Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Beta 1  (Přečteno 24008 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Beta 1
« Odpověď #25 kdy: 06 Září 2011, 11:42:19 »
Taky se mi zdá že Alfa chodila líp než Beta ale počkáme a uvidíme.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Kedrigern

Re: Beta 1
« Odpověď #26 kdy: 06 Září 2011, 16:38:05 »
Nahodil jsem tedy také ocelota.

Nové věci jsou pěkné. LightGDM vypadá pěkné (elegantně), rozšíření nastavení pod "vypínacím" tlačítkem je také dobré. Pokud bude Dash stabilní (na mém pomalém notebooku nerozeznám, co nestíhá můj HW a co je chyba SW :) ), tak to také bude dobré. Myslím, že pro BFU super.

Jak psal Filip, tak to zatím není nic pro advance users a výš. Nicméně takoví si budou schopni nahodit jiné prostředí a vše bude dobré. Jdu zkusit doinstalovat Gnome-shell :).

A do pár dnů vyzkouším Lubuntu. Jsem hodně zvědavý, zda z něj bude takový benjamín jak z Kubuntu, nebo zda se stane důstojným buntu :). IMHO na to má potenciál. Je o dost rychlejší, než XFCE a konzervativní vzhled není na škodu. Rozhodně dobré pro netbooku BFU.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Beta 1
« Odpověď #27 kdy: 06 Září 2011, 21:14:39 »
A do pár dnů vyzkouším Lubuntu.

Na jednom pracovním počítači mám Ubuntu s Unity, na druhém Lubuntu. Tedy, ani jedno letos není žádná sláva. Začínajícím uživatelům lze bohužel jen doporučit zůstat u Maverick Meerkata či starších verzí.

Lubuntu používá openbox, který není narychlo psanou hurá-akcí, takže správce oken je docela dobře nastavitelný a stabilní, přitom se po startu zabere <150 MB RAM. To je dobré.

Tím tak moje chvála končí.
  • Není tam grafické nastavení klávesových zkratek, volby klávesnice obvyklé ve starém gnome ani některá jiná podstatná nastavení. Ta co jsou, mají obecně o dost jiné uspořádání než v Gnome.
  • Virt. plochy jsou, ale jen v jedné řadě.
  • Nastavení plochy s barevnou výplní bez obrázku mi shodilo X-server.
  • Průměrně jednou za 2 hodiny mi náhodně padá lxpanel a musím jej resucitovat z terminálu.
  • Správce souborů PCManFM funguje rychle, některé funkce Nautilu/Konqueroru mi v něm ale chybí.

Používat to Lubuntu jde, ale čekal jsem víc.
« Poslední změna: 06 Září 2011, 21:16:45 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 1
« Odpověď #28 kdy: 07 Září 2011, 21:55:03 »
Tedy musím přiznat, že od bety jsem čekal trochu více uživatelské přívětivosti:
1) občas nefunguje přepínání oken pomocí alt+tab ani se nezobrazuje boční panel,
2) jsem sice lama, ale nedovedu přidat žádný applet na panel,
3) čas od času padá gnome-settings-daemon, takže se grafika vrací na hranatý default,
4) alt+tab funguje na všech plochách společně, což mi snižuje produktivitu práce asi na 0,001 % (mívám na každé z ploch pár oken a pamatuji si, kde jsou),
5) lze někde přepnout sub-pixel hinting?
6) lze někde nastavit klávesovou zkratku na maximalizaci okna?

Mrzí mne to, ale zdá se mi, že Unity vyvíjejí lidé, kteří ji nepoužívají. Mají do vydání ještě měsíc...
... cas nahodit tam  gnomeshell  ...tyhle starosti ti odpadnou , tam to funguje jak ma :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Beta 1
« Odpověď #29 kdy: 07 Září 2011, 22:19:53 »
Tak jsem nainstaloval compiz-configuration-settings-manager a vida, některé věci se dají nastavit. Škoda, že není v systému jako výchozí.

