Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak nainstalovat skype  (Přečteno 3495 krát)

ratusdek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Jak nainstalovat skype
« kdy: 27 Března 2015, 23:18:46 »
Zdravím, chtěl bych vás poprosit, zda byste mi pomohli s instalací skypu. Nejsem v tomto systému zběhlý, umím jen základní věci. Vím, že mám systém debian. Pomůže prosím někdo?

geofre

Re:Jak nainstalovat skype
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2015, 23:29:51 »
Zdravím, chtěl bych vás poprosit, zda byste mi pomohli s instalací skypu. Nejsem v tomto systému zběhlý, umím jen základní věci. Vím, že mám systém debian. Pomůže prosím někdo?
Víte jak se používá vyhledávání?? Je k tomu takové to políčko vpravo nahoře... Skype se tu řešil už asi tisíckrát, tak zkuste nejprve hledat ;-)
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Jak nainstalovat skype
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2015, 10:53:01 »
Doporučuji zejména začátečníkům nejprve hledat řešení problémů na Wiki Ubuntu. A Wiki doporučuji nejen při hledání řešení, ale vůbec pro jakýsi obecný přehled.
Odkaz na ten Skype:
http://wiki.ubuntu.cz/programy/internet/audio-video_komunikace/skype

Kromě toho, že Váš systém je Debian je dobré vědět taky o jakou verzi jde a hlavně (zvlášť u toho Skype) jestli je 32 nebo 64-bitová.
Verze systému se zjistí příkazem v terminálu:
Kód: [Vybrat]
lsb_release -aVerze jádra a architektůra:
Kód: [Vybrat]
uname -a
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

ratusdek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Jak nainstalovat skype [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2015, 13:59:51 »
Skype jsem úspěšně nainstaloval. Mockrát děkuji za radu, jak už jsem věděl typ systému, tak už to bylo lehké najít.

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:Jak nainstalovat skype
« Odpověď #4 kdy: 31 Března 2015, 16:39:54 »
Skype je jen v 32-bitové verzi.. nejjednodušší je stáhnou dynamic verzi ze stránek skype v README je stručný popis instalace, a nakonec doinstalovat potřebné knihovny....

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install alsa-lib.i686 fontconfig.i686 freetype.i686 glib2.i686 libSM.i686 libXScrnSaver.i686 libXi.i686 libXrandr.i686 libXrender.i686 libXv.i686 libstdc++.i686 pulseaudio-libs.i686 qt.i686 qt-x11.i686 zlib.i686 qtwebkit.i686

a měl by normálně fungovat.


Já s ním mám jen drobný problém a to ten, že když poslouchám music z přehrávače nebo koukám na film a přijde mi zpráva, tak se mi na chvíli zastaví přehrávání skype mi zahraje že mi přišla zpráva a pak zase hraje přehrávač. Kdyby někdo věděl jak udělat aby se mi mezi tím nezastavoval přehrávač byl bych vděčný... ale oznámení že mi přišla zpráva chci! řešení vypnou upozornění nechci :-D
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

Steklý L.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Jak nainstalovat skype
« Odpověď #5 kdy: 21 Září 2015, 14:40:56 »
Zdravím používám Kubuntu 14.04 32 bit, jsem další začátečník. Zkoušel jsem různé tipy a způsoby jak nainstalovat Skype a zatím neúspěšně.
Nejdříve jsem si stáhl verzi pro distribuci ubuntu 10.04 32 bit - instalační program se rozeběhl, hláška hotovo, ale skype nemám. Zkusil jsem prohledat složky v commanderu, zda se tam aspoň nainstalovali - nic jsem nenašel.
Poté jsem zkusil druhou verzi pro ubuntu 12.04 (multiarch) - to stejné - nic!
Přidal jsem si do centra softwaru zdroj: http://www.skypelive.com/cs/download-skype/skype-for-linux/downloading/?type=ubuntu32 - nic jsem nenašel.
Našel jsem nějaké návody i na youtube jak nainstalovat skype přes terminál - asi jsem naprostý analfabetický deb....! - Nic!
Hledal jsem na fóru a obdivuji lidi, kteří ho rozeběhli, zaregistroval jsem se abych mohl lépe vyhledávat můj problém se skype. Prohlídl si wiki a návod na instalaci - upřímně to už si ze mne děláte pr...l.
Na tomto vlákně jsem našel jiný způsob. Zkusil jsem ho - rozbalil jsem stažený soubor a zkusil nakopírovat v commanderu složky. Ale objevila se mi hláška "chyba při kopírování, přenos zamítnut". !!!
Jsem už na dně :-) a proto prosím o radu.
Děkuji L.S.
« Poslední změna: 21 Září 2015, 14:45:28 od Steklý L. »

kufrbuntu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re:Jak nainstalovat skype
« Odpověď #6 kdy: 27 Září 2015, 10:34:08 »
Já jsem vždy instaloval Skype následujícím způsobem jednoduše a bez jediného problému
1.  Ve zdrojích softwaru si zaškrtnout "Partneři Canonicalu"
2.  V terminálu
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
sudo apt-get install skype
Linux nutí lidi přemýšlet, proto má menšinový podíl oproti Windows.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Jak nainstalovat skype
« Odpověď #7 kdy: 27 Září 2015, 10:56:30 »
Jj, spusti centrum softveru ubuntu, upravit-zdroje softveru. V novo otvorenom okne, zalozka dalsi softver a tam zafajkni partneri canonicalu a nezavisle. Pri vypinani tohto okna sa ta to opyta ci chces obnovit zoznam balikov a tam daj ano. Po obnove balikov v softvare centre zadaj vo vyhladavani skype a ako prve ti to ponukne klient for skype VOIP ... . To nainstaluj.

Alebo po obnove balickov to co pise kufrbuntu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Steklý L.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Jak nainstalovat skype
« Odpověď #8 kdy: 04 Října 2015, 20:21:47 »
Děkuji - funguje!
Už jsem dnes chtěl vyzkoušet různé alternativy ale najít program aby fungoval jak na Kubuntu 32 bit a woknech je velice složité.
Partneři Canonicalu jsem měl zafajfkované, ale skype se mi neobjevil v Muon Discoveru, tak jsem myslel, že mi to takto fungovat nebude.
Vyzkoušel jsem terminál dle kufrbuntu a funguje.
Děkuji moc.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Jak nainstalovat skype
« Odpověď #9 kdy: 04 Října 2015, 21:16:21 »
Pozri tam teraz. Ak sa ti neobnovil zoznam balikov tak si to nemohol vidiet. Po sudo apt-get update sa ti zoznam balikov obnovil.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Steklý L.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Jak nainstalovat skype
« Odpověď #10 kdy: 09 Října 2015, 09:06:27 »
V muon discoveru se mi skype stále neobjevuje i když mám už funkční Skype 4.3 nainstalovaný
......... což mi nevadí
mohlo by se toto vlákno zamknout, protože se to podařilo i mně

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.