Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu Mate 14.04.5 špatně nastavené zdroje  (Přečteno 1680 krát)

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Ubuntu Mate 14.04.5 špatně nastavené zdroje
« kdy: 16 Prosince 2018, 17:33:46 »
Pěkný večer. Ráda bych se něco naučila, nejspíše jsem to ovšem pokazila. Vyskakuje v Synapticku tato hláška,nejspíše jsem přehlídla sudo.... .

E:Type 'sudo' is not known on line 2 in source list /etc/apt/sources.list.d/aluxian.list, E:The list of sources could not be read., E:The package lists or status file could not be parsed or opened.

Ráda bych požádala o radu či co si mám přečíst. Ještě si projdu jednou fórum, asi špatně hledám. Děkuji mnohokrát.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu Mate 14.04.5 špatně nastavené zdroje
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2018, 18:06:24 »
Chyba v přidaném repozitáři (aluxian).
Buďto ten zdroj odeber v "Software&aktualizace" nebo jednoduše ten "vadný" soubor smázni:
Kód: [Vybrat]
sudo rm /etc/apt/sources.list.d/aluxian.list
sudo apt-get update

Tím to bude vyřešené...

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:Ubuntu Mate 14.04.5 špatně nastavené zdroje
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2018, 18:15:19 »
Chyba v přidaném repozitáři (aluxian).
Buďto ten zdroj odeber v "Software&aktualizace" nebo jednoduše ten "vadný" soubor smázni:
Kód: [Vybrat]
sudo rm /etc/apt/sources.list.d/aluxian.list
sudo apt-get update

Tím to bude vyřešené...

Děkuji Ti mnohokrát za radu. Vše již v pořádku. Vše si zapíši pro příště.  :)
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.