Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nelze nainstalovat Ubuntu - unable to find a medium containing a live file syste  (Přečteno 1931 krát)

examinor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ahoj,
potřebuju poradit, chci na staré pc (zkoušeno na několika pc!) nainstalovat ubuntu 18.04 desktop.
postup: stáhnu si
.iso ze stránek ubuntu,
v Rufus 3.1 vytvořím instalační médium. vše bez problémů.

nicméně bootovací usb nefunguje. nikde, na žádném pc nelze ubuntu nainstalovat. chyba: unable to find a medium containing a live file system.
zkoušel jsem vytvořit xx usb flešek, měnil jsem nastavení rufus - mbr / gpt, zkoušeno na xx pc, ale bez úspěchu.
oproti windows naprosto frustrující zkušenost,  že se nedá ubuntu prostě stáhnout a nainstalovat. a to nejsem prostý user. >:( >:( >:( >:(
nevím kde je problém. flešky jsou usb 3.0 ve velikosti - 8 až 16 gb, instalace zkoušena přes usb 3.0 i 2.0, cílové počítače jsou intel i amd různého stáří, biosy v nastavení uefi i legacy. fakt už nevím...
poradí někdo?

Jenom pro info, weby jsem prolezl, ale žádná rada typu: zkusit unebootin apod jsem už zkoušel. taky nefunguje...
Iso je v pořádku, instaloval jsem z něj ubuntu do virtuálu VMware a v pohodě.
asi je ubuntu vhodné pouze virtualizovat, a na železo dát nelze..
« Poslední změna: 29 Června 2018, 13:12:13 od examinor »

examinor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
NEMÁM vypalovačku.
a ty pecka nemají ani mechaniku.
V roce 2018 už touto cestou jít nehodlám.
a to slovo staré pc možná bylo nadnesené:
typy pc kde jsem to zkoušel:

ntb Lenovo edge intel pentium U5400 / 4Gb ram
ntb Msi Phantom cpu: intel 7700 HQ 16 GB ram
stolní pc: AMD Sempron 3850 4 GB ram

ano, lenovo je plečka, ale ostatní ne.
cca 1-2 roky zpátky jsem si s ubuntu hrál a intalace šly bez problémů, ano na jiné pc, ale že by nešlo ŽÁDNÉ pc, to jsem ještě nezažil.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Nepises pravdu - bootovani funguje bezvadne - coz dokazuje chybove hlaseni, ktere hovori o tom, ze nelze najit soubor, kde je obsazen samotny system. Inicializacni jadro tedy v poradku nabehlo.

Toto se stava pokud je spatna konfigurace zavadece (misto urceni soubouru s bazi OS) nebo na nekterych PC, kdyz se instaluje z pripojeneho ISO - nevim jak presne Rufus dela instalator. Cesta je bud tuto konfiguraci zkontrolovat a upravit ci pouzit jiny program nebo vytvorit si instal flashku sam:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=77643.0
« Poslední změna: 30 Června 2018, 14:11:06 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

WeltRaum

  • Host
Jenom pro info, weby jsem prolezl….. Iso je v pořádku, instaloval jsem z něj ubuntu do virtuálu VMware a v pohodě.
Ak je to tak, potom je ISO stiahnuté v poriadku.
Citace
unable to find a medium containing a live file syste
Zle vytvorené Live-USB. Naformátuj USB na FAT 32 a vytvor ho ešte raz (Unetbootin, Rufus…..)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
V niektorych diskusiach bolo ako problem pri tejto chybe napisane ze bola flash vacsia ako 4GB. Mozno by nebolo odveci vyskusat flash do 4GB alebo aspon vytvorit na tej vacsej 4GB oddiel.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Co zkusit instalaci do HD na jinem PC.

Pred nekolika roky jsem nasel ve sbernem dvore 'ThingPad A21'. Byl zamozrejme bez CD s nefunkcnimi XP,
v dusledku vadnych sektoru na HD. Protoze se mi hodil pro testovani jako 232-terminal k mikropocitacovych systemum,
zkusil jsem jej vzkrisit. Podarilo se mi vadny HD vhodne rozdelit a pres jeho disketovou mechaniku
na nej nainstalovat W98. V ty dobe jiz existoval SSD HD odpovidajici velikosti.
Predstavoval jsem si, ze jim nahradim puvodni dozivajici HD. Bohuzel bios A21 odmital z SSD DOS/WIN98 bootovat.
Zkusil jsem tenkrat na SSD nainstalovat na jimem PC Ubuntu 10.04. Ten byl na nem k memu prekvapeni funkcni.

Podobne jsem uspel v 2016 na PC z roku 2004 s SDD a Ubuntu-mate 16.04. Instalace Ubuntu-mate se na
tomto PC odmitala dokoncit. (zrejmne uvod-aplikace 'O Ubuntu-mate' vyzaduje minimalne dvoujadrovy procesor).
V novejsim PC se instalace dokoncila a po vlozeni SSD s dokoncenou instalaci do tohoto stareho PC
je Ubuntu funkcni (mimo zminenou prohlidku Ubuntu-mate).
 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.