Tak především se musí vypnout Alt+Tab přes Unity a musí se zapnout přepínání oken interní, od compizu. Pak se snadno zapne, že mají být jen z jediné plochy. I klávesové zkratky lze dobře nastavit. Možná Unity vezmu na milost, pokud bude trochu stabilnější...
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Beta 1
« Odpověď #30 kdy: 07 Září 2011, 23:45:52 »
Tedy musím přiznat, že od bety jsem čekal trochu více uživatelské přívětivosti:
1) občas nefunguje přepínání oken pomocí alt+tab ani se nezobrazuje boční panel,
2) jsem sice lama, ale nedovedu přidat žádný applet na panel,
3) čas od času padá gnome-settings-daemon, takže se grafika vrací na hranatý default,
4) alt+tab funguje na všech plochách společně, což mi snižuje produktivitu práce asi na 0,001 % (mívám na každé z ploch pár oken a pamatuji si, kde jsou),
5) lze někde přepnout sub-pixel hinting?
6) lze někde nastavit klávesovou zkratku na maximalizaci okna?

Mrzí mne to, ale zdá se mi, že Unity vyvíjejí lidé, kteří ji nepoužívají. Mají do vydání ještě měsíc...
... cas nahodit tam  gnomeshell  ...tyhle starosti ti odpadnou , tam to funguje jak ma :)
No ale weather mi nefunguje, umíš ho nainstalovat?

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 1
« Odpověď #31 kdy: 08 Září 2011, 21:05:32 »
Tedy musím přiznat, že od bety jsem čekal trochu více uživatelské přívětivosti:
1) občas nefunguje přepínání oken pomocí alt+tab ani se nezobrazuje boční panel,
2) jsem sice lama, ale nedovedu přidat žádný applet na panel,
3) čas od času padá gnome-settings-daemon, takže se grafika vrací na hranatý default,
4) alt+tab funguje na všech plochách společně, což mi snižuje produktivitu práce asi na 0,001 % (mívám na každé z ploch pár oken a pamatuji si, kde jsou),
5) lze někde přepnout sub-pixel hinting?
6) lze někde nastavit klávesovou zkratku na maximalizaci okna?

Mrzí mne to, ale zdá se mi, že Unity vyvíjejí lidé, kteří ji nepoužívají. Mají do vydání ještě měsíc...
... cas nahodit tam  gnomeshell  ...tyhle starosti ti odpadnou , tam to funguje jak ma :)
No ale weather mi nefunguje, umíš ho nainstalovat?
taky mi nefacha   zkousel jsem i prepisovat  ale nedari se  navic koukal jsem na ty nove doplnky a jsou psane trochu jinak nez tenhle starsi plugin na pocasi , to bude duvod proc to nefacha zrejme :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

aloisam

  • Host
Re: Beta 1
« Odpověď #32 kdy: 08 Září 2011, 22:12:26 »
rozšíření nastavení pod "vypínacím" tlačítkem je také dobré

imao tam nastavení nemají co dělat, spíš je měli hodit mezi lenses. Navíc to tam sežralo tolik místa, že nezbylo na přepínání uživatelů a hodili to bokem. Doufám, že se toho půjde nějak zbavit.

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Beta 1
« Odpověď #33 kdy: 09 Září 2011, 16:17:42 »
Caute.Po neuspesnom zadavani hesla na live CD som sa rozhodol stiahnut 11.04 a ze aktualizujem na 11.10 beta1. Bohuzial ale nepoznam ten prikaz a nwm ho nikde nmajst co mi da vlastne aktualizaciu aj beta verzii. Napisali by ste mi ho tu niekto ??? Diky
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Beta 1
« Odpověď #34 kdy: 09 Září 2011, 16:22:20 »
Caute.Po neuspesnom zadavani hesla na live CD som sa rozhodol stiahnut 11.04 a ze aktualizujem na 11.10 beta1. Bohuzial ale nepoznam ten prikaz a nwm ho nikde nmajst co mi da vlastne aktualizaciu aj beta verzii. Napisali by ste mi ho tu niekto ??? Diky


ALT+F2
Kód: [Vybrat]
update-manager -d
A zobrazí se dostupnost nové verze.

