Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TrueCrypt nebo VeraCrypt  (Přečteno 2709 krát)

janjasmin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
TrueCrypt nebo VeraCrypt
« kdy: 05 Dubna 2018, 20:42:30 »
Dobrý večer
I přes známé potíže stále používám TrueCrypt ale je i VeraCrypt a tak bych se zeptal jaké s tím má kdo zkušenosti

Používal jsem i encfs ale při jeho instalaci je varování o zranitelnosti
Nemám "NIC TAK SVĚTOVÉHO" ke skrývání, ale když už tak bych rád aby to bylo skoro 100% a jako běžný člověk se spíše podprůměrnou angličtinou nejsem schopen přečíst nic moc odborného a tak se musím prostě spolehnout na to co si přečtu a nebo na zkušenosti ostatních a tak prosím o vaše zkušenosti
Děkuji

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:TrueCrypt nebo VeraCrypt
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2018, 21:56:14 »
co s tim chces presne delat ? resp. jak bys to rad pouzival ?

ja pouzivam LUKS (na zakrypteni celeho disku) a nebo si vytvorim image disku a to pomoci LUKS zakryptuju

eg loop device:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Dm-crypt/Encrypting_a_non-root_file_system#Loop_device

s tou anglictinou chapu, ze maj lidi problemy, holt vetsina clanku je proste anglicky ... ale urcite najdes i v cestine na abclinuxu a root.cz nejake clanky
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

janjasmin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Re:TrueCrypt nebo VeraCrypt
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2018, 20:05:38 »
tak před lety jsem si TrueCrypt nainstaloval ze zvědavosti ,vytvořil disk a dal do něj pár fotek ale nabídka vytvoří poptávku, mám tam nějakou tu smlouvu nebo fakturu, ktere nutně nemusí být veřejné a docela mi to vyhovuje
Ale teď mi jde o něco trochu jiného, chci to přesunout na Dropbox a taky nechci aby to tam bylo jen tak volně, myslel jsem Winrar ale o tom jsem tu někde četl že to taky není uplně super a to mě vlastně přivedlo k tomu abych trochu prozkoumal možnosti a i k teto otázce

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.