Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pojďme pomoct zlepšovat Unity  (Přečteno 38247 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« kdy: 29 Listopadu 2010, 19:04:56 »
Unity je zatím v hrozném stavu, ale už je to asi nevyhnutelná budoucnost Ubuntu, takže bychom se měli alespoň co nejvíc snažit, aby to bylo co nejvíc použitelné. Nyní je pro to nejpříhodnější čas, protože se teprve formuje. Proto je potřeba zasypat vývojáře uživatelskou odezvou. Pokud se vám přijde, že je v Unity něco špatně řešené, klidně to nahlašte jako bug.

Já jsem takto nahlásil globální menu: https://bugs.launchpad.net/unity/+bug/682788
Pokud s tím souhlasíte, připojte se bugu, bude mít větší váhu. A pokud nahlásíte nějaký problém, hoďte ho taky sem, ať se můžou ostatní taky připojit.

Kedrigern

Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2010, 19:29:24 »
Super, díky moc. Připojil jsem se. A konečně se snad naučím používat LaunchPad.

oyankee

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2010, 22:15:52 »
Podle toho, co jsem zatím vyzkoušel, je unity jeden velkej bug. Jako na práci mi to fakt zatím jako koncept nepřijde dobrý. Spíše obtěžující. Samozřejmě je to třeba otázka zvyku. Máte někdo nějaké info, co je u unity cílem? Jestli sjednotit některé prvky ovládání nebo sjednotit uživatele proti unity? :-)
No, něco poreportujem.

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2010, 21:20:51 »
mne unity prijde prehladnejsie (ak neni viac rovnakych okien), cielom je dat ubuntu novu tvar podla mna a aj idu vlastnou cestou, mne sa to paci

oyankee

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2010, 21:58:03 »
Ja myslim, ze i bude. Ovsem, zatim ji vyuzivat nemohu. Napriklad bluefish s bezici unity nema menu :-).

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2010, 22:50:36 »
Unity som si nainštaloval a používam pár dní a myslím, že ak sa vychytajú muchy(ako nastavenie panelu, mne osobne tam chýba rýchly prístup k Harddiskom na pc, alebo ergonómia menu programu kde sa dávajú do vrchného panelu - to by malo byt iba pri maximalizovanom okne) Inak sa mi Unity celkom páči.

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #6 kdy: 15 Prosince 2010, 20:23:31 »
Podle toho, co jsem zatím vyzkoušel, je unity jeden velkej bug. Jako na práci mi to fakt zatím jako koncept nepřijde dobrý. Spíše obtěžující. Samozřejmě je to třeba otázka zvyku. Máte někdo nějaké info, co je u unity cílem? Jestli sjednotit některé prvky ovládání nebo sjednotit uživatele proti unity? :-)
No, něco poreportujem.
Není to proti unity, ale proti Ubuntu. Konečně se mi nová tvář ubuntu začala líbit, všechno bylo vychytané a dobré a najednou BUM, všechnu práci zahodí a dělají na úplně něčem novém - Unity.
Pokud bude mít Ubuntu Unity, tak s Ubuntu definitivně končím a přecházím na jiné distro, které bude mít alespoň "čisté" Gnome 3 (alias gnome shell)....
Doufám jen, že to s tím Unity je fakt jenom špatný vtip a nakonec tam bude "jenom" gnome shell - bez nějakého "přiblblého" balastu, který je akorát tak pro tupé ovce. Vždyť Unity nechtěl nikdo ani na netbooku, natož na desktopu, nechápu a jsem vážně zhnusen.
No a taky nechápu, jak se to někomu může líbit????

PS: Příští moje distro bude asi jeden s kandidátů - Debian, openSuse, Fedora. (nebo Kubuntu :-), ale to raději Fedoru, za to, co nám Ubuntu udělalo.... palec dolů pro Ubuntu!