EDIT: A je toho plnej google  ;) Jen mi uniká, proč se pouštíš do 11.10, když nemáš základy...
« Poslední změna: 09 Září 2011, 16:23:52 od Tadeáš Pařík »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Beta 1
« Odpověď #35 kdy: 09 Září 2011, 16:25:45 »
Kdo chce kam pomožme mu tam.  ;D
Kód: [Vybrat]
sudo do-release-upgrade -d
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re: Beta 1
« Odpověď #36 kdy: 09 Září 2011, 16:57:19 »
Práve ťahám daily build na svoj testovací desktop... som zvedavý, či tam už bude šlapať nový Dash, pretoźe keď som si stiahol iso pri uvolnení bety 1, tak tam ešte nebol.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Beta 1
« Odpověď #37 kdy: 10 Září 2011, 12:12:25 »
Tedy musím přiznat, že od bety jsem čekal trochu více uživatelské přívětivosti:
1) občas nefunguje přepínání oken pomocí alt+tab ani se nezobrazuje boční panel,
2) jsem sice lama, ale nedovedu přidat žádný applet na panel,
3) čas od času padá gnome-settings-daemon, takže se grafika vrací na hranatý default,
4) alt+tab funguje na všech plochách společně, což mi snižuje produktivitu práce asi na 0,001 % (mívám na každé z ploch pár oken a pamatuji si, kde jsou),
5) lze někde přepnout sub-pixel hinting?
6) lze někde nastavit klávesovou zkratku na maximalizaci okna?

Mrzí mne to, ale zdá se mi, že Unity vyvíjejí lidé, kteří ji nepoužívají. Mají do vydání ještě měsíc...
... cas nahodit tam  gnomeshell  ...tyhle starosti ti odpadnou , tam to funguje jak ma :)
No ale weather mi nefunguje, umíš ho nainstalovat?
taky mi nefacha   zkousel jsem i prepisovat  ale nedari se  navic koukal jsem na ty nove doplnky a jsou psane trochu jinak nez tenhle starsi plugin na pocasi , to bude duvod proc to nefacha zrejme :)
Nainstalil jsem fedoru 15 a tam weather venemo v pohodě jde.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 1
« Odpověď #38 kdy: 10 Září 2011, 12:38:50 »
Tedy musím přiznat, že od bety jsem čekal trochu více uživatelské přívětivosti:
1) občas nefunguje přepínání oken pomocí alt+tab ani se nezobrazuje boční panel,
2) jsem sice lama, ale nedovedu přidat žádný applet na panel,
3) čas od času padá gnome-settings-daemon, takže se grafika vrací na hranatý default,
4) alt+tab funguje na všech plochách společně, což mi snižuje produktivitu práce asi na 0,001 % (mívám na každé z ploch pár oken a pamatuji si, kde jsou),
5) lze někde přepnout sub-pixel hinting?
6) lze někde nastavit klávesovou zkratku na maximalizaci okna?

Mrzí mne to, ale zdá se mi, že Unity vyvíjejí lidé, kteří ji nepoužívají. Mají do vydání ještě měsíc...
... cas nahodit tam  gnomeshell  ...tyhle starosti ti odpadnou , tam to funguje jak ma :)
No ale weather mi nefunguje, umíš ho nainstalovat?
taky mi nefacha   zkousel jsem i prepisovat  ale nedari se  navic koukal jsem na ty nove doplnky a jsou psane trochu jinak nez tenhle starsi plugin na pocasi , to bude duvod proc to nefacha zrejme :)
Nainstalil jsem fedoru 15 a tam weather venemo v pohodě jde.
  tojo protoze  jede na starsim gnome a gnomeshell .)  me tam stvalo dost veci   software center   a podobne..... navic mi prisla pomalejsi nez ubuntu :D  jinak ted sranda zase po novy aktualizaci    pc s grafikou od AMD(ATI) nepouzitelnej  musel jsem dat  svobodnej ovladac    u NVIDIE facha ale zase nejdou efekty :D
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Beta 1
« Odpověď #39 kdy: 10 Září 2011, 13:26:52 »
Já jsem ubuntu 11.10 odinstaloval, s ovladači to dělalo pěkný nepořádek, nešlo to pak pořádně ani na nvidii, ani na ati. mají s tím pánové asi problém, zřejmě trojkové jádro.  Uvidíme.

