 09:45:00 »
FTP nebezpečné je. Už jen proto, že klidně komukoliv přizná, že existuje. A tak stroje prohledávající net zjistí, že někde je FTP, pak zaúkolují zombie swarm a zombíci střídavě posílají dotazy na NAME a PASSWORD tak dlouho, až se dílo podaří.

Používám SSH. Za domácí úkol naučit = ztráta cca 2 hodiny (předpoklad osobně pro Vás).

Díky, naučím se s SSH.

Problém je, že moje úložiště (D-link) umí je sdílení

CIFS
FTP
NFS
WebDAV

Co doporučujete pro deja-dup zálohu přes internet?
« Poslední změna: 10 Října 2018, 10:11:20 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.