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #7 kdy: 16 Prosince 2010, 09:17:32 »
Podle toho, co jsem zatím vyzkoušel, je unity jeden velkej bug. Jako na práci mi to fakt zatím jako koncept nepřijde dobrý. Spíše obtěžující. Samozřejmě je to třeba otázka zvyku. Máte někdo nějaké info, co je u unity cílem? Jestli sjednotit některé prvky ovládání nebo sjednotit uživatele proti unity? :-)
No, něco poreportujem.
Není to proti unity, ale proti Ubuntu. Konečně se mi nová tvář ubuntu začala líbit, všechno bylo vychytané a dobré a najednou BUM, všechnu práci zahodí a dělají na úplně něčem novém - Unity.
Pokud bude mít Ubuntu Unity, tak s Ubuntu definitivně končím a přecházím na jiné distro, které bude mít alespoň "čisté" Gnome 3 (alias gnome shell)....
Doufám jen, že to s tím Unity je fakt jenom špatný vtip a nakonec tam bude "jenom" gnome shell - bez nějakého "přiblblého" balastu, který je akorát tak pro tupé ovce. Vždyť Unity nechtěl nikdo ani na netbooku, natož na desktopu, nechápu a jsem vážně zhnusen.
No a taky nechápu, jak se to někomu může líbit????

PS: Příští moje distro bude asi jeden s kandidátů - Debian, openSuse, Fedora. (nebo Kubuntu :-), ale to raději Fedoru, za to, co nám Ubuntu udělalo.... palec dolů pro Ubuntu!

BOjím se, že kvůli Unity (novince) bude doposud vymakané Ubuntu zase jedno velkě předAlfa distro. Silně uvažuju o tom, že buď zůstanu na 10.10 do té doby než přestanou aktualizace a nebo než nějaký probram nezestárne tak, že budu chtít novější, a nebo že přejdu na jinou distribuci s Gnome, pravděpodobně Fedora nebo Debian.
Je mi to teda fakt dost líto. od 11.04 jsem si hooodně sliboval a těšil se, ale takhle... asi pápá (něco)buntu .
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #8 kdy: 16 Prosince 2010, 17:53:56 »
Ubuntu musí být mnohem konzervativnější, jinak mu v nejbližších letech začnou ubývat uživatelé. Posledních pár let se objevila spousta regresí. Mnohé z toho, co dřív spolehlivě fungovalo, začlo blbnout a mám dojem, že chybí lidé na tak základní věci, jako jsou překlady, návody apod.

V této situaci považuji za naprosto nevhodné, aby se přecházelo na nové desktopové prostředí, které není ověřené léty používání. Na unity teď ještě není čas.

Teď nevím, jestli mám unity zkoušet zlepšovat, nebo hlasitě odmítat s nadějí, že ji odloží. Zdá se mi, že je nejvhodnější obojí najednou. Snad poprvé mám o vývoj Ubuntu vážnou starost.

Canonical mi připadá jako lumík dobrovolně se vrhající ze skály. Nová verze by se měla jmenovat Labile Lemming.
« Poslední změna: 16 Prosince 2010, 17:57:41 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #9 kdy: 17 Prosince 2010, 15:05:43 »
Ubuntu musí být mnohem konzervativnější, jinak mu v nejbližších letech začnou ubývat uživatelé. Posledních pár let se objevila spousta regresí. Mnohé z toho, co dřív spolehlivě fungovalo, začlo blbnout a mám dojem, že chybí lidé na tak základní věci, jako jsou překlady, návody apod.

V této situaci považuji za naprosto nevhodné, aby se přecházelo na nové desktopové prostředí, které není ověřené léty používání. Na unity teď ještě není čas.

Teď nevím, jestli mám unity zkoušet zlepšovat, nebo hlasitě odmítat s nadějí, že ji odloží. Zdá se mi, že je nejvhodnější obojí najednou. Snad poprvé mám o vývoj Ubuntu vážnou starost.