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Beta 1
« Odpověď #40 kdy: 10 Září 2011, 14:01:17 »
U mě 11.10 s Nvidií 7600GT naprosto bez problémů.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Beta 1
« Odpověď #41 kdy: 10 Září 2011, 14:08:08 »
Asi je to hardware, co naděláme.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 1
« Odpověď #42 kdy: 10 Září 2011, 14:13:21 »
Asi je to hardware, co naděláme.
jj bude to kus od kusu :(
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Beta 1
« Odpověď #43 kdy: 10 Září 2011, 14:31:00 »
Asi je to hardware, co naděláme.
jj bude to kus od kusu :(
Taky jsem měl problémy u A3 do doby něž jsem před instalací Nvidie vyhodil Nouveau :)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Beta 1
« Odpověď #44 kdy: 10 Září 2011, 15:21:28 »
To jsem taky udělal, tenkrát pomohlo, teď ne.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 1
« Odpověď #45 kdy: 10 Září 2011, 16:06:01 »
taktez hned po ciste instalaci   bude to fakt kus od kusu :D

ted jsem resil  flash na 64bit (po aktualizaci prestal fungovat)   zaboha jsem ho tam nemohl dostat  :D

pak jsem nasel na netu zajimavej zdroj ...  
kdyby nekdo resil   tak tady to je .)

funguje skvele .)

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:sevenmachines/flash
sudo apt-get update
sudo apt-get install flashplugin64-installer
« Poslední změna: 10 Září 2011, 16:22:14 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Skirr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Beta 1
« Odpověď #46 kdy: 12 Září 2011, 20:36:16 »
No u me je 11.10 taky desne lagovane s  ati ovladacema :D... jenze ne jen 11.10 ale vlastne uz od 11.04 (proste od jadra 3.xx) :/ docela na prd pouzivat porad jen unity 2d...BTw mate stejny bug ze na unity 2d nefunguje vice ploch? kdyz kliknu na spoustec ploch (nebo klavesova zkratka ctrl+s) tak se zobrazi okno s programem v levo na hore (jako na prvni plose) ale vse ostatni je jen cerne...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re: Beta 1
« Odpověď #47 kdy: 12 Září 2011, 20:55:24 »
No u me je 11.10 taky desne lagovane s  ati ovladacema :D... jenze ne jen 11.10 ale vlastne uz od 11.04 (proste od jadra 3.xx) :/ docela na prd pouzivat porad jen unity 2d...BTw mate stejny bug ze na unity 2d nefunguje vice ploch? kdyz kliknu na spoustec ploch (nebo klavesova zkratka ctrl+s) tak se zobrazi okno s programem v levo na hore (jako na prvni plose) ale vse ostatni je jen cerne...

AFAIK jadro 3.x sa používa až od 11.10
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Skirr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Beta 1
« Odpověď #48 kdy: 12 Září 2011, 20:58:37 »
ok pardon... ale to nemeni nic na tom ze ubuntu nejde s ati ovladacema uz od verze 11.04 :/

Kedrigern

Re: Beta 1
« Odpověď #49 kdy: 12 Září 2011, 22:05:22 »
Tak staré dobré Qt se osvědčilo. Unity 2D má u mě nyní zřetelně nižší nároky (a 3D akceleraci mám) a je stabilnější. Akorát by mě zajímalo, zda jde boční panel zmenšit, tak jako v nastavení Compizu u Unity 3D.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.