Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MediaWiki (je potřeba vaší pomoc!)  (Přečteno 27925 krát)

Ondřej Surý

  • Host
MediaWiki (je potřeba vaší pomoc!)
« kdy: 09 Dubna 2012, 15:09:57 »
Ahoj,

dohodli jsme se s Vojtou, že nahradíme MoinMoin za MediaWiki. MoinMoin pravidelně vytáčí systém do vysokých otáček a jsou s ním i další problémy, proto bychom jej rádi nahradili za systém, který pohání i Wikipedii.

Osobně bych připravil technický převod stránek z jednoho systému druhého, ale budu potřebovat pomoct s vizuální stránkou (tj. připravit grafické téma) a s testováním toho, že všechno proběhlo v pořádku. Dále bude určitě potřebovat některé stránky opravit ručně.

Nemyslím si, že to bude něco náročného, ale všechno sám rozhodně nezvládnu.

Prosím přihlašte se mi všichni, kdo by aspoň jedním prstem mohli přispět a pomoct.

O.

Iver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • Facebook
Re:MediaWiki (je potřeba vaší pomoc!)
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2012, 15:50:41 »
Pokud jde o nakódování šablony vzhledu, stejně jako u fóra mohu pomoci.
Intel Pentium dual-core procesor T2390 (1.86 Ghz, 533 MHz FSB, 1 MB L2 cache), Up to 358 MB Mobile Intel Graphic Media Accelerator X3100, 2 GB, Ubuntu 11.10 "Precise Penguin". Používám Unity.

Ondřej Surý

  • Host
Re:MediaWiki (je potřeba vaší pomoc!)
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2012, 21:22:58 »
Pokud jde o nakódování šablony vzhledu, stejně jako u fóra mohu pomoci.

To by bylo naprosto úžasné :). V podstatě jde o to vzít design, který má teď wiki.ubuntu.cz (nebo wiki.ubuntu.com) a aplikovat ho s rozumem na MediaWiki (když koukám na wikia.com, tak by to mělo jít i bez toho standardního postranního menu, které má třeba Wikipedia).

Iver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • Facebook
Re:MediaWiki (je potřeba vaší pomoc!)
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2012, 21:31:54 »
Tak další v pořadí. Nejdřív se zaměřím na fórum :) Ať není půl toho a půl toho ;)
Intel Pentium dual-core procesor T2390 (1.86 Ghz, 533 MHz FSB, 1 MB L2 cache), Up to 358 MB Mobile Intel Graphic Media Accelerator X3100, 2 GB, Ubuntu 11.10 "Precise Penguin". Používám Unity.

Ondřej Surý

  • Host
Re:MediaWiki (je potřeba vaší pomoc!)
« Odpověď #4 kdy: 10 Dubna 2012, 08:13:25 »
Tak další v pořadí. Nejdřív se zaměřím na fórum :) Ať není půl toho a půl toho ;)

Jasně. Stejně je dohoda taková, že počkáme po vydání dalšího Ubuntu, ať to není rozvrtané v době release.

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:MediaWiki (je potřeba vaší pomoc!)
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2012, 20:45:31 »
Vy jste se z té problémové výměny fóra moc nepoučili, co? :)

Za vytáčení systému do vysokých otáček můžu beztak já, často sleduji PageHits. :) Což je asi hodně náročné. Slibuji, že už tak často nebudu. :)

Velkou výhodu MoinMoin vidím v tom, že máme stejnou wiki jako je na wiki.ubuntu.com. Při přechodu na MediaWiki se bude muset hodně lidí učit novou syntaxi a další nová specifika.

Nedávno se nasadil nový vzhled a hned se to má zase překopávat a řešit vzhled znovu... :) MoinMoin mi navíc připadá pěknější... :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:MediaWiki (je potřeba vaší pomoc!)
« Odpověď #6 kdy: 21 Května 2012, 20:00:03 »
Vy jste se z té problémové výměny fóra moc nepoučili, co? :)

Ale poučili a byl to velký strašák pro jakoukoli změnu, ale prostě aktuální neutěšený stav moinmoin to vyvažuje. Navíc u wiki je velká výhoda v tom, že se prakticky nemění (resp. mění se jednotky stránek měsíčně oproti fóru, kde je ten měsíční přírůstek v tisících). U Wiki je taky reálné v případě problémů nasadit na omezenou dobu "read-only" (např. čistě html) verzi, což by u fóra prostě nebylo reálné.

Za vytáčení systému do vysokých otáček můžu beztak já, často sleduji PageHits. :) Což je asi hodně náročné. Slibuji, že už tak často nebudu. :)

Tím to určitě není. Poslední dva týdny jsem zkoušel všechny možné i nemožné triky pro zlepšení výkonu wiki, ale nepomohlo nic. Myslím, že šancí a pokusů o nápravu bylo dost -- není to rozhodnutí "ze dne na den", problémy se táhnou už skoro rok.

Velkou výhodu MoinMoin vidím v tom, že máme stejnou wiki jako je na wiki.ubuntu.com. Při přechodu na MediaWiki se bude muset hodně lidí učit novou syntaxi a další nová specifika.

Neviděl bych to zase jako takový problém. Syntaxe je skoro stejná, liší se především "specialitky", které beztak používám jen já. Něco se samozřejmě změní, ale tak tragicky bych to neviděl.

Nedávno se nasadil nový vzhled a hned se to má zase překopávat a řešit vzhled znovu... :) MoinMoin mi navíc připadá pěknější... :)

Jo, tohle štve i mě, ale já prostě pořád věřil, že se to nějak spraví. Ale snažit se nějak pochybně flikovat něco, co se prostě sype taky není řešení. Wiki třeba hlídá Monit, aby ji v případě "přežrání" restartoval, ale to není řešení (a navíc taky moc nefunguje).

PS: Když už i já přiznal, že je třeba odejít, tak to opravdu znamená, že je to třeba, protože mně se skutečně nechtělo -- být to na Ondřejovi, tak už je hotovo dávno :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.