Canonical mi připadá jako lumík dobrovolně se vrhající ze skály. Nová verze by se měla jmenovat Labile Lemming.
Bohužel mám naprosto stejné pocity ::)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #10 kdy: 18 Prosince 2010, 20:50:57 »
Oproti vám jsem v Ubuntu nováček, ale nainstaloval jsem si Natty Narwhal i s Unity a musím říct, že oproti testovací verzi Mavericku mi to funguje o hodně líp. A Unity mi taky nepřijde tak špatné. Jasně že na všecko nové si musí každý zvyknout (a každá změna může bolet), na druhou stranu nelze zůstávat stále konzervativní a zůstat v "zastaralém" prostředí desítky let (teď sice přeháním ale stejně).
Zadruhé - v Natty má být možnost výběru i standartního Gnome-Panelu (což tam i je při volbě sezení), takže kdo nechce Unity, nemusí to používat.
Samozřejmě, zatím je Unity těžko použitelné (viz přístup k aplikacím), ale to se jistě zlepší, stále je jenom v Alpha vydání.
Nakonec přeji stejně jako ostatní Ubuntu hodně úspěchů a uživatelům trpělivosti při přechodu... Snad se to vyplatí.
« Poslední změna: 18 Prosince 2010, 20:53:24 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Martingt89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #11 kdy: 19 Prosince 2010, 17:23:32 »
Po dlhsej dobe som skusil nainstalovat ubuntu 11.04 s unity...
Moje postrehy:
Klady: Lavy panel je pekny, pekne sa skovava, pokial je spustenych viac instancii programu po kliknuti na ikonu sa pekne zobrazia len dane programy
Zapory: Spustanie aplikacii (otvorenie priecinku so subormy - neprijatelne), globalne menu - pri fullscreen OK ale pri minimalizovanych aplikaciach des..., upozornenia (tray oblast) - nie je... Lavy panel by potreboval nahlady (nieco ako dockbarX)

Som zvedavy co s tym este spravia...

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #12 kdy: 20 Prosince 2010, 10:00:49 »
Ubuntu musí být mnohem konzervativnější, jinak mu v nejbližších letech začnou ubývat uživatelé. Posledních pár let se objevila spousta regresí. Mnohé z toho, co dřív spolehlivě fungovalo, začlo blbnout a mám dojem, že chybí lidé na tak základní věci, jako jsou překlady, návody apod.

V této situaci považuji za naprosto nevhodné, aby se přecházelo na nové desktopové prostředí, které není ověřené léty používání. Na unity teď ještě není čas.

Teď nevím, jestli mám unity zkoušet zlepšovat, nebo hlasitě odmítat s nadějí, že ji odloží. Zdá se mi, že je nejvhodnější obojí najednou. Snad poprvé mám o vývoj Ubuntu vážnou starost.

Canonical mi připadá jako lumík dobrovolně se vrhající ze skály. Nová verze by se měla jmenovat Labile Lemming.
Bohužel mám naprosto stejné pocity ::)

I já to cítím podobně.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #13 kdy: 20 Prosince 2010, 20:44:37 »
Nemohu si pomoci, Nattyho mám nainstalovaného na disku dva dny, ale Unity mi opravdu připadá jako krok zpět. Hlavně mi chybí jakékoli natavení postranního a horního panelu. Aplety nejdou nikam přidat jako na gp. Nastavení efektů, které sice není podstatné je vlastně nulové. Můj dojem je ten, že je to jako dělané na mobilní zařízení s dotykovým displejem, ale na moderním desktopu se to tak jak to vypadá v současnosti době nemůže ujmout. Od doby kdy začali vyhrožovat že v Gnome3 bude gs přesedlal jsem na KDE a jsem maximálně spokojen. Je tam naopak fůra pro mě nepotřebných hejblat, ale jako desktopové prostředí ideální. No nic vyzkoušel jsem a hned zítra pomocí fsarchiveru během pěti minut obnovím Kubuntu Mavericka ;D

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #14 kdy: 20 Prosince 2010, 21:18:37 »
Nemůžeš přece dělat závěry z Alfy 1.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #15 kdy: 20 Prosince 2010, 21:44:51 »
Nemůžeš přece dělat závěry z Alfy 1.
Pro sebe mohu :) Ale vážně si myslíš že se do dubna Unity změní k nepoznání? Není to nic jednoduchého to vím, ale ta myšlenka že Unity bude vhodné na desktop se mi moc nezdá. Pro jaká použití to bude asi vhodné jsem zmiňoval. Gnome se mi zdálo vždy jako nejoptimálnější řešení a proto mě velice zamrzelo že do třetí verze novodobí vizionáři chtějí nacpat zásadní změnu za každou cenu. Pokud by GS nebo Unity byla jenom nadstavba, nebo další prostředí tak možnost volby nikdy není k zahození. Nejvíc mě však dostalo oficiální prohlášení že Gnome panel bude podporován jenom krátkou dobu po vyjití G3. Pokud to myslí vážně tak se člověk musí přizpůsobit situaci a utéci jinam >:(
Ps Vím že v G3 bude asi GS a Ubuntu preferuje Unity

ras

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #16 kdy: 20 Prosince 2010, 21:49:06 »
No co Ubuntu břebralo žezlo po Mandrivě a předá ho zas dál.

aloisam

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #17 kdy: 20 Prosince 2010, 22:01:54 »
vážně si myslíš že se do dubna Unity změní k nepoznání?

k nepoznání nemusí, pro mě jsou největší bolestí ty tady už několikrát zmiňovaný "aplikace" a taky chybějící applety na panel, nebo jak se to nahoře teď nazývá. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #18 kdy: 20 Prosince 2010, 23:35:19 »
vážně si myslíš že se do dubna Unity změní k nepoznání?

k nepoznání nemusí, pro mě jsou největší bolestí ty tady už několikrát zmiňovaný "aplikace" a taky chybějící applety na panel, nebo jak se to nahoře teď nazývá. ;)

Jak jsem zmiňoval v jiném vláknu, Unity dojede na nepředveditelnost z liveCD.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #19 kdy: 21 Prosince 2010, 16:29:22 »
vážně si myslíš že se do dubna Unity změní k nepoznání?

k nepoznání nemusí, pro mě jsou největší bolestí ty tady už několikrát zmiňovaný "aplikace" a taky chybějící applety na panel, nebo jak se to nahoře teď nazývá. ;)

Jak jsem zmiňoval v jiném vláknu, Unity dojede na nepředveditelnost z liveCD.
To by mne taky docela zajímalo. Až skončí podpora Gnome-panelu co se objeví na liveCD?

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #20 kdy: 04 Ledna 2011, 10:01:44 »
Mno nevim, mam pocit ze se Ubuntu pomalu blizi k Winum a Win k linuxu.Na linuxu mam rad ze clovek dokaze resit problemy ktere jsou. Ve widlich to nejde. Nejsou logy, nesmyslne hlasky, zadna konzole atd... Unity jsou podle mne jednim z kroku k tomuhle prus...

Pouzivam na desktopu ubuntu uz radu let. Mam 10.04 na desktopu a rekl bych ze je OK. Proc menit funkcni pracovni prostredi? Rekl bych ze je spoustu prace s dulezitejsimi vecmi.

 

Kedrigern

Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #21 kdy: 04 Ledna 2011, 10:42:03 »
Mno nevim, mam pocit ze se Ubuntu pomalu blizi k Winum a Win k linuxu.Na linuxu mam rad ze clovek dokaze resit problemy ktere jsou. Ve widlich to nejde. Nejsou logy, nesmyslne hlasky, zadna konzole atd... Unity jsou podle mne jednim z kroku k tomuhle prus...

Pouzivam na desktopu ubuntu uz radu let. Mam 10.04 na desktopu a rekl bych ze je OK. Proc menit funkcni pracovni prostredi? Rekl bych ze je spoustu prace s dulezitejsimi vecmi.

Win pochopil, že to s čím prorazil není dobré. Proto začal používat hesla, repozitáře a tak. Některé zvěrstva nezmění (backslash namísto lomítka!). Linux se blíží Win např. v tom, že za skoro celou existenci mohl na podporu HW ve Win jen závistivě koukat (a snaží se ji napodobovat). Jinak se neblíží v tomto směru nikam. Odjaktěživa vznikaly ve světě Linuxu projekty napodobující Mac a Win (a vždy našly své uživatele).

Nechápu jak můžeš spojit bordel systému ve Win s jedním z programů na Linuxu. Je to absolutní nepochopení Unixu. Modularita je klíčem, každý si může hodit LXDE, Fluxbox, KDE, E17, konzoli, gnome-shell, MeGoo či Unity (z toho dobrá polovina těch prostředí má velmi přívětivou instalaci a konfiguraci i v Ubuntu). Ubuntu se snaží svůj desktop založený na Linuxu graficky zatraktivnit a daří se mu to (kolik příspěvků je všude okolo toho, jak bude Ubuntu font hnusný?). Bez nových věcí není posun, bez posunu přichází degradace. Např. každá změna default programů v Ubuntu vedla k obrovskému impulsu pro nový i starý projekt - to je děsně důležité.

Klasické gnome nebude podporované a co je nepodporované není pro vážně myšlenou distribuci zajímavé. Čili byly dvě možnosti:
a) zvolit gnome-shell
b) udělat něco vlastního

a) vypadalo dosti divně, i když dnes je jasné, že gnome-shell je hodně zajímavý. b) je furt jednoduší, než se snažit udržovat při životě nepodporovaný projekt. Čili Unity velmi pravděpodobně dopadne jako gnome-shell. Až oficiálně vyjde jako vlajkové prostředí Ubuntu, tak to bude jedno z lepších a zajímavjších prostředí. Ano, jako všechno bude obsahovta nějaké chyby. A lidi, co neví, co chtějí budou žbrblat...

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #22 kdy: 05 Ledna 2011, 13:46:39 »
Ja v zadnem pripade nechci prirovnavat linuxove systemy k widlim.Je mi jasne ze nebude velky problem si prohodit shell z unity za jiny.

Ve widlich nemam rad vsechny ty klikaci pruvodce co jsou stejne na nic, protoze kdyz je nejky problem neexistuje reseni neni mozno objevit kde je chyba atd... Unity urcite nekomu padne to nerikam.Ja proste jen chci system, oprosteny od tech grafickych vychytvek, ktere jsou stejne na nic.

Je pravda, kdyz ukazuju lidem zatvrdlych do winu, rad na sve stare IBM T40 ukazuju funkci 3D ploch animaci atd a oni jen slintaji protoze na to potrebujou zelezo se strasnym vykonem co jim *censored* jenom system.

Myslim ze uz davno se vlastne vytratilo to co by system mel byt. Dnes je to nabobtnaly celek vetsinou nepotrebnych aplikaci a funkci, ktere jen uziraji systemove prostredky.

Ad chyby... Kazdy system je ma, dokud to programujou lidi bude je mit... Jsem take programator, uz dlouho. A vim ze heslo: Program nikdy nedela to co chcete ale to co naprogramujete... je vic nez pravda...Ovsem linuxu je nevycitam...Nikdy totiz nevychazi distro se slovy: "Nova verze je nejrychlejsi, nejbezpecnejsi a podporuje veskery hardware" ...

Proto pouzivam linux a nejen Ubuntu...


Mimochodem nevim kdo koho napodobuje. Mam v pameti dobu kdy jsem si nainstalil prvni lin. distro v dobach kdy byl zazrak mrkvosoftu WIN 3.11 a linuxova X mm dojem ze nejake KDE mely temer stejny vzhled jako za nejaky casek WIN 95. O prikazovem radku v XP ani nemluvim (dokoncovani tabelatorem,dostupnost minulych prikazu atd...)
 

oyankee

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #23 kdy: 06 Ledna 2011, 20:36:57 »
Citace
Nikdy totiz nevychazi distro se slovy: "Nova verze je nejrychlejsi, nejbezpecnejsi a podporuje veskery hardware" ...
No, ale je pry vzdy rychlejsi a bezpecnejsi a v jadre je podpora pro více HW :-)

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #24 kdy: 06 Ledna 2011, 22:54:56 »
Je pravda ze na stejnem zeleze jsem vyzkousel Ubuntu od 6.neco a rozdil mezi 8. a 9. byl vcelku zasadni...  :o

Abych nebyl takovy skeptik jsem si vcera naistalil do acera od mauntfieldu Unity a pro netbook bych rekl super... :-X Ale pro desktop si to moc nedovedu predstavit... :-\ Myslim ze by mne to dost otravovalo...Chci mit plochu s mym obvyklym bordelem ve kterem se vyznam...Nechci mit pul displaye jen pro zak. ikony...Stejne vetsinu veci co delam je konzole...

Zaklinadlo linuxu:  ./configure make   make install  :D   doufam ze se jen tak nevytrati...

Je pravda ze na mych dvou monitorech se misto najde ale proc?? Jsem vicemene clovek odkojenej na konzoli aneb prik. radku... Takze ty klikaci veci mne spise otravujou....

Ale jak rikam staryho psa novym kouskum.... ;D

Od Ubuntu ale neutecu...Po tech letech...  ::)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.